Viedokļi

Gaidīšanas laiks

- 4.Decembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Šonedēļ Adventes vainagā iedegsim otro svecīti, kas nozīmē to, ka esam teju jau pusceļā līdz Ziemassvētkiem. Nesen sanāca saruna par to, kas tad vispār ir svētki – vai tiešām tikai tās trīs dienas, kuras ir kalendārā, vai  arī visu gaidīšanas laiku var pārvērst par maziem svētkiem?

Nav labi. Jāpielāgojas!

- 3.Decembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kad premjers viņsvētdien teica savu nu jau leģendāro un dažādās sabiedrības grupās diametrāli pretēji vērtēto uzrunu tautai, ar formulējumu nav labi viņš, manuprāt, vairāk domāja par veselības, nevis naudas lietām. 

Klusi, klusi Ziemassvētki

- 3.Decembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Līdz ar valdības pieņemtajiem lēmumiem, tai skaitā ārkārtas situācijas pagarināšanu, sagrūst Ziemassvētku svinību plāni. Kā māsa pirms laika jau jokoja – dāvanas sūtīsim caur pakomātiem un pie svētku galda tiksimies video zvanā. Viņas teiktais nu šķiet realitāte, līdz ar privāto pasākumu aizliegšanu līdz pat 11. janvārim.

Apzinīguma un vienotas politikas trūkums

- 2.Decembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Koronavīrusa pandēmijas straujās izplatības dēļ premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) nācis klajā ar ierosinājumiem pagarināt valstī izsludināto ārkārtas situāciju līdz nākamā gada 11. janvārim, kā arī noteikt virkni papildu ierobežojumu, stingrāku, nekā tika noteikti šā gada pavasarī.

Lai gaišums nenodziest!

- 2.Decembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kopš aizvadītās svētdienas ir sācies Adventes (latīniski adventus – atnākšana) laiks, kad pirms gada gaidītākā notikuma – Ziemassvētkiem mēs gatavojamies tiem garīgi. Manuprāt, tieši šogad vairāk nekā jebkad agrāk tas ir tik svētīgi un ikvienam noderīgi, jo par spīti Covid-19 izplatībai un tai līdzi nākošajām neskaitāmajām negācijām ir svarīgi noturēties ne tikai fiziski veselam, bet būt arī garīgi stabilam un pozitīvi gaišam.

Aicinājums saprast, ka šobrīd labi nav

- 1.Decembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar Saeima jau sesto dienu turpināja skatīt 2021. gada budžeta likumprojektu paketes. Kad iepriekšējā nedēļā deputāti bija paguvuši izskatīt 28 budžeta likumu pavadošos likumprojektus, vakar debates sākās par galvenajiem dokumentiem — likumprojektu «Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2021., 2022. un 2023. gadam» un «Par valsts budžetu 2021. gadam». Par pirmo bija iesniegti 115 priekšlikumi, par galveno – 142. 

Nekas jau nemainās (1)

- 1.Decembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Šķiet, vismaz pirms diviem termiņiem kādā no priekšvēlēšanu diskusijām viens no Valmieras pašvaldības deputātu kandidātiem solīja sakārtot Valmieras tirgu. Diemžēl uz manu vaicājumu, ar kādiem ietekmes līdzekļiem viņš to iecerējis privātā teritorijā panākt, konkrētas atbildes nebija. Šis kungs arī netika ievēlēts, līdz ar to viņam iespēja apliecināt savus vārdus ar reāliem darbiem bija zudusi. 

Neklusēt par vardarbību pret sievieti

- 27.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

25. novembrī pasaulē atzīmēja Starptautisko vardarbības pret sievietēm un meitenēm izskaušanas dienu. Vardarbība pret sievietēm aizvien ir aktuāls izaicinājums, par ko ne vienmēr runājam atklāti. Tas ir liels noziegums pret tūkstošiem sieviešu un bērnu, kas ietekmē visu sabiedrību kopumā.

Dāvanas vietā – piemiņas svecīte

- 26.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Tā gluži nav, ka ārkārtas stāvoklis dzīvi zīmē tikai melnās krāsās – Corona vīruss pagaidām nāciju pasargājis no kārtējās sīkpartijas, kuru dibināt bija paredzēts pagājušajā svētdienā, kad Latvijā atzīmēja Mirušo piemiņas dienu, bet vārda svētkus svinēja Aldis, Alfons un Aldris.

