Ivars Ādamsons

Rubene – Turcija – roboti

5.Jūnijs, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā no Turcijas pilsētas Izmiras pārradās šā gada Latvijas čempioni robotikā – Rubenes pamatskolas komanda. Šīs First Lego League (FLL) pulcēja 10-16 gadīgos bērnus. Tas bija kosmoss! Un mēs tajā jutāmies labi. Starp Eiropas 44 komandām (21 valsts) un pasaules 38 komandām (18 valstis) bija tādi grandi kā ASV, Japāna, Ķīna, Koreja, Taivāna, Arābu Emirāti, Indija utt. Rubenes pamatskola bija vismazākās skolas komanda, bet bijām gana ņipri un varoši, lai par sevi liktu runāt, saņēmām daudz apbrīnas un atzinības vārdu par paveikto – tiekot un startējot šajā lielajā pasākumā.

Karpu sprints Rubenē

20.Jūnijs, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Saulains svētdienas rīts pulcēja kuplu pulciņu «Rubenes Anši» biedru uz gadskārtējo karpu festivālu. Pasākuma organizators  ziņojumu par pirmo šā rīta «ūdensruksi» saņēma jau pēc 20 minūtēm. Vēl pusstunda, un latiņa tika pacelta par kilogramu. Ir gan karpas, gan skaisti skati — pīļu mamma ved rīta pastaigā desmit dūres izmēra pīlēnus. Veči izvelk telefonus un filmē...

Robotika Rubenē — no ieceres līdz pirmajiem rezultātiem

5.Aprīlis, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Jāsāk ar to, ka Rubenes pamatskola pazīstama ar dažādu jauno tehnoloģiju izmantošanu apmācības procesā. Kādreizējie tehnikas brīnumi — dokumentu kameras, interaktīvās tāfeles, projektori utt. — mūsdienās ir ikdienas darba neatņemama sastāvdaļa. Rubenes skolai šajā jomā novada skatījumā ir labas iestrādes un ir tikai  jāturpina sevi pilnveidot informācijas tehnoloģijās. 21. gadsimta skolēna intereses mainās, un arī mums ir jāmainās līdzi — jāpiedāvā mūsdienīgas interešu izglītības programmas.

Nav, kas pieņem atbildīgus lēmumus

1.Decembris, 2015
Viedokļi
Laikrakstā

Viesojoties Kocēnu novada pašvaldībā, Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece interesējās arī par vietējo izglītības iestāžu problēmām un pedagogu noskaņojumu.

“Rudens spura” Rubenē

28.Oktobris, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nedēļas nogalē 24.10, neticami skaistos laika apstākļos - saule, bezvējš, omulīgs siltums, notika plēsīgo zivju ķeršanas sacensības Rubenes ūdenskrātuvēs  Lielais un Mazais Ansis. Kopā nedaudz zem 30. dalībniekiem, no Cēsīm, Valmieras un protams biedrības biedri.

Rubene grauž zeltu Dobelē!

12.Marts, 2015
Sports
Laikrakstā

Piektdien, 6. martā, Dobelē norisinājās Latvijas skolu sporta federācijas sacensības Veiklo stafetēs. Rubenes pamatskolas komanda (skolotāja Santa Krasovska) tiesības piedalīties izcīnīja starpnovadu sacensībās. Sporta zālē trenēties netikām remontu dēļ, tomēr strādāts godam svinību zālē.

Bībeles mācība

10.Septembris, 2010
Viedokļi
Laikrakstā

Sabiedrību nesen sasniedza bijušā Romas katoļu baznīcas arhibīskapa Jāņa Pujata izteikumi, ka visās Latvijas skolās vajadzētu ieviest Bībeles mācību no 1. līdz 12. klasei. Šāds ierosinājums ir kas jauns, līdz šim lielākais, ko izglītības jomā panākusi Katoļu baznīca, bija ticības mācības kā izvēles priekšmeta (otra izvēle - ētika) iekļaušana 1. - 4. klases skolēnu mācību programmā. No ticīgo skatpunkta viss ir vienkārši: Bībeles mācībai - jā! Kas gan varētu būt jaukāk, ja arī citi tiktu iepazīstināti ar to, kam tic viņi.