Viesis

Spēkavīra vizītkarte

- 19.Aprīlis, 2024
Viesis
Laikrakstā

«AIVARS ŠMAUKSTELIS ir latviešu spēkavīrs. Piedalījies 69 starptautiskajās spēkavīru sacensībās, uzvarot 25 no tām, kas viņu padara par piekto titulētāko spēkavīru vēsturē aiz Žydrūnas Savickas, Mariusz Pudzianowski, Hafþór Júlíus Björnsson un Braian Shaw,» teikts Vikipēdijas angļu versijā.

Izdzīvo jaunības sapni

- 27.Marts, 2024
Viesis
Laikrakstā

«Nav gleznas, kuru kāds liks pie sienas, nav muzikālā gabala, ko vēlreiz varēs kāds nospēlēt, nav grāmatas, ko varēs pārlasīt, bet ir vien tā brīža sajūta, ko varbūt izraisi publikā.

Man vajag tuvuma sajūtu (2)

- 15.Marts, 2024
Viesis
Laikrakstā

Viens otrs kora «Imanta» dziedātājs, uzzinājis, ka būt mūsu avīzes viesim esmu aicinājusi diriģenti Mariku Rolmani, apšaubīja, vai tas esot īstais formāts, jo drīzāk gan vajadzējis rakstīt par viņu grāmatu.

Pozitīvas gaisotnes veidotājs

- 8.Marts, 2024
Viesis
Laikrakstā

Februārī ikgadējā sporta godināšanas pasākumā Valmieras novada sporta laureāts viņš saņēma balvu Mūža ieguldījums sportā. Apzīmējums, manuprāt, maldinošs, jo Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas komandas menedžeris OJĀRS MELDERIS ir vīrs labākajos gados, kurš vēl ilgi dos savu pienesumu Valmieras basketbolam.

Ar deju sirdī kopš bērnības

- 1.Marts, 2024
Viesis
Laikrakstā

Valmieriete LĪGA SAU­KANTE ir profesionāla dejotāja, deju skolotāja, horeogrāfe un arī pasākumu organizatore. Viņai tuva ir tieši Dienvidindijas klasiskā deja Bharata Natyam. Indiešu dejas – tas ir eksotiski, un nav tik bieži par tām dzirdēts Latvijā, tāpēc aicināju Līgu uz sarunu. 

Vērotājs, kas visā meklē loģiku

- 23.Februāris, 2024
Viesis
Laikrakstā

Tveru laimīgu gadījumu un sarunāju stundu garu tikšanos ar valmierieti GUNDARU RUTKI, vēl nezinot, ka stunda aizlidos pārāk ātri un nepietiks laika uzzināt sīkāk par viņa piedzīvojumiem, ciemojoties pie brāļa Čikāgā, ne arī to, kā paspēja Amerikā latviešu-krievu hokeja līgas spēlē iesist vārtus Šuras vietā, ne par biedrošanos ar Latvijas hokeja izlases spēlētājiem.

Dzīva un laimīga

- 16.Februāris, 2024
Viesis
Laikrakstā

Marija jeb Gerda, jo tāds ir viņas segvārds, ir viena no Ukrainas «Azov» vienības. Viena no varoņiem, kas aizstāvēja Mariupoli, nonākot aplenkumā «Azovstaļ» rūpnīcā un pēc tam gūstā. Karā viņa bija varone, gluži tāpat kā viņas biedri un komandieri. Pēc gūsta viņa nezināja, kā ir būt laimīgai, jo pēc bada, spīdzināšanas, sāpēm un draudiem bija zaudējusi spēju just. 

Vecates Aivars – taksists ar miliča pieredzi (1)

- 9.Februāris, 2024
Viesis
Laikrakstā

Tiekamies ar Aivaru kādā ielu krustojumā. Viņš minūti minūtē norunātajā laikā atbrauc ar savu taksi, un mēs vienojamies, cik laika varam atvēlēt sarunai. Laiks tomēr aizlido daudz ātrāk, nekā gribētos, un saruna ieilgst.

Gaismu saspēles vadītājs

- 2.Februāris, 2024
Viesis
Laikrakstā

«Divus mēnešus režisors strādā, mēģina izrādi, es labprāt aizbraucu un apskatos, bet man tāds aktīvais darba posms ir desmit dienas līdz pirmizrādei,» saka gaismu mākslinieks NIKS CIPRUSS.

