Arhibīskapu rezidencē

- 28.Novembris, 2018
Sports
Laikrakstā

Pēc norises triju gadu garumā Siguldā prestižākais Latvijas turnīrs spēka trīscīņā – valsts atklātās meistarsacīkstes klasiskajā spēka trīscīņā vīriem un sievām – šogad pārcēlās uz vietu, kur joprojām var lūkot drupas no astoņus gadsimtus senās varenās pils Daugavas un Pērses satecē, kas kalpoja par vienu no rezidencēm Rīgas arhibīskapiem. Siguldieši visus šos trīs gadus bija noturējuši turnīra kvalitātes latiņu pienācīgā augstumā, taču Kokneses Sporta centra organizatoru komandai entuziasms plūda aumaļām – viņiem izdevās atkal dalībniekus pārsteigt. Ar bagātīgām balvām, ar konkursiem skatītājiem, ar lieliskiem līdzjutējiem.

Dāmu konkurencē abas Valmieras Spēka Pasaules sportistes lūkoja aizsniegties līdz Latvijas rekordam pietupienos. Marikai Žarkovai 47 kg svarā tas izdevās – 73 kg, Elīnai Ceriņai 113 kg 63 kg kategorijā nepadevās. Par ļoti sīvo konkurenci liecina fakts – neraugoties uz pietupieniem un citādi teicamu sniegumu – 185,5 un 295 kg summas, abas sportistes tikai otrajās vietās. Jāatzīmē, ka Marikai kopumā padevās 9 valsts rekordu labojumi, pamatā junioru (S23) vecuma grupā.

Vīru konkurencē 66 kg kategorijā ar 462,5 kg otrais Ivars Mauriņš, sudrabs arī Jānim Bergholdam 74 kg kategorijā ar rezultātu 492,5 kg. Normunds Kazuņins ar 472,5 kg šajā svarā ceturtais. 93 kg kategorijā bronza ar 565 kg Edgaram Tīfentālam. 105 kg svarā piektais ar 585 kg Artūrs Fjodorovs, savukārt Jānis Dreimanis, paceļot 712,5 kg, pārliecinošs uzvarētājs. Smagākajās kategorijās divi savstarpējie dueļi starp komandas biedriem. 120 kg svarā Edmundam Vjateram ar 630 kg izdevās nostumt blakus goda pjedestālam Māri Jeručenoku, kurš spēja 610 kg. Savukārt Māris Juzups 120 kg svarā sacentās ar supersmago Jāni Anšmitu – kurš vieglāk pacels sākuma svarus. Abi sportisti decembra sākumā pārstāv Latviju Eiropas čempionātā, tādēļ valsts čempionāts kalpoja vien kā iesildīšanās sacensības jeb atklātais treniņš. Mārim sākuma svaru summa – 830 kg, Jānim – 807,5 kg. Absolūtajā vērtējumā pēc Vilksa punktiem abi sportisti uz pjedestāla augstākajiem pakāpieniem, savukārt komandu vērtējumā lielākais kauss Valmieras SP sportistu komandas rokās. Paldies Valmieras pašvaldībai par komandas atbalstu!

REKORDI. Elīnai (no kreisās) un Marikai ikvienas sacensības kalpo par iespēju pacīnīties ar personīgajiem un valsts rekordiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru