Egija Saļņikova

Mākslas festivāla Cēsis 2019 programmā – spilgtas latviešu izcelsmes personības

27.Jūnijs, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

6. jūlijā sāksies trīspadsmitais Cēsu Mākslas festivāls ar tēmu – nacionālā kultūra globālajā laikmetā, iekļaujoties Latvijas valsts simtgades programmā. Atklāšanas vakara koncerts izcels komponista Tālivalža Ķeniņa veikumu, un pirmo reizi Latvijā izskanēs viņa Astotā simfonija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un pasaulē novērtētās ērģelnieces Ivetas Apkalnas izpildījumā. Durvis vērs topošais Cēsu laikmetīgās mākslas centrs ar vērienīgu multimediālo ekspozīciju Tuvplāns, bet Cēsu pils klētī tirgū tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas bakalauru un maģistru darbu izstāde Savienojumi.

BrazilPianorquestra – koncertšovs desmit rokām un vienām klavierēm

12.Oktobris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Sestdien, 13. oktobrī, Eiropas tūres ietvaros koncertzālē Cēsis viesosies muzikālā apvienība BrazilPianorquestra, kas demonstrē fascinējošu pieeju klavierspēlei. Izmantojot sagatavoto jeb preparēto klavieru paņēmienu, četri pianisti un perkusioniste vienlaikus muzicē uz vienām klavierēm, atklājot daudzšķautņainu un jaunu skaņu pasauli.

Čello Cēsis uz Latviju ved pasaulslavenus čellistus

16.Augusts, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Septembra vidū tiks atklāta koncertzāles Cēsis jaunā sezona, kura jau ceturto reizi iesāksies ar čella skaņām – starptautisko festivālu Čello Cēsis. No 14. līdz 16. septembrim klausītājus pārsteigsim ar festivāla viesiem – izpildītājmāksliniekiem, kuri plaši pazīstami uz starptautiskām skatuvēm, bet Latvijā viesosies pirmo reizi. Duetā ar Vācijā dzīvojošo latviešu pianisti Laumu Skridi dzirdēsim izcilo vācu čellistu Danielu Milleru Šotu, savukārt lielkoncertā baudīsim itāļu čellista un komponista Džovanni Solimas azartisko čella spēli kopā ar Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri Modesta Pitrena vadībā. Kā ierasts, īpaša programma veidota arī bērniem – šoreiz kopā ar čellu grupu DaGamba.

Andra Vītoliņa Urbānā poēzija

15.Septembris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

No 16. septembra līdz 12. novembrim INSIGNIA mākslas galerijā koncertzālē Cēsis būs apskatāma gleznotāja Andra Vītoliņa spilgta un vērienīga darbu izstāde Urbānā poēzija, kurā iekļauti pavisam jauni, vēl neeksponēti darbi.

Festivāls Čello Cēsis atklās čella burvību oriģinālās programmās

31.Augusts, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

No 15. līdz 17. septembrim Cēsis pārņems čella skaņas — noritēs jau trešais starptautiskais festivāls Čello Cēsis. Šogad tas iezīmēsies ar jaunradi, muzikāliem meklējumiem un pirmatskaņojumiem. Festivālā dzirdēsim gan pasaules slavu iemantojušo čella meistaru Mario Brunello, vienu no Latvijas vadošajiem čellistiem Ēriku Kiršfeldu, kā arī uzlecošās zvaigznes — Londonā mītošo latviešu jauno talantu Margaritu Balanas un Justu Kulikausku no Lietuvas. Īpašs koncertuzvedums kopā ar čellu trio Melo M veltīts pašiem mazākajiem klausītājiem.

Vienpadsmitajā Cēsu Mākslas festivālā

11.Jūlijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Cēsu Mākslas festivāls šogad apmeklētājus gaida no 15. jūlija līdz 19. augustam, kā šīs vasaras īpašo projektu piedāvājot kino programmu Upe — seansus uz Gaujas upes pie Ērgļu klintīm. Festivāla mūzikas programmā pārsteigumus sola eksperimentāls priekšnesums ar izcilo latviešu pianistu Reini Zariņu un holandiešu gleznotāju Marilēnu Šiltkampu, kā arī sitaminstrumentālistu grupa Perpetuum ritmico un jaunā latviešu ērģelniece Liene Andreta Kalnciema saspēlē ar klarnetistu Mārtiņu Circeni.

Koncertzāle Cēsis atzīmē trīs gadu jubileju

25.Maijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

27. maijā ar operas Galā koncertzāle Cēsis atzīmēs trešo pastāvēšanas gadadienu. Svētku koncertā skanēs pasaulslavenu operu skaistākās ārijas un dueti, ko izpildīs valdzinošā Elīna Šimkus un Jānis Apeinis, bet vakara īpašie viesi būs operas zvaigznes no Puertoriko — Melba Ramos un Dāvids Astorga. Muzikālo buķeti bagātinās DD orķestris diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā.

Gidons Krēmers un Kremerata Baltica koncertuzvedumā Veltījums Orfejam

19.Maijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Piektdien, 9. jūnijā, koncertzālē Cēsis gaidāms episks pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera un viņa izveidotā orķestra Kremerata Baltica koncertuzvedums «Veltījums Orfejam». Kopā ar viesiem — soprānu Ingu Kalnu, franču pianistu Likā Debargu, lietuviešu obojisti Justi Gelgotaiti, aktrisi Gunu Zariņu un kori ...Kamēr — mūzikā un dzejā izdzīvosim sengrieķu mītu par pravieti, kas ar savu spēli spēj apburt dzīvās un nedzīvās būtnes. Koncertuzvedums Margo Zālītes režijā Latvijā būs skatāms un dzirdams tikai vienu reizi koncertzālē Cēsis.

Spāņu kaisle, flamenko ģitāras un deja

26.Janvāris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Sestdien, 11. februārī, koncertzālē Cēsīs gaidāms koncerts Flamenko ģitāras un deja, kurā piedzīvosim īstas spāņu kaislības, izdzīvotas instrumentālajā mūzikā, dziesmās un dejā. Programmas centrā būs flamenko ģitāras virtuoza Antonio Andrades duets un slavenā flamenko dejotāja Ursula Moreno.

Aicina atzīmēt ķīniešu Jauno gadu

19.Janvāris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Otrdien, 31. janvārī, pl. 19.30 koncertzālē Cēsis gaidāms Lielais ķīniešu Jaungada koncerts, kurā uzstāsies divi tradicionālie ķīniešu orķestri no Ķīnas ziemeļiem un dienvidiem — Šaaņsji Radio ķīniešu mūzikas orķestris un Džedzjanas Tautas mūzikas orķestris. Sagaidot Jauno gadu pēc Mēness kalendāra, klausītāji varēs baudīt īpašu mūzikas programmu vairāk nekā simt mūziķu sniegumā.

Koncertzāle Cēsis aicina gadumiju sagaidīt Vecgada ballē

30.Decembris, 2016
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Koncertzālē Cēsis notiks tradicionālā un krāšņā Vecgada balle, kurā cēsniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja sagaidīt gadu miju ar dejām, šampanieti un pārsteigumiem. Ballē muzicēs Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā un solisti — Naidžels Ričards no Lielbritānijas un Ieva Kerēvica.

Franču šansona zelta klasika

9.Decembris, 2016
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Sestdien, 17. decembra vakarā, koncertzālē Cēsis izskanēs koncerts Hymn á l’amour, kurā franču šansona zelta klasiku izpildīs franču dziedātāja, aktrise Mouron. Programmā dzirdēsim populāras un klausītāju iemīļotas Edītes Piafas, Šarla Aznavūra, Žaka Brela, Serža Geinsbūra un Barbaras dziesmas.

Latvijas mūzikas vēstneši pasaulē — uz koncertzāles Cēsis skatuves

1.Decembris, 2016
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētdienas vakarā koncertzālē Cēsis kopā ar pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera izveidoto orķestri Kremerata Baltica uzstāsies modernā akordeona vēstnese un publikas mīlule Ksenija Sidorova. Koncerta programmā dzirdēsim romantisma pārstāvju Franča Šūberta un Roberta Šūmaņa mūziku, baroka dižgara Johana Sebastiāna Baha koncerta pārlikumu akordeonam, kā arī Artūra Maskata jauno opusu Pusnakts Rīgā.

Pirms koncerttūres Japānā

10.Novembris, 2016
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Sestdien, 12. novembrī, koncertzālē Cēsis gaidāms koklētājas Laimas Jansones un DJ Monsta (Uldis Cīrulis) koncertprogrammas Zeme pirmatskaņojums. Jaunās programmas atskaņojums Cēsīs būs vienīgais Latvijā pirms koncerttūres Japānā.