Nedēļas nogale

Ērgļi – vieta, kur iegriezties

- 25.Septembris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Kamēr tie Latvijas ļaudis, kuriem gluži vai niez un, protams, arī līdzekļi atļauj katru gadu par varītēm aizlidot no mūsu skaistās zemītes tālu, tālu kaut kur uz otru pasaules malu, šī gada pandēmijas apstākļos paši – vienatnē, divatā vai vēl kuplākā pulciņā – turpina bezbailīgi spēlēt krievu ruleti ar Covid-19 piedāvāto īpašo adrenalīnu, ļoti daudzi ceļotāji savas ambīcijas piepilda tepat uz vietas, atrodot jaunas un līdz šim vismaz pašiem vēl neizpētītas pieturvietas.

Maģija vieno

- 18.Septembris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Valmieriete LELDE FELDMANE un viņas vīrs šveicietis LARS LERIIX iepazinās cirkā Zviedrijā pirms septiņiem gadiem. Saistībā ar pandēmiju viņi iesprūduši Latvijā un Valmierā, jo viņiem bija paredzēts kontrakts līdz pirmajam novembrim Holandē uz septiņiem mēnešiem, bet tas viss tika atcelts.

Laimīgi mezgli

- 11.Septembris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

LAURA FREIVALDE pēc profesijas ir agronome, bet šoreiz vairāk ar viņu runājam par mezglošanu, kas ir kā sava veida meditācija. Laura pati par savu ikdienu saka: 

Brienam purvā?

- 28.Augusts, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

«Purvu bridēji» ir uzņēmums, kas dibināts 2015.gadā un nodarbojas ar aktīvu un izzinošu pārgājienu organizēšanu dažādās Latvijas vietās, pārvietojoties ar purva kurpēm. Šo ideju Latvijā ieviesa purvu pazinējs un pētnieks KRISTAPS KIZIKS, kas ikdienā ne tikai vada pārgājienus, bet arī pēta purvus, studējot LU Ģeo­grāfijas un Zemes zinātņu fakultātē. 

Katrai sievietei savu ideālo peldkostīmu

- 21.Augusts, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

SWIMBE zīmolu ir radījis sociālais uzņēmums SIA «Mans peldkostīms», kuru 2018. gada rudenī izveidoja apģērbu dizainere ELĒNA DMITRIJEVA un uzņēmēja LAURA ŽUKOVSKA-SUPE. Uzņēmums ir dibināts Latvijā, un peldkostīmu radīšanas process notiek SWIMBE šūšanas darbnīcā Valmierā.

Lepnums un prieks – spuraini vilnas paklāji

- 17.Jūlijs, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Tautas lietišķās mākslas studijas «Valmiera» vadītāja BAIBA MINCE ar saviem darbiem ir pamanāma Hanzas namiņos. Protams, ne katru dienu tur ir, bet, kad tirgojas, – viņas dzeltenos (un ne tikai!), košos vilnas paklājiņus var redzēt jau pa gabalu. «Liesma» Baibu aicināja uz sarunu par un ap aušanu. 

Sajūtu cilvēks

- 3.Jūlijs, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Par valmierieti, podnieku GATI DZĒRVI 2017. gada 16. jūnijā rakstījām Liesmā publikācijā «Dabā dvēs’li un saskaņu ar Mēness kalendāru meklējot». Ir pagājuši trīs gadi, Liesma vēlējās uzzināt, kā Gatim tagad iet ar podniecību un citiem vaļaspriekiem. Iespējams, daudzi ir redzējuši 2015. gada raidījuma Province filmu Uguns cilvēks, kurā ir stāsts par Gati. 

Katra burciņa veidota ar mīlestību

- 12.Jūnijs, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

DIĀNA BRAKŠA ir sejas kopšanas speciāliste, kura dzīvo un strādā Valmierā. Ikdienā viņa strādā ar augstas kvalitātes produktiem un vienā brīdī aizdomājusies – kāpēc neradīt pašai savus produktus? Un ķērusies pie darba. Viņa radījusi pagaidām gan tikai divus – ķermeņa sviestu un dezodorantu, bet padomā esot daudz kas cits. Arī veselīgs dzīvesveids viņai nav svešs – viņa ir viens no roņiem, kas ziemā peld. Liesma devās noskaidrot, kā radās doma par šādiem produktiem un kā tie top.