Āzijas pieredze jeb kultūršoks Dienvidkorejā (1)

- 26.Janvāris, 2024
Viesis
Laikrakstā

Iepriekš ar valmierieti EVELĪ JURKĀNI tikāmies, kad viņa tikko bija pārbraukusi mājup no Japānas, kur nokļuva, pateicoties Latvijas Universitātes studentu apmaiņas programmai, jo studē Austrumu-Rietumu starpkultūru sakarus. Interesantais stāsts par piedzīvojumiem Japānā beidzās ar to, ka tūlīt atkal jākrāmē čemodāni, lai dotos nākamajā izaicinājumā – uz Dienvidkoreju. Nu Evelī ir atgriezusies ar vēl aizraujošākiem stāstiem par tālo zemi, kuros arī mums interesanti un vērtīgi ieklausīties.

Pie kritiskās virāžas (4)

- 19.Janvāris, 2024
Viesis
Laikrakstā

Kopš tālajiem deviņdesmitajiem Latvijas bobsleja izlasē, vai nu starp stūmējiem, vai pilotiem, allaž bijis kāds no mūspuses raženajiem čaļiem, bet nu jau otro sezonu Pasaules kausa posmi norisinās bez mūsējiem, jo par sportista karjeras beigām paziņojis arī pēdējo gadu līderis Oskars Ķibermanis.

Solis pēc soļa līdz sapnim

- 12.Janvāris, 2024
Viesis
Laikrakstā

Kad INESEI LĪCEI jautāju, ko pirmo vajadzētu ierakstīt viņas dzīves aprakstā, ja tāds tagad taptu, tad neminstinoties skan atbilde: «Mamma.» Godīgi, jo Inese ir četru bērnu mamma. Taču vēl Līčiem ir savs uzņēmums «Dzīve laukos».

"Pārgaujā" izaugusi direktore

- 5.Janvāris, 2024
Viesis
Laikrakstā

Mēnesi ILVA LAKUČA strādā Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas direktores darbu. Kā viss tagad būs, viņa vēl cenšas sajust. Tā ir godīga atbilde, jo izvēle izdarīta, pieņemot izaicinājumu un uzņemoties milzīgu atbildību.

Jauns sākums

- 29.Decembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

MAIJAS JOSTSONES uzvārdu Rūjienā un tās apkārtnē izrunā ne tik bieži, cik viņas vārdu. Pietiek, ja saka Maija, Maijiņa vai bibliotēkas Maija, jo citas tādas Maijas Rūjienā nav. Viņu pazīst gan skolas, gan bērnudārza bērni, viņu vecāki un vecvecāki, Rūjienas bibliotēkas lasītāji un arī pārējie.

Dzīve ir izlaušanās spēle

- 22.Decembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Ikdienā viņa ir blakus pašiem mazākajiem. Ne tikai blakus, bet palīdzot viņiem augt un labi zinot, ka arī paši mazākie skaisti pieaug – dzied, dejo, kļūst par ģimnāzistiem, jo 20 gadus viņa strādā Vidzemes slimnīcas Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā. Mirkli pirms Ziemassvētku brīnuma par pašu svarīgāko dzīvē saruna ar nodaļas virsmāsu INESI BĒRZIŅU.

Dziļumā racējs (1)

- 15.Decembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Aktieris Aksels Aizkalns ir no tā kursa, kuru Valmieras teātrī joprojām sauc par jaunajiem. Teātrī saka, ja tagad modē būtu apzīmējums varoņlomu tēlotājs, tad Aksels tāds būtu. Četrās sezonās viņam tikušas vairākas šāda tipa lomas, un jaunajam aktierim tās uzticējuši jaudīgi režisori, kuru vārdi komentārus neprasa – Roga un Gruzdovs, Ķimele, Seņkovs, Mičule. Viņš sāka ar Raskoļņikovu pēc Dostojevska «731.solī» un tagad spēlē Jāzepu Raiņa «Jāzepā un viņa brāļos».

Man patīk, kad lietas notiek jēgpilni

- 1.Decembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Pirmais, ko pamanīju, bija viņas dzīvesprieks un mūsu mentalitātē reti sastopamā atvērtība. Muzicējot izstādes atklāšanā, viņa magnētiski piesaistīja skatienus, un pēc brīža jau visā telpā griezās viņas iekustināts enerģijas virpulis – cilvēki atraisījās ne tikai dziesmām, bet arī paši piedalījās skaņu un ritma radīšanā. Viņa, BAIBA VANAGA, ir mūzikas terapeite, kurai Valmierā ir pašai sava Skaņu istaba.