Vai jāstrīdas ar realitāti?

- 26.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Katram ir savs viedoklis, sabiedrība sadalījusies grupās – Covid neticīgie, cilvēki, kas ierobežojumus ievēro, un gan jau pastāv vēl citas. Lai gan sabiedriskajā transportā un veikalos varam manīt, ka cilvēki godprātīgi ievēro ierobežojumus, taču, aplūkojot interneta dzīles, šķiet, ka lielākā daļa tautas ir Covid neticīgie.

Vēsturiskās pieredzes noteiktas pretrunas

- 25.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Eiropas Savienības (ES) līmenī pašlaik pilnā sparā rit vētrainas diskusijas par it kā nākamo savienības daudzgadu budžetu, kā arī koronavīrusa pandēmijas seku novēršanai paredzēto līdzekļu sadali, bet faktiski par to, kādas vērtības un demokrātijas uzskatāmas par pareizām un atbalstāmām, bet kādas – attiecīgi par nepareizām un nosodāmām.

Par nodokļiem saprāta robežās

- 25.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Valmieras pusē Kauguru nemieri sākās 1802. gadā, lai atceltu dzimtbūšanu, kuru atcēla 1817. gadā Kurzemes guberņā, 1819. gadā – Vidzemes guberņā, bet tikai 1861. gadā – Latgalē. Tagad atkal pašnodarbinātos un mazos uzņēmējus, zemniekus grib pataisīt par dzimtcilvēkiem, lai tie kādam kalpotu, nevis būtu paši sev saimnieki. Jo kā gan citādi lai izprot valdošās koalīcijas iecerētās izmaiņas valsts nodokļu politikā, kurās paredzēts palielināt valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) vairāk nekā 10 reizes: no 16,67 eiro mēnesī un 200,04 eiro gadā līdz 160,75 un 1929 eiro nākamgad pie gada ienākuma līdz 20004 eiro.

Ko šodien taupa taupītājs, to rītdien...

- 24.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība) valdībai sākās galvenais eksāmens darba turpināšanai: jau no rīta stundām Saeimas sēdē, kas atkal notika attālināti, otrajā – galīgajā lasījumā sāka skatīt likumprojektu par valsts 2021. gada budžetu un to pavadošajiem 28 likumprojektiem.

Nepazust nerealitātē

- 24.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

- attālināts audits par, - tiešsaistes darba grupa par, - vebinārs par, - attālināts seminārs par, - tiešsaistes komiteja par, - tiešsaistes sanāksme par, - apaļā galda tiešsaistes diskusija par, - videokonference par, - tiešsaistes profesionāļu forums par, - tiešsaistes konference par, - tiešsaistes darba sanāksme par, pieteikšanās vai pieslēgšanās tur un tur. 

Viegli piedots privilēģiju ļaunlietojums

- 20.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Dīvainas sagadīšanās dēļ līdz ar Jura Pūces demisiju mazdrusciņ līdzīgs «autoskandāls» piemeklēja arī ziemeļu kaimiņus. Tā centrā nokļuva Igaunijas izglītības un zinātnes ministre Mailisa Repša, kura savu uzvārdu ieguva laulībā ar Rīgas advokātu.

Kā no defekta sanāk efekts

- 20.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Sen esmu teicis un joprojām esmu pārliecināts, ka latvietis savā būtībā ir velnišķīgi izdomas bagāts, prot pielāgoties praktiski jebkurai situācijai un pat no lielām ziepēm pratīs izkļūt, iespējams, ne tikai sveikā, bet arī ar nelielu sauso atlikumu savai turpmākajai dzīvei. Ilustrācijai lai būtu stāstiņš iz lauku dzīves vienā no netālajiem novadiem tepat Vidzemē.

Valsts svētki un mūsu izvēle

- 17.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Līdzīgi kā nule aizvadītā Lāčplēša diena, arī Latvijas valsts dzimšanas diena, 18. novembris, šogad saprotamu iemeslu dēļ tiks aizvadīta bez plašāka mēroga svinībām. Epidemioloģiskā situācija valstī nav tāda, lai varētu šādas svinības atļauties.