Valmierietis

Esmu laimīga Latvijā

- 29.Maijs, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Latviešu valodas aģentūras projektā mācām latviešu valodu diasporas bērniem visā pasaulē. Darām visu to pašu, ko skolotāji skolās: tematiskie plāni, stundu vadīšana, saziņa ar skolēnu vecākiem un citas lietas. 

Ķemeres muiža

- 29.Maijs, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Gribu ar jūsu palīdzību iesākt atmiņu sēriju par mazajām mūsu apkārtnes muižām un to mājām, par to likteņiem un šodienas stāstiem.

Teātra tiešā balss

- 30.Aprīlis, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Valmieras teātra aktieris AIGARS APINIS ir dzimis gadumijā. Liktos, ka tas tāds svārstīgs laiks, kad jāstāv ar katru kāju savā laivā, bet Aigaru šī sajūta nešūpo.

Pagaidīsim līdz 1. septembrim!

- 30.Aprīlis, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Virsrakstā pieminētais datums valmieriešiem un varbūt ne tikai viņiem šogad varētu izvērsties par diezgan nopietnu gaidīšanas svētku fināla akordu, jo tieši šajā dienā – kā to apliecināja novada pašvaldībā par ielu remontdarbiem atbildīgie kungi – plānots palaist satiksmi pilnīgi no jauna izveidotajā rotācijas aplī Rubenes/Valkas ielas un Raiņa ielas krustojumā.

STĀSTS PAR EMĪLU KRŪZEMANU

- 30.Aprīlis, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

RĪGAS IELĀ

Vienā no 2021. gada «Valmierieša» numuriem rakstīju par 30. gados populāro pilsētnieku satikšanās vietu Pūkas stūri uz Rīgas ielas, starp 17. un 19. numuru namiem un Jurģu ielas sākumu. Netālu no Pētera Pūkas veikala ielas pretējā pusē atradās Krūzmaņmāja. 1944.gada septembrī uguns liesmas iznīcināja abu tirgotāju — Pūkas un Krūzemaņa īpašumus. Pakāpeniski šie nosaukumi izzuda no aprites.

Vietvārdu burvība

- 30.Aprīlis, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Sabiedriskās zinātnes veidošanā var piedalīties ikviens, kurš nav saistīts ar zinātni, šo procesu vispārējā nozīmē skaidro vecākā bibliotekāre Svetlana Jodo. Tā ir pētniecības prakse ar sabiedrības līdzdalību, jo par brīvprātīgo var kļūt jebkurš interesents.

Man tas ir aizraujoši

- 26.Marts, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Par bērniem māte saka: viņos arī ir ceļotāju gēns. Melngāršu ģimene pasaulē redzējusi jau ļoti, ļoti daudz un turpina visi kopā to iepazīt, arī jau šogad. Bet saruna ar Valmieras tehnikuma direktori  VINETU MELNGĀRŠU būs par darbu, pedagoģiju un nākotni. Savas baterijas viņa uzlādējot darbībā, kustībā un visā, kas dod brīvības sajūtu. 

Līdz lentes griešanai nebūs ilgi jāgaida

- 26.Marts, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Gandrīz pusotrs gads aizskrējis, kopš 2022. gada 6. decembrī Valmieras Gaujaskrasta vidusskolas-attīstības centra topošās sporta zāles sienā, klātesot izglītības iestādes kolektīvam, Valmieras novada pašvaldības vadībai un būvuzņēmējiem, tika iebūvēta tradicionālā kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

JĀNIS ROBERTS JANSONS

- 28.Februāris, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Mākslinieka 80. jubilejas izstāde Valmieras muzeja Izstāžu nama abos stāvos vēl atvērta līdz 27. martam.  Kopš 3. februāra tajā pabijuši gandrīz četrsimt apmeklētāji.

Vēlreiz par ziemas sportu (1)

- 28.Februāris, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Pēc publikācijas Pie kritiskās virāžas esmu saņēmis vairākus Liesmas lasītāju ierosinājumus turpināt rakstā minēto problēmu šķetināšanu. Tā kā daudz kas no sarunas ar RODŽERU LODZIŅU vienā lappusē nebija satilpināms, varu piedāvāt viņa domas ne tikai par bobsleju, bet arī par citiem sporta veidiem.