Anita Martinsone

Dievs mani nesa uz rokām (1)

9.Aprīlis, 2020
Viesis
Laikrakstā

«Kalni atkāpsies, pakalni šaubīsies, bet Mana žēlastība neatkāpsies un Mana miera derība nešaubīsies,» tā saka tas Kungs.

Katram savs talants

10.Janvāris, 2020
Mājā un sētā
Laikrakstā

Sarma kokos. Sarma smilgas skarā. Dabā tas ir neparasti skaisti, bet tajā pašā laikā – kaut kā salti. Vārds Sarma nemaz un nekādi nesaistās ar SARMĪTI ZIEMANI no Sv. Sīmaņa draudzes. Lai gan personas dokumentos rakstīts Sarma, viņa mums visiem ir un paliek Sarmīte ar vairākiem Dieva dāvātiem talantiem.

Visu mūžu — mācīties mīlēt

21.Novembris, 2013
Viesis
Laikrakstā

VIJA VELIKA. Lai cik sarežģīti brīžiem bijuši dzīves labirinti, viņa sevī joprojām ir saglabājusi darbīgu optimismu un spēju priecāties par katru jaunu dienu.

46 ražīgi darba gadi Vijai aizritēja kādreizējā 9. ceļu remonta un būvniecības pārvaldē, kuras nosaukums vairākkārt mainīts. Tagad daudzi valmierieši viņu zina ne tikai kā rezultatīvu orientieristi un velomaratonu dalībnieci, bet arī Sv. Sīmaņa draudzes nama bibliotekāri.

Ja nemāki — dari, un darbs iemācīs darāmo

12.Septembris, 2013
Viesis
Laikrakstā

Tūja. Šalc jūra. Gaisā jau jūtama rudens elpa. Ceļš gar bijušo ķieģeļu cepli aizvijas līdz ģimenes mājai, ko savulaik jūras krastā paši uzcēla valmierieši ANITA un VENTIS VĪKSNAS. Pilnās puķu vāzes lielajā saimes istabā vēl vēsta par nesen svinētajām abu zelta kāzām. Tās ar lielu cieņu bija noorganizējuši Vīksnu bērni un krustmeita. Zelta pāris: skolotāja Anita ar 45 gadu pedagoģiskā darba stāžu un Ventis — inženieris enerģētiķis ar 44 darba gadu uzticību ZET.

Ceļā — ar atvērtām sirdīm

1.Augusts, 2013
Pilsētās un novados
Laikrakstā

1. augustā Valmieras Romas katoļu baznīcā uz rīta misi saradās svētceļnieki no Valmieras, Cēsīm, Rīgas, Ogres, Jēkabpils, Salaspils un Jūrmalas. Valmieras Romas katoļu draudzes prāvests Lauris Malnačs svētīja gājējus pirms došanās garajā ceļā uz Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem 15. augustā.

Trīs lielākās vērtības: ģimene, kolektīvs, rūpnīca

11.Jūlijs, 2013
Viesis
Laikrakstā

Šis gads rit Valmieras stikla šķiedras rūpnīcas 50. gadskārtas zīmē. 1963. gada jūlijā rūpnīcā ieguva pirmo stikla šķiedras pavedienu.

Atmiņās par saviem 28 ražīgiem darba gadiem Valmieras lielākajā uzņēmumā dalās viena no ražotnes zelta fonda ļaudīm — DZINTRA BĒRZIŅA.  Visai sarežģītajā darba procesā kolēģi viņu raksturojuši: lietu sakārtotība un kustību elegance.

Sējējs un sēkla

28.Maijs, 2013
Pilsētās un novados
Laikrakstā

27. maijā Valmieras starpnovadu skolu kristīgās mācības skolotājas, kas pārstāv dažādas konfesijas, kopā ar saviem audzēkņiem pulcējās Mazsalacā uz starpnovadu sestajiem Bībeles svētkiem.

Katra diena — rūpju pilna

3.Aprīlis, 2013
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Biedrībā Kristīgais žēlsirdības centrs nesen notika kārtējā gada pilnsapulce. To kuplināja triju konfesiju mācītāji: adventistu draudzes mācītājs Aldis Zēmele, baptistu draudzes mācītājs Lauris Tartans un luterāņu draudzes mācītājs Magnuss Olsons.

Pateicoties Dievam, esam, kas esam

27.Marts, 2013
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmierieši MĀRA un ANDIS APSĪŠI līdzcilvēkus iepriecina ar savu kuplo ģimeni. Ja saskaita abu dzīves gadus, kopā sanāk vien 52, bet diendienā viņiem apkārt jau čalo meitiņas Naomija (4), Joanna (2), audžumeita Samanta (2) un nesenais gada jubilārs — dzīvespriecīgais Jonatāns.

Galda hokeja "lielvalstī"

25.Februāris, 2013
Dzīvesstils
Laikrakstā

Galda hokeja jaundibinātā turnīra Vidzemes Open otrā kārta aizvadītās nedēļas nogalē notika Valmieras Pārgaujas sākumskolā. Spēļu organizatori par šā turnīra atbalstu labus vārdus teic Pārgaujas sākumskolas direktoram Viktoram Litauniekam un Valmieras Kristīgā žēlsirdības dienas centra nenogurdināmajam galda hokeja pulciņa vadītājam Jānim Rektiņam.

Zinoši bērni — Latvijai

7.Februāris, 2013
Viesis
Laikrakstā

Ejot cauri ne vienam vien dzīves sarežģījumam, valmieriete, četru bērnu māte JUDĪTE RŪSA joprojām ir stalta, labestīga un ar gaišu skatu nākotnē. Viņa par savu atbildīgāko misiju uzskata bērnu audzināšanu.

Vislabākā māte pasaulē

24.Janvāris, 2013
Viesis
Laikrakstā

ILONA KALNIŅA. A/s VSŠ stikla šķiedras ražošanas operatore. Ceha arodorganizācijas vadītāja. Divu pieaugušu meitu Madaras un Ievas māte.

Zviedrijas jaunieši pārvērš ikdienu svētkos

17.Janvāris, 2013
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Zinām, ka biedrības Kristīgais žēlsirdības centrs zupas virtuvei, kas ar siltu ēdienu regulāri nodrošina vairāk nekā simt Valmieras maznodrošināto ģimeņu bērnu, ziedotāji ir ne tikai Valmierā, bet arī ārzemēs. Viena no viņiem — Zviedrijā dzīvojošā latviete Tamāra Lindblūma. Viņa allaž interesējas par iespējām palīdzēt valmieriešiem. Tieši ar Tamāras ieteikumu 16. janvārī Valmierā zupas virtuvē naski rosījās četri zviedru jaunieši un viņu skolotājs. Valmierā viņi lieliski praksē realizēja savu projektu par labdarību. Tā būtība bija — ierasties Valmierā un pašiem pagatavot ēdienu zupas virtuves apmeklētājiem.

150 paciņas no Halles — Valmierai

7.Janvāris, 2013
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Iesākot Jauno gadu, kārtējais pārsteigums sagaidīja biedrības Kristīgais žēlsirdības centrs bērnus un vecākus. Jau trešo gadu viņiem Ziemsvētku dāvanas sūta vācieši no Halles pilsētas. Biedrības sadarbība ar Halli iesākās, pateicoties Valmieras pašvaldības vadītājam Inesim Boķim, kurš vāciešu sarūpētās dāvanas novirzīja zupas virtuvei.

Ziemsvētki ar Kristu

21.Decembris, 2012
Viesis
Laikrakstā

ARNIS BUŠS. Jau 22 gadus kalpo mācītāja amatā. Septiņus no tiem ir LELB Valmieras iecirkņa prāvests, nepilnus četrus gadus — Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes mācītājs, savukārt LELB pilda vienu no smagākajiem kalpošanas darbiem — vada nekustamo īpašumu komisiju.

Tīrības telpa "Mazgāmuti" Valmierā

21.Novembris, 2012
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Otrdien, 20. novembrī, biedrības Kristīgais žēlsirdības centrs telpās Valmierā, Stacijas ielā 26, notika jaunās tīrības telpas Mazgāmuti svinīga atklāšana, ko ar savu klātbūtni pagodināja arī Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis.

Ja mīl Latviju

1.Novembris, 2012
Viesis
Laikrakstā

29. oktobrī Valmieras Svētā Sīmaņa draudzē kalpot sācis mācītājs MAGNUSS OLSONS (Magnus Olsson). Draudzes līdzšinējais virsmācītājs Kārlis Rūdolfs Zikmanis turpmāk kalpos Daugavgrīvas Baltajā un Jaunciema draudzē.

Mācītājs Olsons ir zviedrs. Jau itin labi runā latviski. 1999. gada 3. novembrī Rīgas Domā LELB arhibīskaps Jānis Vanags Magnusu Olsonu ordinēja mācītāja kārtā. Viņš septiņus gadus ir kalpojis Kārķu draudzē, vēlāk arī Limbažu draudzē.

Zemenīte saldā, celsim tevi galdā

25.Septembris, 2012
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kā zināms, biedrībai Kristīgais žēlsirdības centrs ar LR Finanšu ministrijas lēmumu kopš 2005. gada ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Valmierā, Stacijas ielā 26, šai biedrībai ir bērnu labdarības virtuve un arī kristīgais dienas centrs. Pašlaik zupas virtuve ar jaunu darba sparu atsākusi strādāt rudens režīmā, un tas nozīmē, ka atkal katru darbdienu virtuvē sagatavo vairāk nekā 100 porciju silta ēdiena Valmieras maznodrošināto ģimeņu bērniem. 1. oktobrī ar jaunām brīvā laika pavadīšanas iecerēm bērniem durvis atkal vērs kristīgais dienas centrs.