Jūlijs Cukurs

Jūlijs Cukurs

Par sabiedrībai drošu vidi

19.Maijs, 2020
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Ierasts, ka visā Latvijā 17. maijā, kad tiek atzīmēta Ugunsdzēsēju un glābēju diena, jebkuram interesentam ir iespējams iepazīties ar ugunsdzēsēju tehniku un aprīkojumu, kā arī tiek apbalvoti labākie dienesta darbinieki.

Pie zemes turoties (4)

12.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

IVO LAUBERTS dzimis naukšēnietis, mācījies Naukšēnu vidusskolā, bet pēc 9. klases devies uz Ozolu arodvidusskolu, kur no 2001. līdz 2005. gadam apguvis lauku mājamatnieka būvgaldnieka profesiju, kā arī agronomijas pamatus.

Amatnieks un kolekcionārs

12.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai arī JURIS ŠAKALIS jau krietnu laiku dzīvo un strādā Valmierā, sirdī viņš palicis Naukšēnu patriots, jo tur pavadīta bērnība un skolas gadi. Vēlāk mācījies Cēsu 4. profesionāli tehniskajā metālistu vidusskolā, pēc arodskolas kādu laiku strādājis Rūjienā, tad 20 gadus kokapstrādes uzņēmumā, ko savulaik pazinām kā Vidzemi, nobraucis par šoferi, kamēr tā šoferēšana piegriezusies un Juris lēmis atgriezties galdniecībā. «Paliku Vidzemē pēdējais darbinieks, pats to nolikvidēju un sāku savu privātpraksi,» viņš atceras.

Sagādāt prieku

6.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā ceturtdienā par godu 4. maijam Zemessardzes 22. kājnieku bataljona pārstāvji kopā ar 2. Vidzemes brigādes štāba personālu bija ieradušies Valmieras pansionātā, lai  tā iemītniekus apdāvinātu ar Cēsu konditorejā Solo ceptiem kēksiņiem. 

Rīga vilina, mūsējie iepauzē... (1)

28.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pašlaik Latvijas teātros, līdzīgi kā citās kultūras iestādēs, valda dīkstāve, un neviens nevar pateikt, kad šis stāvoklis varētu beigties. 

Darīt dzīvi košāku (1)

16.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par mūrnieku nepiedzimst

Tā savu profesiju raksturo naukšēnietis OJĀRS LŪSIS, kas par darba trūkumu nevar sūdzēties, lieti noderētu palīgs vai māceklis, kuram nodot tālāk savas zināšanas. «Galvenais ir prakse, prakse un vēlreiz prakse – kā jau visos darbos,» viņš uzsver. «Jo vairāk strādāsi, jo vairāk sapratīsi un mācīsies no savām kļūdām. Lai uzmūrētu krāsni, ir pamatpatiesības, kuras jāievēro. Man jau šķiet, ka tas ir samērā vienkārši. Es kādreiz smeju – ja es mūrēju pats, tad katrs cilvēks var mūrēt pats. Esmu arī iedrošinājis to darīt – ja māk pielikt līmeņrādi un metramēru, tad var. Savā profesijā esmu no A līdz Z – skursteņslauķis, mūrnieks, brīvprātīgais ugunsdzēsējs un vēl strādāju pagastā par kurinātāju, tāpēc man šis loks ir saprotams – vienīgi ķieģeļus pats vēl necepu. Domāju, ka šo rūpalu vajadzētu atjaunot, bet man nav neviena, kas kurbulētu un liktu – darām to!» 

Mācās gan bērni, gan skolotāji

16.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo stāvokli pēc marta brīvdienām visi skolēni Latvijā zināšanas apgūst attālināti. Kā tas notiek Naukšēnu novada vidusskolā, pirms Lieldienām stāsta skolas direktore AIGA STIERE:

Policijas hronika

9.Aprīlis, 2020
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Par aktuālo stāsta Valmieras iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks pulkvežleitnants JĀNIS BAGĀTS: 

Klausītāju tūkstošiem vai dažiem desmitiem

8.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Salīdzinot ar kaimiņpilsētu Cēsu, Smiltenes, Valkas, Strenču un Limbažu brīvdabas estrādēm, Valmieras estrāde atrodas ne īpaši piemērotā vietā tieši blakus Dīvala kapiem – pagātnē ir piedzīvoti gadījumi, kad vienlaikus ar kapu svētkiem dārd estrādes svētku koncerta mēģinājums. 

