Ar angļiem nebūs tik vienkārši

12.Aprīlis, 2018
Dzīvesstils
Laikrakstā

Nesen Rūcamlapa, iespējams, pārlieku sapriecēja dažu labu lietota auto potenciālo pircēju, solot no 1. novembra Latvijā iespēju reģistrēt automobiļus, kuriem stūre labajā pusē. Šī lieta, protams, paliks spēkā, taču angļus, pirms likumpaklausīgi doties mūsu valsts ceļu satiksmē, sagaida vesela virkne papildu prasību, kas varētu krietni sadārdzināt pirms tam lēti pirkta auto ikdienas ekspluatāciju.

Vispār jau pasaulē pa nepareizo ceļa pusi brauc pietiekami daudzās valstīs — 76 zemēs, Lielbritānijā un arī vairumā tās bijušo koloniju, tiek lietoti automobiļi ar stūri labajā pusē. Ņemot vērā, ka kreisās puses satiksme vēl ir arī tādās nopietnās valstīs kā Dienvidāfrikas Republika, Indija, Indonēzija, Japāna, Jaunzēlande, Pakistāna un Singapūra, tā tomēr ir gandrīz trešā daļa no visas pasaules valstīm un tie ir 35% pasaules iedzīvotāju!

Tā nu Latvijā pošas atļaut angļiem oficiāli piedalīties vietējā ceļu satiksmē. Par niansēm šajā sakarā mūsu Satiksmes ministrijas un CSDD pārstāvji laikus painteresējušies pie kolēģiem Lietuvā, kuri jau paguvuši iztiesāties ar Eiropas Savienības Tiesu jautājumā par personu brīvas pārvietošanās iespējām visā Eiropas Savienības teritorijā. Šis nu ir tas gadījums, kad mūsējie neplāno paši izgudrot divriteni, bet gan veiksmīgi pārņems lietuviešu pieredzi.

Vienvārdsakot, automašīnas ar labās puses stūri lietotājam Latvijā būs jārēķinās ar papildu izdevumiem, jo:

* nāksies pārbūvēt priekšējos lukturus;

* arī aizmugurējos miglas lukturus (mainās taču ceļa braucamā puse!);

* nāksies pārbūvēt spoguļus;

* automobiļa kreisajā pusē pie vējstikla vajadzēs ievietot videokameru ar monitoru, lai automašīnas vadītājs, sēžot labajā pusē, varētu kontrolēt situāciju uz ceļa tieši tāpat kā tas šoferis, kurš brauc normālā automašīnā. Šis varētu būt pats dārgākais no tehniskajiem pārveidojumiem/papildinājumiem.

VAI IR VĒRTS? Protams, šāds BMW interjers un gan jau arī tehniskais piedāvājums patīkami kņudina nāsis komforta cienītājiem, taču, ja parēķina visu to naudiņu, ko nāktos ielikt šādā automašīnā papildus, pielāgojot to sagaidāmajām Latvijas Ceļu satiksmes likuma prasībām, ir vērts padomāt: vai to tādā veidā patiešām vajag? Foto no pexels.com


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru