Kā pareizi rīkoties, ja esi notriecis dzīvnieku?

- 21.Janvāris, 2022
Apmaksātā publikācija
Portālā

Katru gadu uz Latvijas autoceļiem tiek notriekti vairāki tūkstoši dzīvnieku. Šādas situācijas ir ļoti nepatīkamas un bīstamas, tās var beigties letāli gan dzīvniekam, gan pasažieriem. Mēs, protams, nekad nevaram paredzēt, kad un kā tas notiks, tomēr mēs varam izglītoties, lai zinātu, kā rīkoties un pasargāt sevi gadījumā, ja notikusi sadursme ar dzīvnieku!

Uzcelta māja, izaudzinātas meitas un sagaidīti mazdēli

- 21.Janvāris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Šovakar, pieminot 1991. gada janvāra barikāžu dalībniekus, Brenguļu centrā degs barikāžu atceres ugunskurs. Brenguļu Kultūras namā, Trikātas Saieta namā un Kauguru Kultūras namā ir apskatāma šo pagastu apvienības darbinieku prasmīgi izveidotā izstāde «Barikāžu stāsti».

Darbs NMPD ir sirds aicinājums

- 21.Janvāris, 2022
Veselība un labklājība
Laikrakstā

28. decembrī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) godināja un apbalvoja vairāk nekā 100 savus darbiniekus visā Latvijā. Apbalvojumu «Atzinības raksts» par profesionāli veiktiem reanimācijas pasākumiem saņēma Valmieras BAC brigāde: brigādes vadītāja – neatliekamās medicīnas ārsta palīdze MADARA BLUĶE, otrā ārstniecības persona – medicīnas māsa AMANDA FRĒLIHA un operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa (OMT) vadītājs AINĀRS KALNIŅŠ.

Svētki mūzikai

- 21.Janvāris, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Janvāra vidū Valmieras Kultūras centrā un Sv. Sīmaņa baznīcā izskanēja Valmieras Mūzikas skolas organizētais Ziemas mūzikas festivāls. Pateicoties skolas direktores Ineses Sudrabas uzaicinājumam, šogad festivāla divos koncertos bija iespēja piedalīties arī Universum mūzikas un mākslas vidusskolas audzēkņiem un skolotājiem.

Gada komiķis

- 21.Janvāris, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Sestdien, 8. janvārī, pirmajā gada joka apbalvošanas ceremonijā «Grābeklis» Rīgā VEF Kultūras pilī klātesošo, žūrijas un interneta balsotāju redzējumā par 2021. gada labāko «Comedy Latvia» komiķi atzīts valmierietis JĀNIS KREIČMANIS. Liesma uzaicināja Jāni uz sarunu klātienē, lai uzzinātu viņa ceļu līdz šādai nominācijai. 

Vismazākais, bet drosmīgais plēsējs

- 21.Janvāris, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Zebiekste ir vismazākā no sermuļu dzimtas radiniecēm. Latīniskais nosaukums Mustela nivalis  pat nozīmē – sniega sermulis. Taču ir atšķirība, ka zebiekstei ziemā ir balts viss tās kažoks, pat astes gals. Sermuļiem, kas ir arī nedaudz lielāki, vismaz astes gals ziemā paliek tumšs.