Viedokļi

Mednis vēl bērzā pumpurus knābā

- 22.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr noplok un no jauna uzviļņo saslimstība ar Covid-19, liela jau ir rosība ap Eiropas atveseļošanas plānā paredzēto naudu. Šādu ES jaunu budžeta instrumentu – Atveseļošanas un noturības mehānismu, lai palīdzētu kompensēt koronavīrusa pandēmijas radīto ekonomisko un sociālo kaitējumu, Eiropas Komisija (EK) ierosināja jau maijā. 

Esam atslābuši

- 22.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Latvija ir labais piemērs Covid-19 sakarā. Saslimstība ir gana zema un izsekojama, tomēr vai neesam nedaudz zaudējuši modrību un atslābuši? Saprotu – neviens negrib būt pārāk satrauktais un visiem iet un teikt: lūdzu, ievērojiet divus metrus, ievērojiet distanci. Bet varbūt vajag?

Dienišķā maize, dienišķais nodoklis

- 18.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar Saeimas sēdē valdības partijas atkal uzskatāmi izrādīja sabiedrībai, kas mūs (ne)sagaida koalīcijas budžeta veidošanas un nodokļu reformēšanas politikā: fiskālā nasta netiks atvieglota pat lietderīgos sīkumos. Pat ne Covid-19 radītajā krīzē. 

Bīstamais aizliegtais auglis

- 18.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Šoreiz virsrakstam nekāda sakara ar šī rudens bagātīgajām dabas veltēm dārzā, purvā vai mežā. Gribu dalīties domās par vienu it kā pabeigtu, taču, manuprāt, ne līdz galam izstrādātu un realizētu ielas rekonstrukcijas projektu Valmierā. Tēlaini izsakoties, tā ir suņa aste, kurai vajadzētu būt nevis noliektai tikai strikti pa labi, bet gan savītai gredzenā!

"Kliba" konkursa fiasko

- 17.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vakardien publiskajā telpā simbolisku nokdaunu piedzīvoja Satiksmes ministrijas paspārnē strādājošā Autotrans­porta direkcija, turpat 10 dienas pirms noteiktā galīgā termiņa (25. septembris) saņemot Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) vērtējumu par astoņām pārvadātāju sūdzībām, kas bija iesniegtas par Autotransporta direkcijas rīkoto atklāto konkursu Par tiesību piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā.

Sūtiet bērnus dejot!

- 17.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Sācies jauns mācību gads un jauna deju sezona. Mīļie vecāki un vecvecāki – sūtiet bērnus un mazbērnus dejot! Kur vien tas ir pašiem iespējams – bērnudārza grupiņās, skolu kolektīvos, kultūras namos vai citur. 

Vēl nepieciešamas vairāk nekā 5600 balsis

- 17.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

www.manabalss.lv gada ieskaņā iedarbinātais balsošanas skaitītājs par PVN samazināto 5% likmi vietējai pārtikai joprojām ir ieslēgts un turpina no dienas dienā skaitīt mūsu sabiedrības aktīvāko līdzpilsoņu pausto atbalstu šai tik daudziem svarīgajai iecerei. 

Sāpīgais naudas jautājums

- 16.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Finanšu ministrija (FM) nesen nāca klajā ar nodokļu izmaiņu piedāvājumu, kurā rosināts no 2021. gada mainīt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) pārdali pašvaldību budžetam no pašreizējiem 80% uz 75%, bet valsts pamatbudžetam no pašreizējiem 20% uz 25%. Kā lēš pati ministrija, mainot IIN ieņēmumu sadalījumu, pašvaldības zaudēs 91 miljonu eiro, lai gan ir arī citviet veiktas aplēses ar lielākām summām.

Aleksandrs brauc uz Sočiem... ne jau atpūsties

- 15.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Eiropai pāri nāk ne vien vēju brāzmas, kas dažu pamatīgu koku ar it kā par stiprām domātām saknēm gāž, bet arī politiskās vētras. Spēcīgākā no tām nu jau vairāk nekā mēnesi bango Baltkrievijā, kur ielās izgājušie protestē pret 9. augustā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātiem, neatzīstot, ka 26 gadus pie varas bijušais Aleksandrs Lukašenko citus Baltkrievijas prezidenta amata kandidātus atkal uzvarējis ar 80 % balsu pārsvaru.

