Ilze Eglāja

Valmierai kārtējais panākums Eiropas nākotnes pilsētu reitingā

21.Februāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

10. februārī laikraksta «Financial Times» izdevums «fDi Intelligence» paziņojis 2020./2021. gada starptautiskā Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu reitinga rezultātus. Valmiera sīvā konkurencē starp Eiropas mikro pilsētām ieguvusi ceturto vietu, piekāpjoties divām Īrijas pilsētām un Ventspilij. Valmierai augstos rezultātus izdevies uzrādīt, pateicoties izaugsmes rādītājiem, ko palīdzējuši sasniegt Valmieras uzņēmēji un darba devēji.

Pašvaldību vadītāji un eksperti diskutē par inovācijām pilsētu attīstībā

12.Jūnijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

6. jūnijā Ventspils pulcēja pilsētu vadītājus un pilsētu attīstības speciālistus no visas Latvijas. Diskusiju pasākumā «Nākamās paaudzes inovācijas jaunu darba vietu radīšanā pilsētās» pašvaldību, valsts iestāžu, izglītības iestāžu, nevalstisko organizāciju un citi pārstāvji diskutēja par tādām Latvijas pilsētu aktualitātēm kā talantu piesaiste, izglītības tehnoloģiju nozīme un ieviešana, kā arī ārvalstu tiešo investīciju piesaiste un pilsētu mārketings. Pasākums bija veltīts Latvijā un Baltijā unikāla projekta «Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas» (NextGen) uzsākšanai.

Ventspils un Valmiera uzsāk unikālu inovāciju projektu

30.Janvāris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmajā partneru sanāksmē, 2019. gada 23. janvārī, kopā sanākot 10 partneriem no Ventspils un Valmieras, uzsākts aktīvs darbs pie Urban Innovative Actions programmas inovāciju projekta «Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas» (Next Generation Micro Cities of Europe) ieviešanas. Vērienīgā projekta realizēšanai Eiropas Reģionālās attīstības fonds piešķīris gandrīz 5 miljonus eiro.