Viedokļi

Robežsētu nāksies būvēt par savu naudu

- 26.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Diennaktīs, kad noteikta vismaz 9 stundu gara mājsēde un līdz pat 15. novembrim nav iespējams pat bibliotēkā tikt, lai laika īsināšanai jaunāko skandalozā Indriķa Latvieša vai kāda politiķa memuāru grāmatu lasīšanai uz mājām dabūtu, atliek vēl cerēt, ka bez satraucošajām ziņām par Covid-19 televizorā arī kādu priecīgāku vēsti saredzēsim. 

Mīcīsim šos ministrus

- 22.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Papildus mājsēdei un citiem liegumiem derētu vēl viens – līdz 15. novembrim aizliegt visiem un ikvienam meklēt vainīgos. Vēl labāk – līdz jaunajam gadam. Tikai kā mēs varētu to dabūt gatavu?

Mājās bērni raud

- 22.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vidējā meita rāda deju solīšus, ko mēneša laikā paspējusi iemācīties pie skolotājas Līgas, bet lielākā prasa, kad varēs iet pie Laimdotas uz māliem...

Nepazaudējot cilvēcību

- 21.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

To nevar noliegt – pandēmija ir kaut kas citādāks, nekā mēs esam pieraduši. Ir jāklausās dažādas rekomendācijas, kā neizplatīt vīrusu tālāk, tajā skaitā par to, ka biežāk jāmazgā rokas, veikalos jāizmanto dezinfekcijas līdzekļi, jāievēro distance, jāvelk sejas maskas.

Ielāps, nevis sistēmiski risinājumi

- 20.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Sākot ar rītdienu, Latvijā stāsies spēkā nu jau trešā mājsēde jeb tā saucamais lokdauns, kas, kā tiek lēsts provizoriski, valsts budžetam izmaksās ap 200 miljoniem eiro un acīmredzami sagādās lielu daudzumu problēmu visiem valsts iedzīvotājiem neatkarīgi no tā, viņi ir vai nav vakcinējušies pret Covid-19.

Bēdīgi slavenajā pirmajā vietā

- 20.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

To nu būsim panākuši – no rītdienas vismaz nākamās četras nedēļas atkal tupēsim savās četrās sienās, izlaidušies dīvānā ar grāmatu vai televīzijas pulti rokā, jo piepildījusies Šlesera partijas devīze Latvija 1. vietā (pie tam visā pasaulē), diemžēl gan saslimstībā ar jaunāko Covid paveidu, tāpēc papildus ārkārtas stāvoklim valstī tiks izsludināta komandantstunda un jauni, drakoniski ierobežojumi apmeklēt veikalus, ciemoties citam pie cita, bet pavisam aizliegti amatieru sporta un kultūras pasākumi, skaistumkopšanas pakalpojumi, kā arī klātienē nebūs pieejami sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumi.

No Roberta Zīles budžeta portfeļa atvadoties

- 19.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ceturtdien bija  pasākums, kurā finanšu ministrs Saeimā atgādāja nākamā gada budžeta likumprojektu. Jau vairāk nekā 20 gadus tas notiek diezgan teatralizēti, pat ar nelielu nenopietnību par nopietnāko — valsts vai svarīgāko dokumentu. 

Ekonomika un ESonomika

- 15.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Uz ko tikai mēs neesam gatavi, lai dziļāk iegrābtos Briseles naudas apcirkņos! Vidzemes metropole un vienmēr dižmanīgā Ventspils tādēļ ir gatavas pat pašas sevi apsaukāt par «mikropilsētām». Patiesi ceru, ka tas rentējās.

Saudzīgi pret sevi un saudzīgi pret citiem

- 15.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Esmu pamanījusi, ka šajā laikā, kad cilvēki naidojas par vīrusu un vakcīnu, daudzi ir aizmirsuši, kas ir saudzīgums. Atradu piemērotus vārdus, ko no krievu valodas tulkojusi bloga «Ginta Filia Solis» veidotāja ar tādu pašu pseidonīmu: «Manā Visumā ir parādījies jauns vārds. SAU­DZĪGUMS.

Līdz pilnīgai drošībai – 29 gadi

- 14.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijā cilvēks skaidrā prātā, taču bez autovadītāja tiesībām, ar atbilstošā kārtībā nereģistrētu Audi, kuram ne tehniskā skate izieta, ne OCTA polise iegādāta, tā vienkārši naktī uz otrdienu Rīgā atlaiž pa Dienvidu tiltu, kur ātruma ierobežojums 70, uz 238 kilometriem stundā...

Bļaut māk visi

- 14.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Redzot, ka jau dažas dienas, pirms stājās spēkā ārkārtas situācija, strauji pieaugusi vakcinācija, pieaudzis to cilvēku skaits, kuri vēlas vakcinēties, es tomēr negribētu teikt, ka sabiedrība ir pilnībā izpratusi situācijas nopietnību.

Radikalizācija vīrusu uzveikt nepalīdzēs

- 13.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Sākot ar 11. oktobri, cīņai pret Covid-19 izplatību valstī uz trim mēnešiem ir noteikta ārkārtas situācija, galvenokārt ierobežojot nevakcinēto valsts iedzīvotāju daļu. Papildu ierobežojumi, jāpiebilst, ir noteikti arī vakcinēšanās sertifikātu jeb «zaļo pasu» īpašniekiem, tomēr tie ir vien nebūtiski sīkumi, salīdzinot ar «antivakseru» problēmām.

"Nišas" produkti – pašu radītā un nosargātā nišā

- 13.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Jau informējām, ka nesen Rīgā, Hanzas peronā, notika LLKC gadskārtējais pasākums «Novada Garša». Tajā bija arī konference «Vietējie produkti – nākotnes virzītājspēks», kurā par tēmu diskutēja kā pētnieki, tā arī lauku sētu saimnieki un mājražotāji. 

Plakanzemieši un zinātne

- 12.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kad ikdienā, pat politiķu gudr­runās negribas teikt garos partiju vai to apvienību nosaukumus, bieži tos aizstājam ar atgādinājumiem par partiju līderiem. 

Ielas drīz būs tukšas

- 12.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijas valdība nav spējusi rīkoties savlaicīgi un izlēmīgi, lai ieviestu stingrākus ierobežojumus Covid-19 straujās izplatības mazināšanai. Latvija beidzot ir arī pēdējā vietā pēc vakcinācijas aptveres Eiropas valstu vidū – aiz slovākiem, slovēņiem, igauņiem un leišiem.

Sīkstulīgu pircēju leiputrija (2)

- 8.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Spriežot pēc vietējo – un par tādiem jau pircēju prātos kļuvušo – tirgotāju gadiem ilgās baidīšanas, vakar mums iestājās bībeliskā pastardiena, vikingu Ragnaroks, patiesās maiju kalendāra beigas vai kāds cits pasaules gala variants.