Ar ievērojamu sabiedrības līdzdalību

- 15.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

9. septembrī notika Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde, kurā tika pieņemts lēmums virzīt jaunās Valsts aizsardzības koncepcijas projektu esošajā redakcijā apstiprināšanai Saeimā. 18. augustā Aizsardzības ministrijas izstrādātā koncepcija jau tika apstiprināta valdībā.

Saaukstēšanās vai Covid-19?

- 15.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Diemžēl vasara ar lieliem soļiem ir aizgājusi, un ir sācies rudens ar lietu, vēju un ne tik siltiem laikapstākļiem. Jā, parasti jau saka, ka nav slikta laika, ir tikai nepiemērots apģērbs, tomēr nevar jau paredzēt, kāda tā diena izvērtīsies. 

Rīgā sākta «sarkano līniju» balināšana

- 11.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Topošā – kaut tiesu darbu apdraudētā!  – galvaspilsētas dome viegli piebremzē mūsu politikas tradicionālo spēlīti «latvieši pret krieviem». Tas, šķiet, sagādā pamatīgu jūtu mulsumu gan plašai sabiedrībai, gan nelokāmi nacionālkonservatīviem politiķiem.

Nodokļu risinājumam jābūt vienkāršam

- 11.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pašlaik mūs nodokļu politikas jomā iepriecina tas, ka sarunās ar valdību un koalīcijas partiju sadarbības padomi mums beidzot ir izdevies pārliecināt, ka jāņem vērā konkurētspējas elements. Šobrīd jau ir vienošanās plānot par vienu procentpunktu samazināt darbaspēka nodokļus. 

Mūsu laiku varonis (1)

- 11.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijas sabiedrība atkal šūmējas. Par katalizatoru dažādiem viedokļiem gadījies Bruknas muižā notiekošais. Noteikti esmu priestera Mediņa pusē.

Vai nesaskaņas "Saskaņā"?

- 10.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pēc divu gadu sabūšanas partijas Saskaņa rindās par savu demisiju no Saskaņas valdes locekļa posteņa sociālajā tīklā Facebook paziņojis ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis, par iemeslu minot «uzskatu atšķirības par plašu jautājumu loku, kuras kļuvušas tikai dziļākas». 

Veselīgs pašnovērtējums sociālo mediju laikmetā

- 10.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Mēs parasti runājam par augstu vai zemu pašnovērtējumu, tad liekas, ka klāt nāk kādi cipari. Man gribētos teikt, ka ir veselīgs un neveselīgs pašnovērtējums. Tādā ideālā gadījumā pašvērtējums ir reāls, uz pozitīvo pusi vērsts novērtējums, kas, protams, ir subjektīvs.

Vai dekorācijas tev "skrien" virsū?

- 10.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Valmierā par godu pirmajam septembrim starp Kultūras centru un tirdzniecības centru Valleta ikviens varēja ieraudzīt un joprojām var apskatīt krāsainas dekorācijas kā sveicienu, jauno mācību gadu uzsākot. Dekorācijas ir tik skaistas un pamanāmas, ka lietotnē Facebook zem ieraksta, kurā tās redzamas, komentāru sadaļā var izlasīt labas atsauksmes un ir pat komentāri no cilvēkiem, kuri nedzīvo Valmierā, bet braukšot uz šejieni, lai tās parādītu saviem bērniem.

Vārdi un darbi

- 9.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Nupat kļuva zināms, ka valsts uzņēmums Pasažieru vilciens iecerējis zīmola maiņu un plāno pārsaukties par VIVI Latvia. Vienlaikus nav nekāda, pat nedaudz sakarīga skaidrojuma, kāds iecerētajam uzņēmuma nosaukumam būtu sakars ar vilcieniem un dzelzceļiem, bet asprāši jau paspējuši norādīt, ka angļu valodā šis nosaukums lasāms kā «vaivai Latvia».

Efektīvākais profilakses pasākums – savlaicīga dzīvnieku vakcinācija

- 9.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) paš­laik ir uzsācis meža dzīvnieku – lapsu un jenotsuņu – vakcināciju pret trakumsērgu. Vakcinācijai tiek izmantota vakcīna «Lysvulpen», kas satur novājināta trakumsērgas vīrusa SAD BERN un SAD B 19 «like» celmu un ir iestrādāta zivju miltu, tauku un parafīna maisījuma iekšpusē. Vakcīnas ēsmas, izmantojot mazās aviācijas lidmašīnas, tiek izvietotas austrumu pierobežā.