Viesis

Deju mēģinājumos paiet ikdiena

- 27.Janvāris, 2023
Viesis
Laikrakstā

EVITA KAĶĪTE-BRASA ir Valmieras Kultūras centra TDA «Gauja» mākslinieciskā vadītāja. Evita sarunā atklāj, ka šis ir jau desmitais gads, kopš viņa vada TDA «Gauja» – daudz mēģinājumu, koncertu, skašu un pat Deju svētku pavadīts kopā ar kolektīviem. Lai gan ikdiena paiet mēģinājumos, var redzēt, ka dejas ir Evitas sirdslieta, jo, runājot par tām, viņai mirdz acis un seju rotā smaids.

Ar dabas dotumiem un darba spējām

- 20.Janvāris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Mūzikas pedagogs AIVARS CEPĪTIS lielāko daļu sava ražīgā darba mūža strādājis ar dažādiem paša radītiem orķestriem. Sākotnēji tie bija skolēnu pūtēju orķestri skolēnu namā, 5. vidusskolā, arī 4. vidusskolā, jo tālaika Tautas izglītības nodaļas vadītājam Mārim Rubertam bija uzstādījums, ka katrā pilsētas skolā jābūt savam orķestrim.

Par basketbolu mājās nerunājam!

- 6.Janvāris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Lai kāds viņam basketbolā bijis pērnais gads, jauno, 2023. gadu VALTERS VĒVERIS kopā ar saviem komandas biedriem Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas komandā uzsācis ar uzvaru. Par basketbolu un ne tikai šī jaunekļa dzīvē mūsu saruna.

"Zemītis", kurš dzīvo uz zemēm

- 23.Decembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Savulaik viņa vadītajā skolā Valmierā, šķiet, bija pieejams viss, ko vien labā nozīmē šeptīgs direktors spēj dažādiem līdzekļiem savākt. Ar laikam jau nesavtīgu domu – dot skolēniem cik vien var iespējas pašiem izbaudīt, aptaustīt, varbūt arī kaut ko izvēlēties turpmākajam dzīves ceļam.

Viens jau nav darītājs!

- 16.Decembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Nesen «Liesmā» jau tika rakstīts, ka konkursā «Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam» nominācijā «Bērnu un jauniešu iedvesmotājs» kategorijā «Individuāls sniegums» apbalvota Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas skolotāja SANDA DEISONE. Kad aicināju Sandu uz sarunu, viņa noteica, ka balvu saņēmusi viņa viena pati, bet to būtu pelnījusi visa komanda, kas organizē sporta spēles bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām «Mēs varam», tomēr sarunai piekrita.

Posts un Mīlestība

- 9.Decembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Par nenogurstošu sirdsdarbu, organizējot palīdzības sniegšanu Valmieras novadā nonākušajiem kara bēgļiem no Ukrainas apbalvojumu «Valmieras novada Gada cilvēks» saņēma POLINA LIPOVA. Viņa pati bija kara bēgle, kas iedvesmo līdzcilvēkus. 

Darbs kā sirdslieta (1)

- 2.Decembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Dienestu Valsts policijā 2020. gada februārī beidzis kā Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks pulkvežleitnanta pakāpē, šobrīd Valmieras novada pašvaldības policijas priekšnieks INDULIS RŪSIS nēsā pulkveža amata zīmi – trīs lielās zvaigznes. 

Teātrim atdotais mūžs

- 17.Novembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Ievai teātris nav spēle, bet koša realitāte

Kolēģi viņu sauc par Ievu. Tas nav tikai atvasinājums no uzvārda, šo vārdu kā savu apzinās arī viņa pati, un tas ļoti labi raksturo aktrisi: ievas burvību nevar nepamanīt tajā brīdī, kad tā uzziedējusi. 

Jaunsardzē jājūtas drošam

- 11.Novembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Jaunsardzes instruktors GATIS CERIŅŠ šajā ampluā sācis darboties vēl pirms abām novadu reformām, tāpēc uzskatāms par vienu no pieredzes bagātākajiem speciālistiem šajā jomā. Par to, kā veidojusies Gata karjera, uzklausījām stāstījumu viņa kabinetā Naukšēnu vidusskolā.

Stipri vietējs

- 4.Novembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Viņā ir krietna daļa ideālisma un ticības tai Latvijai, par kuru cēlāmies, kuru gribējām un zinājām, kādai tai jābūt. Tās dēļ viņš ir strādājis un nav pārstājis mīlēt – cilvēkus, savu dzimto novadu, kam atdots viss darba mūžs. Ne tik vieglajā ceļā nav pazaudējis humora izjūtu un romantiķa garu, ko savaldzinājusi Latvijas daba un lauki.

Augstskola ir magnēts

- 28.Oktobris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Vidzemes Augstskola ir jauna, pērn tā svinēja 25. dzimšanas dienu. Matemātiskos aprēķinus turpinot – teju visu šo laiku ar augstskolu kopā bijusi tās jaunā rektore AGNESE DĀVIDSONE. Valmiera un augstskola viņu sevī ievilkusi, un tagad vietai, kas Agnesei tik daudz devusi, viņa gatava dāsni atdarīt. 

Liekot lietā improvizāciju

- 14.Oktobris, 2022
Viesis
Laikrakstā

AIJA IESALNIECE ir sertificēta supervizore (supervīzija ir konsultatīvs atbalsts jautājumos, kas saistīti ar darbu un profesionālo darbību),  Latvijas Supervizoru apvienības biedre ar maģistra grādu supervīzijā un vadības psiholoģijā. Viņa ir arī pielietojamās improvizācijas ieviesēja un trenere Latvijā. Aija ir izdevusi savu grāmatu – «Improvizē savai izaugsmei», kas paredzēta profesionāļiem, kuri jūtas iestrēguši savā karjerā un vēlas spert nākamo soli nezināmā virzienā. 

Atslēga visam ir mīlestība un nodomu tīrība (2)

- 30.Septembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

«Hallo, Jurģis? Klau, parunāsim par dzīvi!» zvanu Jurģim Krastiņam un priecīgi pārsteigta saņemu atbildi, ka rudens esot pats labākais laiks šādām sarunām. Seko labvēlīgu apstākļu koordinācija, un mēs tiekamies jau pēc pāris stundām. Viss tālākais paskrien vienā elpas vilcienā un atstājis neizdzēšamus iespaidus.

Pasaule tagad mainās

- 23.Septembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Velni jeb Nelabie pašlaik patiesību meklē Valmieras teātrī. 

«Mēs brīdi pirms pirmizrādes formulējām: mūsu Nelabie ir par to, ka labie laiki veido sliktus cilvēkus, bet var būt arī otrādi, ka sliktie laiki dara mūs labākus,» sacīja režisors ELMĀRS SEŅKOVS. Izrāde «Nelabie. Pēc Dostojevska» nodota skatītāju vērtējumam, bet ar Elmāru parunājāmies par dzīvi un viņa prasmi radīt dauzīšanās mākslu. 

Basketbolā nav laika streikot

- 16.Septembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Septembris šogad arī Valmierā ir skolotāju un, protams, jaunās basketbola sezonas gaidu laiks. Tāpēc Liesmā šodien savā ziņā divi vienā – Bertānu Valmieras basketbola skolas direktors un basketbola komandas Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola ģenerālmenedžeris ROBERTS ZEILE.