Valmierietis

Es ļoti lepojos ar tevi

- 25.Marts, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

Tu jau mājās? Tā dažkārt tuvinieki pabrīnās. Es cenšos, lai būtu mājās, kā atvainodamās saka skolotāja. Bet viena no viņas daudzajiem bērniem, simpātiskā Emīlija, Zonta kluba atzinības saņemšanas vakarā klusām teica: nezinu, kur es tagad atrastos, ja man nebūtu tevis — kā skolotājas, kā mammas; es nezinu, kā aprakstīt tās sajūtas... es ļoti lepojos ar tevi! Paldies, ka palīdzēji man mācīties!  Tā varētu teikt daudzi bērni, kuriem ceļā uz dzirdīgo un runājošo sabiedrību blakus bijusi skolotāja Uldze Strazdiņa. 

Ar Georga Apiņa gara klātbūtni

- 25.Marts, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

Ar direktori SANITU LOZI runājam piektdienā, kad pie Vindas nama vārtiņiem parādījies uzraksts par centra slēgšanu: koronavīruss. Namā strādā tikai daži darbinieki, nodarbību telpas ir klusas, kārtīgas un skumjas. «Direktore mums ir vajadzīga pozitīva un starojoša... ģimeniska... patriotiska... bezbailīga... trakulīga,» tāds jauks sveiciens, vizuāli papildināts, viņas mazajā kabinetā pie sienas.  

Finišē jaunās katlumājas būvdarbi

- 25.Marts, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

Šoreiz Valmierieša jauno projektu sadaļā par vienu no diviem patlaban Valmierā lielākajiem būvobjektiem – jauno katlumāju Dakstiņu ielā. Aktuālās informācijas iegūšanā jaunajos sociālajos apstākļos žurnālista vēlmēm atsaucīgs bija uzņēmuma Adven Latvia valdes loceklis MĀRIS KĀNĪTIS, paldies viņam par to.  

Nāciet ar mani kopā!

- 26.Februāris, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

iņš neapšaubāmi ir viens no mūsdienīgā tūrisma sejām Valmierā un apkaimē. Ar labu izglītību, aizrautīgu raksturu, zēnisku izskatu un bieži vien uz velosipēda. TOMS TREIMANIS, Kocēnu novada tūrisma un projektu speciālists, šomēnes beidza studijas Vidzemes Augstskolas maģistrantūrā, tūrisma stratēģiskajā vadībā, pārstāvēja Kocēnu novada pašvaldības piedāvājumu starptautiskajā izstādē “Tourest 2020” Tallinā. Nebūs pārspīlēti teikts, ka tūrisms un citu pievēršana dabas takai ir viņa stihija, pat  misija varbūt. 

No saulainas bērnības skarbā jaunībā. XII

- 26.Februāris, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

11. turpinājums. Iepriekšējais — 29. janvāra “Valmierieša”numurā.

Uztraukumam par ideoloģiskās pāraudzināšanas neveiksmēm, un ne tikai skolā vien, toreizējiem varas vīriem bija noteikti pamats. Skolā nekādi neizdevās nodibināt reāli darbojošos komjaunatnes organizāciju, jo biedru skaits bija tikko uz abu roku pirkstiem skaitāms. Mūsu klasē nebija neviena komjaunieša, un, ja kāds arī būtu bijis, nezinu, kā viņš mūsu vidū būtu juties.

Mana ģimnāzija un es

- 26.Februāris, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

Šosestdien, 29. februārī, pl. 11 Ķīpsalas grāmatu izstādē Zvaigznes ABC stendā atvēršanas diena būs ELĪNAS BARRETAS grāmatai “Socializēšanās rokasgrāmata latvietim”. Elīna (tolaik Rekēviča) ir Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 2002. gada absolvente, un lūdzām viņu dalīties atmiņās.

Man joprojām patīk ķīmija

- 26.Februāris, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

INDRIĶIS ANDRIS BIRZNIEKS ir Valmieras Valsts ģimnāzijas (VVĢ) absolvents un šobrīd mācās Latvijas Universitātes trešajā kursā programmas Dabaszinātņu un informāciju tehnoloģiju skolotājs apakšprogrammā Ķīmijas un bioloģijas skolotājs. Jau pašlaik viņš ir skolotājs četrās mācību iestādēs: VVĢ, Zaļajā skolā un divās skolās Rīgā.

Laiks, kas negaist

- 26.Februāris, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

Pērn aprīlī jau rakstīju par leģendāro Gustava V braucienu 1929. gadā, šoreiz — par mūsu tuvāko kaimiņu igauņu viesošanos. Jiri Jāksons izkāpa Valmieras stacijā. Četrus gadus vēlāk šis cieņas apliecinājums no Zviedrijas karaļa puses valmieriešiem diemžēl aizgāja secen... Ar laiku šo svarīgo personu un viņu svītu sagaidīšana folklorizējās, fantāzijai mijoties ar patiesību, un, kā jau vienmēr, ir izvēle: ticēt vai ne. 

