Viedokļi

Par zirga un jātnieka sadarbību

- 10.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Gandrīz vai paradokss, ka politiķu un sabiedrības interese par nupat notikušajām pašvaldību vēlēšanām ir pat krietni augstāka, nekā tā bija pašās vēlēšanu dienās. Uzzinājuši veiksminiekus, jaunajās pilsētu un novadu domēs iebalsoto konkrēto deputātu vārdus, daudzi nu meklē atbildi arī uz jautājumu, kādēļ bijusi tik zema vēlētāju aktivitāte.

Bez iespējām mainīt tendenci?

- 9.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ir aizvadītas pēc teritoriālās reformas pirmās pašvaldību vēlēšanas, kuru ietvaros tika vēlētas jau jauno novadu domes. Tieši vēlēšanas noslēdzās gana prognozējami, un šā iemesla dēļ par galveno apspriesto jautājumu ir kļuvusi visu laiku zemākā iedzīvotāju dalība balsojumā – uz vēlēšanu iecirkņiem devās vien 34% balsstiesīgo vēlētāju.

Jāredz visas teritorijas attīstība

- 9.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pirmais, kas noteikti jādara tajās pašvaldībās, kuras ir apvienojušās, un tās ir divas trešdaļas no pašvaldībām vai, pareizāk sakot – 29, izveidot kopīgo pārvaldes modeli, nodrošināt šo funkciju kvalitāti, kāda ir bijusi, arī turpmāk, plānot finansējumu, plānot attīstību kopumā. Bet mēs arī zinām, ka viena trešdaļa no pašvaldībām nemainījās, tās ir 14 pašvaldības, kas ir lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju, tur neko nemainīja un reformas nenotika. Tur ir vienkārši jāturpina darbs! 

Ar patiesu prieku par vietējo

- 9.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Piekritīsiet, ka labas ziņas vienmēr priecē. Nupat arī manu kolēģu un paziņu e-vides saziņā cirkulē no viena otram pārsūtīta informācija par pirmajām Latvijas zemenēm. 

Trešdaļa izlēma par visiem

- 8.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ar vēlēšanām ir gandrīz tāpat kā ar loteriju. Tajā ziņā, ka uz kaut ko no savu vēlmju  piepildījuma (uz vinnestu) var cerēt tikai tas, kurš reāli pats piedalās balsošanā. Pēc kaut kādiem viņam tīkamiem kritērijiem izdara savu izvēli un iemet aploksni ar izvēlēto sarakstu, kurā atbalstīti, īpaši izcelti vai arī nogremdēti (ar pildspalvu) viens vai vairāki deputātu kandidāti, vēlēšanu urnā.

Bērnu drošība vasarā

- 8.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vasaras pirmais mēnesis tiek baudīts jau otro nedēļu, it sevišķi par to priecājas bērni. Lai vasara būtu piedzīvojumiem bagāta un tiktu aizvadīta bez liekām rūpēm un raizēm, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus pārrunāt ar bērniem jautājumus par drošību. 

Jaunnedēļ būtu jau par vēlu?

- 4.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Premjers mums prātīgi solīja par izmaiņām valdībā lemt pēc vēlēšanām. Taču varas partijas nevarēja izciesties. Gluži kā negauši, kuri, nespējot valdīties, pirms laika notiesā svētku galda gardumus: nu puncis pilns, nu sirdī miers!

Seda jau apritē!

- 4.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vēl tikai krājas pirmie balsu simti vēlētāju balsojumā par Valmieras novada domes 19 deputātiem, bet jaunā novada aprises jau jūtamas Liesmas redakcijas ikdienā. Izsenis zināms, ka līdzcilvēki, vismaz daļa, uzskata avīzi par nopietnu ietekmes sviru, ar kuras palīdzību ja ne gluži zemeslodi pacelt, tad savas privātās problēmas iespējams atrisināt noteikti. 

Arī valdība konsolidējas

- 3.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kas to būtu domājis, ka viena Krišjāņa Kariņa valdības ministra politiskās identitātes maiņa izraisīs tik nopietnas pārmaiņas Ministru kabineta vīru un sievu statusos! 

Spļāviens sejā (2)

- 3.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

«Mazo skrūvīti pamana tikai tad, kad tā dažādu apstākļu dēļ pēkšņi ir salūzusi un apturējusi visu lielo mehānismu» – šīs Jetes Užānes jeb tautā mīļi sauktas par Cimdiņu Jeti «Dienu grāmatā» rakstītās rindas nezin kādēļ man ienāca prātā tagad, kad no lauksaimnieku un mežsaimnieku nevalstiskajām organizācijām saņēmām medijiem izplatīto ziņu par šomēnes gaidāmajām protesta akcijām. 

Nežēlīgi dārga pašreklāma

- 2.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijā vēl nebija paspējis piemirsties skandāls saistībā ar to, ka virkne augstu amatpersonu apmeklējušas pasaules hokeja čempionāta spēles, uz kurām ieeja parastajiem mirstīgajiem iepriekš bija liegta, kad atsevišķas amatpersonas parūpējās, lai saistībā ar hokeju tiktu sarīkots jauns skandāls.

Deputātu goda prāts un demokrātija

- 1.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Nedēļu pirms pašvaldību vēlēšanām ir radusies liela neskaidrība, vai ir kāda jēga 5. jūnijā tās rīkot arī Madonas novadā un Rēzeknes novadā. Tā radusies pēc piektdien Satversmes tiesas publiskotā nolēmuma, ar kuru ir noteikts, ka reformas gaitā notikusī Varakļānu novada iekļaušana jaunajā Rēzeknes novadā neatbilst Satversmei.

Skolēnu brīvlaiks ir sācies

- 1.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ir pirmais jūnijs, skola tik tikko beigusies – var sākt atpūsties. Tas attiecas uz skolēniem, protams, pieaugušajiem darbu neviens nav atcēlis. Atceros, kā gaidīju vasaras brīvlaiku, jo tad man bija daudz vairāk laika, lai lasītu grāmatas vai satiktos ar draugiem. 

Atbalstot savējos?

- 28.Maijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Eirovīzija ir noslēgusies, šoreiz uzvaru izcēla itāļu rokeri, un tas nozīmē, ka nākamreiz Eirovīzija tiks rīkota Itālijā. Latvijas pārstāve Samanta Tīna ar dziesmu «The Moon is Rising» Eirovīzijas otrajā pusfinālā bija pēdējā, tas ir, 17.  vietā, kā liecina dziesmu konkursa mājaslapā publicētā vērtējumu tabula – tomēr šoreiz ne par to. 

Līdz pašvaldību vēlēšanām desmit dienas

- 27.Maijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

5. jūnijā notiks pašvaldību vēlēšanas. Pirmās jaunajā teritoriālajā reformā ar jaunajiem – «vecajiem» novadiem un «valstspilsētām». Valmieras novadā uz 19 deputātu vietām kandidē 154 deputātu kandidāti no 9 politisko spēku sarakstiem. Konkurss gluži kā labā augstskolā populārā programmā.

Daži vienmēr ir vienlīdzīgāki

- 26.Maijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijā šobrīd notiekošais pasaules čempionāts hokejā ir kārtējo reizi pierādījis antiutopiju meistara Erika Artura Blēra, nesalīdzināmi biežāk gan zināma kā Džordžs Orvels, tēzes, ka «visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi, bet daži ir vienlīdzīgāki», nesatricināmo nemainīgumu.