Neizsapņotie bērnības sapņi

- 5.Jūnijs, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

«V-Muiža tuning» pamatā ir draugi AINĀRS ŠMITS un ANDRIS BĒRZIŅŠ. Viņus vieno interese par mašīnām, to pārveidošana, vizuāla uzlabošana un savu projektu atrādīšana tuvākos un tālākos pasākumos. 

Baudiet – prieks jums, prieks man!

- 15.Maijs, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

INESE ZARIŅA dzīvo Valmierā kopā ar vīru un diviem bērniem. Visa viņas dzīve, kā saka Inese, «iet pa Vidzemes šoseju, jo esmu raganiete, dzīvoju Raganā un tālāk ieprecējos Valmierā». Ineses hobijs ir prieks darboties ar papīru un radīt no tā dažādas lietas, viņa izveidojusi PAPĪRA PRIEKU, kurā darbojas kā saimnieciskās darbības veicēja.

Peoniju ziedēšanu gaidot

- 8.Maijs, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Latviskā dzīvesveida tradīcijās izsenis kā nerakstīts likums bijis paradums vai pie katras lauku mājas iestādīt pa pujeņu krūmam, visbiežāk balto un tumši sarkano. Tie – kopti, pavairoti un tālāk nodoti no paaudzes paaudzē – nu nonākuši līdz mūsdienām, kur prasmīgu kolekcionāru un selekcionāru mūža darba rezultātā nu jau valda īsts peoniju bums.

Šūt somas ir mans aicinājums

- 24.Aprīlis, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Kopš 2013. gada LAURA SIKSALIETE pārcēlusies uz dzīvi Valmierā. 2015. gadā absolvējusi Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu (VDMV). Laura ir izveidojusi savu apģērbu un aksesuāru zīmolu SIRIS, ar ko kopš 2019. gada 1. aprīļa darbojas kā pašnodarbinātā persona. Šo­brīd somas šuj un veido mājās. 

Ir jāvēlas zīmēt

- 17.Aprīlis, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

ILZE MINCE kopā ar ģimeni dzīvo Valmierā. Viņas darbs un reizē hobijs ir portretu zīmēšana un pat gleznošana – tās nereti ir kā dāvanas uz svētkiem. Kā tas viss sākās un kā iet tagad, noskaidroja laikraksts «Liesma». 

Stārķu mājai – rekonstrukcija

- 3.Aprīlis, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Viņnedēļ ceturtdien, braucot caur Burtniekiem, māju pudurī netālu no ezera krasta ieraudzīju ap vienu A veida elektropārvades līnijas stabu rosāmies elektromontierus ar tehniku. Intereses dzīts, piebraucu aprunāties ar Sadales tīkla vīriem, kuri trijatā bija aizņemti ar... staba galā cilvēku rokām ierīkotas stārķu ligzdas konstrukcijas nomaiņu. 

Ar citādāku skatu, tehniku un materiālu

- 13.Marts, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Piekritīsiet, ka ir ierasti redzēt ar akvareļiem, eļļas krāsām, zīmuļiem un citiem paņēmieniem veidotus mākslas darbus, bet, kad acu priekšā nonāk kaut kas netradicionāls un ja vēl uzzini, ka tas radīts, izmantojot celt­niecības materiālus, tad nekas cits neatliek, kā secināt: NEPARASTI! Tieši tā ne viens vien ar sajūsmu saka par valmierieša MĀRA PLADARA lielformāta darbiem.

Spilveni Rūjienas ziemas krāsās

- 6.Marts, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Aizvadītā gada 4. oktobrī «Liesmā» publikācijā «Rūjienas ainavas pašu ieaustos gobelēnos» stāstījām par dzīvespriecīgi košu rokdarbu izstādi «Rūjienas ainavas krāsās», kuras darbi Rūjienas novada Tautskolā, apgūstot jaunu rokdarbu prasmi, bija tapuši tekstilmākslinieces DIĀNAS HOFMANES vadītajās aušanas nodarbībās.