Stāsti par slimnīcu. II

- 26.Februāris, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

Vairāk nekā piecdesmit gadus anesteziologa reanimatologa darbam Valmierā ir atdevusi ārste ILGA ASTRĪDA MEŽALE. Ar viņu runājot, atkal atgriežamies pie galvenā ārsta Ulda Lauča personības.

Līderis

- 29.Janvāris, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

Laukumā kādu laiku viņam tagad nāksies doties ar sejas masku. Jā, tā reizēm gadās arī basketbolā, un šajā spēlē viņš, šīs Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas labākais piespēlētājs un piektais rezultatīvākais vīrs, ir jau no bērnības. Esiet pazīstami – Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola komandas kapteinis un līderis EDMUNDS ELKSNIS. 

No saulainas bērnības skarbā jaunībā. XI

- 29.Janvāris, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

Tā aizritēja seši Valmieras 1. pamatskolā pavadītie gadi, un tie precīzi sakrita ar Kārļa Ulmaņa valdīšanas laiku no 1934. līdz 1940. gadam. Mēs uzaugām autoritārā valstī, kurā visu noteica prezidents. Tomēr tā nebija nežēlīga diktatūra, kādas mums bija jāpiedzīvo vēlāk. Kaut arī Ulmanim bija jāceļ goda vārti, jākaisa puķītes viņa ceļā un jādzied Sveiks, tautas vadon’, sveiks, saulainais maijs,/Tu tautisko ilgu piepildītājs..., valstī valdīja kārtība, tika ļoti daudz padarīts, labklājības ziņā mēs neatpalikām no pārējām Eiropas valstīm un vairākas pat pārspējām.

Divi mūžīgie optimisti

- 29.Janvāris, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

VIŅI JOPROJĀM IR SKAISTS PĀRIS — Elmārs un viņa Marija. Tādēļ, ka staro.  Neesot bijis laika novecot, apnikt arī ne. Jo pāri visam viņiem vienmēr bijis sports —  no pavisam agras jaunības līdz pat šim laikam. Tiesa, izpausmes veidi tagad citādi, jo laika upē ūdeņi ir gana plūduši. 

No Gudenieku suitiem

- 29.Janvāris, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

Kādā Jāņparka mājā goda vietā blakus mazbērnu bildēm liels foto: svētdienīgi saposušies, smaidoši cilvēki, ziedu klēpji un jubilāre viducī. Valmieras muzejnieki šomēnes tā godināja vēsturnieci MATILDU KRAVALI, kuras pārziņā un aprūpē ilgus gadus bijušas mūsu muzeja bagātības. Iespaidīgi — apaļus 30 gadus. 

Valmierā ir forši

- 29.Janvāris, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

ROBERTS BLEIKŠS ir Valmieras Valsts ģimnāzijas 9. klases skolnieks, kurš Latvijas televīzijas raidījuma «Gudrs, vēl gudrāks» finālā ieguva 2.vietu.  Viņa ikdiena paiet starp Valmieru un Smilteni, kur puisis dzīvo un trenējas futbolā.

Stāsti par slimnīcu. I

- 29.Janvāris, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

Pediatres Jutas Karpovas tēvs pagājušā gadsimta sākumā vedis akmeņus Georga Apiņa laikā celtās slimnīcas būvei; vecākajos valmieriešos vēl saglabājusies leģenda par to, kā ēku Bastiona ielā no uzspridzināšanas kara beigās esot paglābusi kāda medmāsa. Kad 70. gados cēla jauno, tagadējo Vidzemes slimnīcu, arī radās stāsti. Kopš pašiem pirmsākumiem tā valmieriešiem (un ne tikai) ir viena no visnozīmīgākajām sabiedriskajām celtnēm. 

Ceļi mūža garumā

- 18.Decembris, 2019
Valmierietis
Laikrakstā

LARISA PALKAVNIECE ir pedagoģe, Valmieras Mūzikas skolā strādājusi par klavierspēles pasniedzēju un direktora vietnieci mācību darbā no 1973. gada.

JURIS PALKAVNIEKS 50 gadus strādājis autoceļu būvniecības un uzturēšanas nozarē vadošā darbā vairākos uzņēmumos, Valmierā no 1971. gada.

Ingrīdas un Helmuta vecāki.

Grūtākais ir radīt vienotu komandu

- 18.Decembris, 2019
Valmierietis
Laikrakstā

RIČARDS ŠTIBE ir Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieks. Viņš «Valmieras Jauniešu balvā 2019» tika apbalvots kā Gada jaunietis par iniciatīvu un nesavtīgo darbu skolā un dažādās jauniešu organizācijās Valmierā.

Tiesu nams Valmierā

- 18.Decembris, 2019
Valmierietis
Laikrakstā

Ar ministra gādību

Stāstījumu par pirmskara Valmieras nozīmīgākajām būvēm pabeigšu ar skaistāko un iespaidīgāko no tām – tagadējo Vidzemes Apgabaltiesas ēku, agrāko tiesu namu, kuru svinīgi atklāja tieši pirms astoņdesmit gadiem, 1938. gada 1. novembrī.