Viedokļi

Skola sabiedrību vai sabiedrība skolu?

- 1.Februāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Pērn decembrī medijos lasījām, ka Igaunijā skolotājiem minimālo algu paaugstinās līdz 1749 eiro. Iespējams, kā reakciju uz to īsu brīdi varēja manīt ziņu par zib­akciju pie Saeimas šogad janvāra vidū, kur Latvijas skolotāji atgādinātu par sevi. 

Vēlēšanu komisijas vāveres ritenis

- 1.Februāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šonedēļ Saeimā paredzēts gandrīz pilnībā nomainīt Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sastāvu – gaidāms, ka amatā paliks tikai viens no astoņiem Saeimas vēlētajiem CVK locekļiem – komisijas sekretārs Ritvars Eglājs (vēl vienu CVK locekli nozīmē Augstākā tiesa no savu tiesnešu vidus).

Būsim vienoti, palīdzot Ukrainas uzvarai

- 27.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Krievijas iebrukums Ukrainā skaidri norāda – kopš Aukstā kara beigām Rietumu demokrātijas ir dzīvojušas pašapmānā un ar nepamatotu optimismu par nākotni, kurā valdīs miers, saticība, liberalizēta tirdzniecība un starptautiskās tiesības.

Kā dzīvojam, tā braucam

- 27.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Lai ko stāsta par tautas dzīves līmeni Latvijā, manuprāt, viens no indikatoriem te ir vieglo automašīnu daudzums un šo spēkratu kondīcija, ja gribam precīzāk, vecums.

Malka, čeki un kompensācijas

- 25.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Finanšu ministrijas nesen publiskotie dati liecina, ka neiztērēta palikusi vairāk nekā ceturtā daļa no līdzekļiem, kas pagājušajā, 2022. gadā tika rezervēti atbalsta pasākumiem energoresursu cenu kāpuma dēļ. No rezervētajiem nedaudz vairāk kā 820 miljoniem eiro iztērēti ir tikai nepilni 600 miljoni.

Barikāžu kontrastu ugunskuri

- 24.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

«Toreiz likās, ka visa Latvija ir barikādēs,» sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, piektdien, 20. janvārī, 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienā, Doma laukumā iededzot piemiņas ugunskuru.

Krīzes vadības centram jābūt pie premjera

- 20.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Ņemot vērā, ka plūdi Latvijā nav gluži neparasta lieta, par Jēkabpilī notikušo un paveikto es varu tikai uzteikt vietējās pašvaldības rīcību un to, kā viņi organizēja visus darbus, gan arī to atbalstu, ko sniedza mūsējie, te es domāju galvenokārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) un policiju.

Medaļas divas puses

- 20.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šodien, 18. janvārī, ir Pasaules Sniega diena. Te tev nu bija! Jāuzmanās, lai nepieķeras rudens depresija un vīrusi, un par sportiskām aktivitātēm ziemīgi spirgtā gaisā nav ko domāt.

Iespēja parādīt ilgtermiņa domāšanu

- 18.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Iespējams, par sava veida lakmusa papīriņu jaunās valdības spējai adekvāti reaģēt uz pilsoņu noskaņojumiem un interesēm kļūs tāds jautājums kā cilvēku ar īpašām vajadzībām (invalīdu) asistentu atalgojuma paaugstināšana.

"Matu skaldīšana" Saeimā

- 17.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr jāgaida, kad valdības ministri būs vienojušies par šī gada budžetu un sūtīs to uz Saeimu izķidāšanai un beigās, cerams, arī apstiprināšanai, var vēl pagūt lemt arī par it kā ļoti būtiskiem iesniegumiem.

Nemākulis, toties kompetents (1)

- 17.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Regulāri no TV ekrāna diskusijās par ražošanas attīstības problēmām Latvijā izskan uzņēmēju sūdzības par tehnisku cilvēku – inženieru un kvalificētu strādnieku – trūkumu, piemēram, metālapstrādē un kokapstrādē.

Gads iesācies tīri cerīgi

- 13.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Protams, ja vien uz brīdi «iznesam aiz iekavām» kaujas Soledarā un Bahmutā, kā arī ceļā uz fronti politiski iestrēgušos vācu tankus Leopard un citus ieročus. Šīs vietas un lietas pilnībā noteiks 2023. gadu arī mums.