Anda Skuja

Turaidā dejos un dziedās dažādu valstu folkloras zinātāji

4.Jūlijs, 2012
Kultūra un izklaide
Portālā

Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2012” koncertā „Krustcelēs” Turaidā Dziesmu dārzā 8. jūlijā plkst. 13.30 satiksies tuvāki un tālāki kaimiņi ne tikai no dažādiem Latvijas novadiem, bet viesosies arī citu valstu folkloras grupas. Satikšanās būs svētku brīdis, lai ieklausītos cits cita stāstā, dziesmā un ceļa gājumā, kas pavērs jaunus ceļus pasaules izzināšanā. Koncertā piedalīsies 28 folkloras kopas no Latvijas un piecas ārzemju folkloras grupas.

Folkloras svētki ”Deju raksti Dainu kalnā” Turaidā

30.Jūnijs, 2011
Kultūra un izklaide
Portālā

9. jūlija pēcpusdienā no plkst. 15.00 līdz 18.30 Turaidas muzejrezervātā Dainu kalnā notiks folkloras svētki ”Deju raksti Dainu kalnā”, kuros piedalīsies folkloras kopas no četriem Latvijas novadiem un Rīgas, kā arī viesi – jauniešu deju grupa ”Georgia” no Ahmetas (Gruzija). Svētku galvenā ideja ir popularizēt tautas tradicionālās dejas, īpaši akcentējot dažādo novadu deju savdabību un dažādību, kā arī piedāvāt iespēju sabiedrībai aktīvi pavadīt savu brīvo laiku, kopā dejojot senajā līvzemē – Turaidā.

Jāņu spēles Turaidā

21.Jūnijs, 2011
Kultūra un izklaide
Portālā

Pēc Jāņu svētku svinēšanas 25. un 26. jūnijā Turaidas muzejrezervāts aicina visus atgūt spēkus skaistajā Turaidā un kopā ar draugiem, iepazīstot muzejrezervātu, spēlēt Jāņu spēli.

Vasarsvētki Turaidas muižā

4.Jūnijs, 2011
Kultūra un izklaide
Portālā

Turaidas muzejrezervātā 12. jūnijā muižas saimnieciskā centra ainaviskajā vidē tiks svinēti Vasarsvētki. Kristīgās baznīcas kalendārā Vasarsvētki līdzās Ziemassvētkiem un Lieldienām ieņem īpaši svarīgu vietu. Tos sauc arī par Svētā Gara atnākšanas dienu, bet tautā tos iecienījuši svinēt arī, pušķojot mājas ar bērzu meijām un braucot ciemoties un baudot kultūras pasākumus.

Turaidas pils tornī 29. maijā notiks sprinta skrējiens „Ātrākais ziņnesis”

23.Maijs, 2011
Sports
Portālā

Lai sabiedrībai atgādinātu seno stāstu par ziņnešiem, kas viduslaikos steigušies pie bīskapa Turaidā vēstīt par svarīgākajiem notikumiem Rīgā un apkārtnē, jau tradicionāli Turaidas pils galvenajā tornī notiks sprinta skrējiens „Ātrākais ziņnesis”, kuru rīko sporta biedrība „A2”, sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu un Siguldas novada domi.

Turaidas baznīcā īpaša altāra grīdsega

21.Janvāris, 2011
Kultūra un izklaide
Portālā

Turaidas baznīca un draudze saņēmusi īpašu dāvanu – ar rokām krustdūriena tehnikā izšūtu altāra grīdsegu, kuru kopīgi darinājušas 34 Siguldas, Krimuldas un Sējas novada dāmas un jaunkundzes, pagājušā gada septembrī atsaucoties Turaidas muzejrezervāta aicinājumam veidot altāra grīdsegu, kas stilistiski iederētos 18. gadsimtā celtajā Turaidas koka baznīcā.

Turaidas muzejrezervāts aicina skolēnus uz Ziemassvētku programmu

24.Novembris, 2010
Izglītība
Portālā

Ziemassvētku gaidīšanas laikā daudzus no mums pārņem domas par saules spēku, gaismu sevī, labiem darbiem un nereti tieši tumšākajā gada laikā rodas vēlēšanās iepriecināt līdzcilvēkus. Turaidas muzejrezervāts decembra mēnesī piedāvā skolēniem interaktīvu programmu „Ziemassvētki Turaidas muižā”, kas veidota kā radošā darbnīca, kuras laikā  ikviens dalībnieks pašrocīgi var izgatavot dāvaniņu no dabas materiāliem, ko Ziemassvētku vakarā palikt zem eglītes kā pārsteigumu māmiņai, tētim, vecmammai vai kādam citam mīļam cilvēkam. Pēc dāvaniņu izgatavošanas draudzīgā pulkā tiks minētas mīklas, iets rotaļās un tiks zīlētas nākamā gada veiksmes un notikumi.

Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējā konference

1.Novembris, 2010
Tūrisms un daba
Portālā

Turaidas muzejrezervāts 4. novembrī organizē gadskārtējo zinātniski praktisko konferenci, kas sāksies plkst. 11.00 Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamā mājā. Konferences gaitā sabiedrība tiks iepazīstināta ar muzejrezervāta pētniecības darba rezultātiem 2010. gadā, kā arī par aktualitātēm muzeju darbībā. Konferences dalībnieki varēs iepazīties ar jaunu muzejrezervāta izstādi „Turaidas muižas pārvaldnieka vecā dzīvojamā māja – izpēte, restaurācija, interjers”.

Turaidas muzejrezervāts aicina godināt Krišjāni Baronu 175. dzimšanas dienā

27.Oktobris, 2010
Kultūra un izklaide
Portālā

Šogad, sagaidot folklorista Krišjāņa Barona 175. dzimšanas dienu, Turaidas muzejrezervāts veļu mēneša pēdējā dienā 31. oktobrī plkst. 13.00 aicina visus, kam nozīmīgs latviešu tautas kultūras mantojums,  pulcēties kopā uz svētku brīdi „Dziesmas tinu kamolā” pie Krišjāņa Barona pieminekļa Siguldā Pils un Līvkalnu ielu krustojumā, lai dziedātu, skandētu un iemācītu viens otram savas mīļākās tautasdziesmas un godinātu Dainu tēvu jubilejā, daloties priekā un vienojoties pārliecībā par  tautasdziesmu un latviešu tautas tradīciju pamatvērtību aktualitāti mūsdienās.

Tradicionālo prasmju skola 2010 notiks arī Turaidā

19.Oktobris, 2010
Kultūra un izklaide
Portālā

Rūpējoties par tradicionālo prasmju uzturēšanu mūsdienās, sākot ar 30. oktobri, četras sestdienas pēc kārtas Turaidas muzejrezervātā notiks Tradicionālo Prasmju skola, kuru rīko Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra (NKMVA) sadarbībā ar dažādu amatu meistariem, prasmīgiem ļaudīm un kultūras mantojuma saglabāšanas atbalstītājiem, to skaitā arī Turaidas muzejrezervātu. Prasmju skolas ietvaros, Turaidas muzejrezervātā notiks Vidzemes rotaļu un danču mācības, kuru laikā ikviens interesents varēs apgūt seno rotaļu un deju prasmes Vidzemes folkloras kopu „Ore” un „Senleja” vadībā.

Mīlētāji tiekas Turaidā

8.Oktobris, 2010
Kultūra un izklaide
Portālā

Rudens saulainajās dienās neskaitāmi mīlētāju pāri apmeklē Turaidas muzejrezervātu, lai kopīgi iepazītu Turaidas vēsturiskā centra tūkstošgades stāstus vairāk kā 30 ekspozīcijās un baudītu Gaujas senlejas daudzkrāsainās, skaistās ainavas, kas paveras no Turaidas pils galvenā torņa skatu laukuma. Pagājušajā nedēļas nogalē Turaidas muzejrezervātā viesojās vairāk kā 6800 apmeklētāji.

Mīlestības melodijas Turaidas pils pagalmā

30.Septembris, 2010
Tūrisms un daba
Portālā

Kļavu lapām krāsojoties aizvien košākās krāsās, Mīlestības tēma Turaidas muzejrezervāta papildus piedāvājumā oktobra pirmās nedēļas nogalē izskanēs koncertā „Mīlestības melodijas”, iedvesmojot cilvēkus skaistajā rudens laikā ļauties romantiskām jūtām, mīļiem vārdiem un garām pastaigām, baudot krāšņās ainavas un vēstures stāstus muzejrezervāta  ekspozīcijās viduslaiku pilī, baznīcā, muižas saimnieciskā centra ēkās un uzņemot enerģiju Dainu kalnā, Tautasdziesmu parkā un dabas takās.