Atbalsts meža ieaudzēšanai

1.Aprīlis, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs aicina meža un zemes īpašniekus izmantot ES finansiālo atbalstu meža ieaudzēšanai, kā arī nopostītu mežaudžu atjaunošanai. 

Lauku atbalsta dienests (LAD) no 2020. gada 5. maija līdz 5. jūnijam ir izsludinājis projektu pieņemšanu pasākuma «Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un meža dzīvotspējas uzlabošanā» divās aktivitātēs:

«Meža ieaudzēšana» (devītā projektu pieņemšanas kārta) kopējais publiskais finansējums ir 720400 eiro. Pasākumā var veikt meža ieaudzēšanu un kopšanu, kā arī ieaugušas mežaudzes papildināšanu un kopšanu.

«Meža ugunsgrēkos un dabas katastrofās iznīcinātu mežaudžu atjaunošana» (astotā projektu pieņemšanas kārta) kopējais publiskais finansējums ir 50000 eiro. Atbalstu piešķir par meža atjaunošanu platībā, kurā atbilstoši Valsts meža dienesta atzinumam ir konstatēts ugunsgrēks vai dabas katastrofa (vējgāze, vējlauze, sniega un ledus radīti postījumi), kuras dēļ mežaudze ir iznīcināta, tāpēc šajā platībā mežs ir atjaunojams.

Kārtā iesniegto projektu īstenošanas beigu termiņš ir līdz 2023. gada 1. septembrim.

Meža konsultāciju pakalpojumu centra darbinieki palīdzēs izvērtēt situāciju dabā projekta nosacījumu atbilstībai, sagatavot meža apsaimniekošanas atbalsta pasākumu plānu, kā arī palīdzēs iesniegt projektu LAD Elektroniskajā reģistrācijas sistēmā, kā arī pārskata sagatavošanā par projekta īstenošanas rezultātiem.

MEŽA DARBUS GAIDOT. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru