"Tauta taču pa spundi barota..."

- 23.Jūlijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Skandāls ap plaģiātplākātiem, ko valsts pasūtīja vakcinācijas veicināšanai, ir pelnīti smags trieciens pa Daniela Pavļuta un viņa vadītās Kustības Par! reputāciju. Kritiķi pamatoti pārmet: partija ir neslēpti pārvēsta «savu» reklāmistu un piāristu apkalpotājā.

Reklāmas aģentūras Nord DDB Riga direktors Andris Rubīns vakar sakostiem zobiem – visādi izlokoties un citādi verbāli žonglējot – beidzot bija spiests atzīt (vienlaikus to "noraidot") acīmredzamo: Latvijā īstenotās kampaņas "Bez cīņas nav uzvaras" plakāti būtībā ir tādi paši kā ASV, Vācijā, Skotijā, Austrālijā un citviet pasaulē izmantotie vizuālie materiāli. Savā ziņā arī tie ir "nošpikoti" no hrestomātiskā amerikāņu kara (1943) plakāta «We Can Do It!» (Mēs to varam!)*

Tajā jauna sieviete uzrota darba kombinezona piedurkni, izrādot apņēmību stāties armijā iesaukto rūpnīcu strādnieku vietā. ASV militārā rūpniecība balstījās uz miljoniem vakardienas mājsaimnieču, kuras ar entuziasmu un atbildību veica uzticēto darbu. (Karam beidzoties, viņas tūlīt tika masveidā atlaistas – demobilizētos karavīrus nedrīkstēja atstāt bezdarbniekos!)

Uzņēmuma līkloči

- 23.Jūlijs, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Fantastiski.lv ir uzņēmums, kas laika gaitā  attīstījies no maza sapņa viesistabā līdz savai ražošanas darbnīcai un veikaliņam. Tur pamatā darbojas LĪVA VILSONE-PAEGLE, bet viņai ļoti daudz palīdz vīrs JĀNIS PAEGLIS-VILSONS. Uzņēmums pastāvēšanas sākumā priecējis jaunos pārus ar skaistiem ielūgumiem, galda kartēm un citām kāzu lietām no papīra darbiem, līdz nonāca pie koka darinājumiem. Gadu laikā ir veidojuši dažādus apbalvojumus BMX sacensību dalībniekiem, sagatavojuši uzņēmumiem pasūtījumus ar viņu dizainiem un logo. Vairāk par savu darbu un hobiju stāsta Līva.

Vienkārši Latvijas letiņš

- 23.Jūlijs, 2021
Viesis
Laikrakstā

Tā viņš nesen sevi nosauca kādā video intervijā. Maigi sakot, pieticīgi. Jo viņš – MĀRIS ŠTROMBERGS – ir divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā. Vienīgais tāds starp mums, latviešiem, un ļoti iespējams, ka Māra panākumu – divas reizes pēc kārtas vinnēt olimpisko BMX finālu – neviens braucējs no kādas citas valsts nespēs atkārtot. Māris šobrīd uz ilgāku laiku kopā ar ģimeni ieradies dzimtenē, lai kopā ar Natašu un Rio Džeimsu baudītu Latvijas vasaru. Otrdienas vakarā viņš krietnu stundu atvēlēja sarunai ar Liesmu.

Krekls ar Valmieras dzimšanas dienas motīvu

- 23.Jūlijs, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Valmieras dzimšanas dienas svētku nedēļā, no 19. līdz 24. jūlijam, koprades darbnīca DARE (Purva ielā 12) aicina ikvienu izveidot savu svētku apdruku ar dzimšanas dienas motīvu «Valmiera: Tava svētku pietura» bez maksas. Liesma devās uz DARI un satika divus cilvēkus, kas tobrīd apdrukāja savus kreklus.

Visatļautība aiz cilvēktiesību vairoga

- 22.Jūlijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ir vasara, un Latvijā cilvēki atkal jūtas samērā brīvi –  veikalos gan joprojām iet tikai maskās, bet pārējā laikā jau pošas dažādiem izklaides pasākumiem un daļa nedziedināmas tūrisma ligas apsēsto spriņģo pa pasauli kā no ķēdes norāvušies... Daļai sabiedrības, īpaši tiem, kas, sazvērestības teorijas sociālajos tīklos salasījušies, kovida pandēmijas diktēto uztver kā uzbraukumu viņu svētajām cilvēktiesībām, patlaban jūra atkal šķiet vairs pat ne līdz ceļiem, bet jau zem potītēm.

Lai ko sludinātu antivakseri, vīruss joprojām brīvdienas nav paņēmis, un no oriģinālā Covid-19 un jau vairākiem tā mutantiem vispirms mūs tomēr sargā vakcinācija. Patlaban Latvijā pirmo vakcīnas devu saņēmuši apmēram 40% iedzīvotāju, bet vakcinācijas procesu noslēguši virs 34%. Ja pilnībā vakcinētu iedzīvotāju īpatsvars tikai nedaudz pārsniedz pirmo poti saņēmušo īpatsvaru, tad tas ir tāpēc, ka Johnson&Johnson nepieciešama tikai viena deva, pēc kā cilvēks uzskatāms par pilnībā vakcinētu. Starp citu, tieši ar tādu poti bruņots, uz Tokijas olimpiskajām spēlēm dosies  Valmieras olimpietis soļotājs Arnis Rumbenieks, kuram tā būs jau trešā olimpiāde. Tiesa, Japānas olimpisko spēļu realizācija tomēr atrodas zem kovida pandēmijas Dāmokla zobena, nedod Dies, ja spēļu dalībnieku vidū sāksies masveida inficēšanās, tad nav izslēgta pat šī pasaules masveidīgākā sporta foruma apstādināšana... Un tobrīd vismazāk kāds muldēs par cilvēktiesībām, tad visu izšķirs šaurais naža asmens starp cilvēka veselību un slimību vai vēl ko ļaunāku!

Japāna no Latvijas tālu, taču tāpēc jau nedomāsim, ka dzīvojam nupat atkal kā Dieva ausī... Imunitāte pret kovidu joprojām valstij un valdībai aktualitāte Nr.1, tā tam vienkārši jābūt! Tiesa, ar vakcinēšanos vairs mums tik raiti neiet kā maijā, taču process uz priekšu virzās. Visaugstākie vakcinēšanās rādītāji līdz šim Latvijā bijuši nedēļā no 24. maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti vairāk nekā 16 tūkstoši cilvēku, bet 28. maijā mūsu valstī uzstādīts vienā dienā vakcinēto skaita pirmrekords – potes saņēma 24600 cilvēki! No 10. maija četras nedēļas pēc kārtas Latvijā katru nedēļu tika vakcinēti vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku. Žēl, bet kopš vasaras sākuma šie rādītāji krītas, cik toreiz vakcinēja vienā dienā, tik šodien vairs nespēj pat visā nedēļā...

Mazsalaca svin!

- 22.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Iepriekšējā «Liesmas» numurā jau pastāstījām par to, kā noritēja Mazsalacas pilsētas svētki un velosvētki Ērenpreisam 130. Velosvētku mērķis izsenis bijis popularizēt riteņbraukšanu kā pieejamu un veselīgu sporta veidu ģimenēm, kā arī veicināt iedzīvotāju aktīvu dzīvesveidu un sportiskās aktivitātes, un, protams, turpināt un popularizēt Mazsalacas pilsētas svētku un velosvētku tradīcijas.

Guntas Jēkabsones jubilejas izstāde

- 22.Jūlijs, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētku ietvaros bija skatāma arī tautas lietišķās mākslas studijas «Mazsalaca» dalībnieces un Tautas daiļamata meistares GUNTAS JĒKABSONES 60 gadu jubilejas izstāde. Gunta ikdienā ir skolotāja, māca bioloģiju un ķīmiju, bet aušana ir ne tikai hobijs, bet pat sirdslieta. Viņa pie stellēm sēžas tad, kad grib aust, un tad tam nododas pilnībā – kā nu kuru reizi sanāk, ir reizes, kad gribas aust katru dienu, ir reizes, kad ir pauzes pa vidu, jo negribas būt pie stellēm.

Uz Tokiju – ar Daliņa zeķēm ceļasomās

- 22.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Trešdien Valmiera pavadīja tālajā ceļā uz Tokijas olimpiādi savējos olimpiešus. Tēvs – treneris un dēls – soļotājs Aivars un Arnis Rumbenieki ir īsteni valmierieši, BMX braucēja Vineta Pētersone un viņas treneris Ģirts Kātiņš nāk no Smiltenes puses, bet Taurenē dzimušo Helviju Babri līdz BMX olimpieša līmenim Valmierā sagatavojis saldenieks Miks Puķītis. Šodien viņi visi kā viens ir mūsējie, tāpēc arī ceļavārdus improvizētā ceremonijā Livonijas laika pilsdrupu priekšā saņēma no Valmieras novada domes priekšsēdētāja Jāņa Baika un Valmieras Bērnu sporta skolas direktores Līgas Dzenes.