Daiga Janševska

Cēsīm „Melno gulbju” sienas kalendārs 2013 gadam

12.Decembris, 2012
Kultūra un izklaide
Portālā

Cēsniekiem un pilsētas viesiem sarūpēta skaista dāvana Ziemassvētkos. No 21.decembra klajā nāks melnbalts Cēsu kalendārs 2013.gadam. Kalendārs īpašs ar to, ka tajā redzamās modeles ir cēsnieces, kuras drosmīgi ļāvušās mākslinieciskām pārvērtībām iemiesojoties „melno gulbju” tēlā visos gadalaikos.

Atklāta cēsnieku veidota fotoizstāde „Cēsis manās acīs”

20.Novembris, 2012
Kultūra un izklaide
Portālā

Cēsīs, kur ir iespēja gan baudīt mieru, gan sapņot un izzināt, gan piedzīvot svētkus un interesantas aktivitātes, šķiet nebūtu grūti noķert skaistu foto mirkli. Un katram tas mirklis visticamāk izdotos savādāks!

No 18.novembra Cēsu Tūrisma informācijas centrā atvērta fotoizstāde „Cēsis manās acīm”, kurā apskatāmas cēsnieku fotografētas 25 bildes ar skaistākajām vietām pilsētā un dabas noskaņu gleznām.

Cēsu Pilsētas svētkos no ziediem veidos "Gaujas stāstus"

11.Maijs, 2012
Pilsētās un novados
Portālā

Cēsu Pilsētas svētku „Cēsu stāsti 2012” ietvaros uzziedēs jauns pasākums „Gaujas stāsti”. Lai ziedošais stāsts izdotos skaists un krāšņs, aicinām Cēsu ziedkopjus un visus citus ziedu mīļotājus nogādāt ziedu stādus uz Gaujas tiltu, lai kopā pilsētas svētkos veidotu ziedošās kompozīcijas.

Drauga karte - jauns piedāvājums cēsniekiem un viesiem

3.Aprīlis, 2012
Tūrisms un daba
Portālā

„Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” sākot ar 3.aprīli piedāvā ikvienam cēsniekam, viesim vai tūristam iegādāties Drauga karti! Drauga kartes piedāvājums, padarīs dzīvošanu vai viesošanos Cēsu novadā tīkamāku, ērtāku un pieejamāku. Kartes īpašnieki saņems atlaides Cēsu novadā piedāvātajiem pakalpojumiem: apskates objektiem, aktīvai atpūtai, auto nomai, kultūras pasākumiem, ēdināšanas pakalpojumiem un naktsmītnēm.

Izstādē "Balttour 2012" Gaujas Nacionālais parks prezentēs zvēriem un dabai draudzīgu piedāvājumu

8.Februāris, 2012
Tūrisms un daba
Portālā

No 10. līdz 12.februārim starptautiskajā tūrisma izstādē – gadatirgū „Balttour 2012”, Gaujas Nacionālais parks (GNP) tiks prezentēts ar koncepciju, kuras pamatā ir piedāvājums GNP teritoriju izzināt un iepazīti ne tikai ar dabas veidotiem apskates objektiem, bet arī ar kultūrvēsturisko mantojumu, atpūtu un izklaides iespējām.

Jaunas lekcijas Cēsu muzejā par netradicionālu ārstniecību

16.Janvāris, 2012
Dzīvesstils
Portālā

Turpinās pagājušā gada nogalē sāktās lekcijas vēstures cienītājiem. Cēsu Vēstures un mākslas muzejs piedāvā jaunu lekciju ciklu par netradicionālo ārstniecību – auksta ūdens dziedniecību. Interesentiem tiks piedāvātas divas lekcijas: auksta ūdens dziedniecības pamatlicēju V. Prīsnica un S. Kneipa metodes Jaunpiebalgā un Cēsīs 19.gs., un ūdens dziedniecības metodes un panākumi Cēsu ārstniecības iestādēs 19.un 20.gs.

Barikāžu atceres pasākums Cēsu Izstāžu namā

12.Janvāris, 2012
Pilsētās un novados
Portālā

Atzīmējot 1991. gada Barikāžu aizstāvju atceres 21.gadadienu, 20.janvārī plkst.18:00 aicinām cēsniekus, un, īpaši pašus Barikāžu dalībniekus, pulcēties Cēsu Izstāžu namā lai atkal būtu kopā  atmiņās, kas ikkatram ir dārgas un svarīgas.

Miķeļi Cēsu Pils dārzā

28.Septembris, 2011
Kultūra un izklaide
Portālā

1.oktobrī plkst.12:00 Pils dārzā ikviens mīļi aicināts uz Miķeļu svinēšanu, lai kopīgi ar dziesmām, rotaļām un darbiņiem pavadītu vasaru un gājputnus. Lai apņēmīgi un darbīgi ieietu rudenī, godinot jauno rudens ražu.

Cēsu muzejs saņem vērtīgas dāvanas

11.Augusts, 2011
Kultūra un izklaide
Portālā

Cēsu Vēstures un Mākslas muzejs jūlija mēnesī saņēmis divas vērtīgas dāvanas. Saldētavu, kas papildinās muzeja krājuma tehnisko nodrošinājumu un dārgu 19. gadsimta sākuma bīdermeiera krūzīti muzeja topošajai ekspozīcijai.

„Ielu pastkartes” Cēsīs

13.Jūlijs, 2011
Tūrisms un daba
Portālā

Cēsīs ir izveidots jauns kājnieku maršruts - „Ielu pastkartes”, kas izved caur netradicionālām apskates vietām Cēsīs, kompaktā veidā piedāvājot apskatīt raksturīgākos grafiti un ielu zīmējumus pilsētā.

Jāņu mistērijas Cēsīs un tuvākā apkārtnē

15.Jūnijs, 2011
Kultūra un izklaide
Portālā

Sākot no 18.līdz 23.jūnijam Cēsīs un tuvākā apkārtnē notiks Saulgriežu mistērijas un Jāņu ielīgošanas tradīcijas. Jāņi - baltu dižākie svētki, kad netrūkst skaistuma, smaržu, enerģijas, jo visa pasaule atrodas kustībā. Svarīgākais ir katram atrast īsto brīdi uzņemt šo brīnišķīgo spēku, kuru mums tik dāsni dāvā daba.

RETROmance Cēsīs

3.Jūnijs, 2011
Kultūra un izklaide
Portālā

11.jūnijā no plkst.12:00 Pils dārzs elpos 20.-30. gadu noskaņās sajūtas, ievelkot citā laikā un telpā. Dāmas salonos, monopols, šahs, retro auto un dzīvā mūzika zaļumballē ikvienam apmeklētājam garantēs īpašu, lirisku lidojumu laikā.

Cēsnieki savos svētkos saņems dāvanu – vasaras brīvdabas izstāžu zāli

20.Maijs, 2011
Kultūra un izklaide
Portālā

Cēsnieku svētku vizuālais akcents būs baltā krāsa, kas simbolizēs tīrību, prieku un atbalstu. Baltās krāsas kā svētku galvenās krāsas idejas autors ir mākslinieks Erro Rass. „Jau viduslaikos krāsu definēja kā mirdzumu un saistīja ar Gaismu. Leonardo da Vinči 15.gs. rakstīja, ka dabā nav atsevišķa krāsa, tā ietver visas krāsas. Tā parādās uz priekšmeta, kurš atstaro visus spektra starus. Baltais simbolizē tīrību un patiesību. Svētkos Cēsīm jābūt patiesām ar īpašu gaismas mirdzumu, baltām, tīrām un spožām,” stāsta Erro Rass.

Livonijas svētki Wendene / Āraiši 2011 – šī gada krāšņākie viduslaiku svētki Latvijā

17.Maijs, 2011
Kultūra un izklaide
Portālā

21. un 22. maijā pašā Livonijas sirdī – Cēsu pilsnovadā norisināsies krāšņākie viduslaiku Livonijas svētki, kuru ietvaros laika pārbaudi izturējusī augstā māksla, mūzika, prasmes, modes un sacensību gars atdzīvinās Cēsu pili sestdienā, 21. maijā, un svētdienā,22.maijā brīvdabas noskaņās dārdinās Āraišu vēsturisko centru. Šie būs gada krāšņākie viduslaiku svētki Latvijā, - tie iedvesmos un priecēs, sniedzot iespēju gan dalībniekiem, gan apmeklētājiem baudīt, izgaršot, izjust un izzināt mūsu kopējās dzimtenes vēsturi.