Viedokļi

Diskusijās bērni nedzimst

- 22.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Nesen runāju ar vīrieti, kuram ģimenē pirms pusgada piedzima meitiņa, un viņš teica, ka nekad tā nav izjutis dzīves dārdzību kā šajā būtībā jau dzīves laimīgākajā posmā.

Ekonomikas bremzētājus atrodot

- 21.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Kā Latvijai beidzot kļūt bagātākai? Ceturtdien Saeimas deputāti, aizvadot pirmās ekonomikas debates parlamenta vēsturē, par to debatēja stundām ilgi. Tribīnē kāpt un priekšlikumus izteikt paguva vairāk nekā 40 ideju pieteicēji. 

Kultūrvides cena

- 17.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Šis laiks Latvijā nav vienkāršs. Iespējams, ka uz mūsu valsts kopējā naudas maka biezumu kādu iespaidu atstāj arī Krievijas militārā agresija Ukrainā, taču vairāk, manuprāt, tās ir sekas mūsu pašu saimniekošanai savā valstī.

Kāda savdabīga izmeklēšana

- 15.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Samērā nesen Latvijas iedzīvotāju vairākums ziņu raidījumos uzzināja, ka mūsu valstī Aizsardzības ministrijas (AM) paspārnē pastāv tāda institūcija kā Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs (VALIC), kas organizē visus iepirkumus AM un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām, un ka šo centru ir vadījis brigādes ģenerālis Ervīns Kopeika, kurš nu ir atstādināts no amata Militārās policijas pret viņu uzsāktās izmeklēšanas dēļ.

Mazgā «Jauno Vienotību» baltu

- 14.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Svētku dienas, Eirovīzijas un hokeja kaislības it kā bija pieklusinājušas apsūdzību un pārmetumu gūzmu, kas aprīļa nogalē izskanēja par politisko partiju apvienības «Jaunā Vienotība» it kā slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju, pārkāpumiem partijas finansēšanā un pat pirms gadiem pieļautiem likumpārkāpumiem vēlēšanās.

Par Eirovīziju un ne tikai

- 14.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Ak tu tētīt, cik bagāta bija nupat aizgājusī nedēļas nogale! Kā ātrvilcienā aizjoņoja lielāki un mazāki notikumi novadā, Latvijā, Eiropā un pasaulē, nemaz nerunājot par katra personīgās dzīves prizmu, caur kuru redzam visu apkārt notiekošo.

Valodu prasmes ceļojumos

- 10.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Agrāk man likās, ka pietiek, ja zinu tikai angļu valodu, lai justos ērti ceļojot, bet tagad, jo vairāk izbraucu no valsts, jo vairāk saprotu, ka ir nepieciešamas arī krievu valodas zināšanas.

Iespēju logs

- 8.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pirms nepilnām divām nedēļām Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Likumā par budžetu un finanšu vadību, atbilstīgi kuriem finanšu ministram tika piešķirtas tiesības iegādāties valsts kapitālsabiedrību fiksēta ienākuma vērts­papīrus jeb obligācijas.

Ķecerīgas domas pēc Lielās

- 30.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Iespējams, netrāpījās man šogad nule aizvadītajā svētdienā vai arī vakarrīt ziņās informācija, cik atkal kārtējās Lielās Talkas laikā pa visu Latviju savākts maisu ar atkritumiem.

Vai valodu skolotājus meklēs izsolē?

- 26.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Krievu valodu kā otro sveš­valodu apgūst gandrīz pusē Latvijas skolu, un lielā daļā šo skolu krievu valoda ir arī vienīgā alternatīva, ko bērnam mācīties, kad ceturtajā klasē otras svešvalodas apguve jānodrošina.