Radīt vidi pašiem

- 21.Novembris, 2019
Pilsētās un novados
Portālā

Kurzemē nav daudz nevalstisko organizāciju, kuru darbība vērsta tieši uz vides aizsardzību. Taču Liepājā jau gandrīz 15 gadus aktīvi darbojas biedrība "Radi vidi pats", kuras nosaukums ietver ideju – ar praktisku rīcību pievērst uzmanību globālām problēmām. Laura Grundmane ir viena no enerģiskākajām biedrības aktīvistēm.

Modes patiesā cena

- 21.Novembris, 2019
Pilsētās un novados
Portālā

Mūsdienu pasaulē, attīstoties tehnoloģijām, ir pieaudzis informācijas apjoms, arī cilvēku dzīves temps. Nemitīgi mainīgo modes tendenču dēļ cilvēki patērē preces nelietderīgi, pērk apģērbu un drīz to izmet. Par laimi, sabiedrība sākusi vairāk uzmanības pievērst tam, lai radītu mazāk atkritumu, un arvien aktuālāki kļūst tādi jēdzieni kā "ilgtspējīga mode". Tas ir jautājums gan par apģērbu ražošanu, gan atbildīgu iepirkšanos.

Mazinot birokrātiju, Latvijā atgrieztos vairāk cilvēku

- 21.Novembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Galvenais, kas cilvēkus motivē mainīt dzīvesvietu, tostarp atgriezties dzimtenē, ir darba iespējas. Tas attiecas gan uz migrāciju Latvijas robežās, gan motivāciju atgriezties Latvijā šobrīd ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem. Savukārt cilvēkiem ar ģimeni papildu darba iespējām būtiski faktori ir arī drošība, stabilitāte un dzīves kvalitāte.

Dvēseļu putenis (1)

- 21.Novembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Uz kino ekrāniem skatāma režisora Dzintara Dreiberga filma «Dvēseļu putenis» pēc Aleksandra Grīna romāna motīviem. Tā sasniegusi rekordlielu skatījumu skaitu, to noskatījušies vairāk nekā 102000 skatītāju, to skaitā arī es.

Bezkontakta akadēmija Valmierā

- 21.Novembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Bezkontakta maksājumi kļuvuši par Latvijas iedzīvotāju ikdienu, un arvien pieejamāki kļuvuši arī norēķini ar citām bezkontakta ierīcēm. Bezkontakta kartes ir populāras ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā, liecina Mastercard un Finanšu nozares asociācijas pētījums. Vidzemē 56% iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 75 gadiem izmanto bezkontakta karti ikdienas pirkumiem; jau gandrīz 74% vidzemnieku ir iespēja norēķināties ar bezkontaktu. 

Paldies Skolotājai!

- 21.Novembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rudens ir bagātākais gadalaiks, un tajā dzimušajiem, iespējams, nāk līdzi dabas sūtība kļūt par svētību šai pasaulei. Vismaz par Vēsmu Zālīti, kas 42 gadus bijusi uzticīga pedagoga profesijai, to droši var teikt, jo vairāk tāpēc, ka 35 gadi nostrādāti vienā darba vietā – Burtnieku skolā.

Pasniegtas "Burtnieku novada Lepnums 2019" balvas

- 21.Novembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas 101. dzimšanas dienā 18. novembrī Burtnieku novada košākajā kultūras celtnē – Matīšu Tautas namā – tika sveikti ikgadējā konkursa Burtnieku novada Lepnums 2019 laureāti, cildinot novadnieku sabiedriski nozīmīgākos darbus novada labā un tā attīstības veicināšanā. Jau tradicionāli novembris ir laiks, kad pieminam mūsu tautas varoņus, stāstām par līdzcilvēku labajiem darbiem un lepojamies ar viņu paveikto pagasta, novada un visas  valsts labā. 

Kad 600 zirgus iejūdz vienā pajūgā...

- 21.Novembris, 2019
Dzīvesstils
Laikrakstā

Šoreiz ceturtdienā atkal Rūcamlapa, tāpēc runājam par aktuālu tēmu – jau 21. pēc kārtas konkursu Latvijas Gada auto 2020. Mans sarunas biedrs ir nu jau teju pusduča pēdējo konkursu nemainīgs organizators MĀRIS OZOLIŅŠ. Starp žūrijas testa braucieniem Ādažu pievārtē man iegadījusies neliela pauze, tad nu iztaujāju mūsu bosu par galvenajām lietām šī gada jauno automobiļu parādē.