Cik ilgi pietiks ar Eiropas miljoniem

2.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kā zināms, augsta ranga politiķiem bieži vien piemīt brīnišķīgā spēja, gari un plaši runājot par blakus lietām, maz ko pateikt par galveno. Šajā ziņā nekāds izņēmums nav arī ekspremjers, šobrīd Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis, kas visiem spēkiem Latviju glāba no iepriekšējās krīzes, bet nu viņam glābēja loma jāuzņemas jau Eiropas mērogā.

Par taisnības uzvaru (4)

27.Marts, 2020
Viesis
Laikrakstā

Kopš 17. marta ar Latvijas zvērinātu advokātu padomes lēmumu advokātam ALDIM ALLIKAM ir noteikta praktizēšanas vieta Valmierā, Garā ielā 8. Aldis savu karjeru sācis pirms vairāk nekā ceturtdaļgadsimta kā advokāta Andra Grūtupa palīgs, pēc tam 1999. gada nogalē kļuvis par zvērinātu advokātu un 2000. gadā uzsācis praktizēt individuāli.

Atklāt sevi no jauna

26.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

«Kāds šajā visā būs cietējs – tas ir skaidrs. Domāju, cietīs dažādas nozares. Ir biznesi, kuri cietīs, bet ir biznesi, kuri varētu uzplaukt, jo šis ir arī iespēju laiks,» tā par šobrīd pasaulē valdošo epidēmiju domā ekspremjers, ceļotājs un uzņēmējs Māris Gailis, izpelnoties visai skarbu kritiku interneta komentāros, lai arī sakarā ar ārkārtas stāvokli bijis spiests atcelt vairākus gan izklaides, gan darījumu ceļojumus. 

Mums jābūt stipriem

24.Marts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sakarā ar ārkārtas stāvokli valstī, ko izraisījusi Covid-19 vīrusa epidēmija, nobremzētas vai paralizētas ne tikai kultūras un sporta, bet arī uzņēmējdarbības nozares. Kā karantīnas laikā dzīve rit vienā no Latvijas mazajām valstiņām – Naukšēnu novadā, stāsta novada domes priekšsēdētājs JĀNIS ZUMENTS.

Rādīt, ka dzīvot var arī citādi

18.Marts, 2020
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Lai kliedētu maldīgu stereotipu sabiedrības apziņā, ka Valsts probācijas dienests strādā galvenokārt ar bijušajiem ieslodzītajiem jeb tautas valodā – zekiem, vispirms iepazīstināšu ar oficiālo informāciju, kas īsti ietilpst šī dienesta funkcijās: 

Mantojums

12.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Nesen portālā draugiem.lv bija ieteikts sižets, kurā kāda reakcionāra Krievijas TV kanāla komentētājs kapsētas sludinātāja balsī vēstīja, ka drīzumā Baltijas valstīm – Lietuvai, Latvijai un Igaunijai – draudot izslēgšana no Eiropas Savienības, jo, raugi, Baltijā arvien vairāk pieaugot nacionālistiskās izpausmes, atzīmējot dažādas fašistiskās gadadienas, kamēr ekonomika esot vāja un vēl elpojot, pateicoties vienīgi ES subsīdijām.

Joprojām neizšķirts

10.Marts, 2020
Sports
Laikrakstā

ELVI florbola līgas vīriešiem ceturtdaļfināla trešajā spēlē, kas sestdienas vakarā notika Cēsīs, Kocēnu Rubene savu pretinieci Pārgauju sagrāva ar 13:3, sērijā līdz četrām uzvarām vēlreiz izvirzoties vadībā – 2:1. Rezultatīvākais starp uzvarētājiem ar 5 (3+2) punktiem bija Ingars Matisons. 

Vai griķi ir jaunie ķiploki?

6.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kopš pasaulē plosās Covid-19 vīruss, tautieši masveidā sākuši izpirkt ne tikai sejas maskas un dezinfekcijas līdzekļus, bet arī pārtikas produktus ar ilgstošu uzglabāšanas termiņu, kā arī griķus, kuru pārdošana dubultojusies, lai gan uztura speciālisti norādījuši, ka griķus nebūtu ieteicams pārāk ilgi glabāt – ne vairāk par pusotru gadu, jo pēc tam tie zaudē gan savu uzturvērtību, gan garšu.

Mūžīgam mieram

3.Marts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Šeit deviņdesmitajos gados manam radiniekam piederēja tāda kā mežrūpniecības saimniecība, viņš nodarbojās ar apaļkoku eksportu un bija viens no pirmajiem miljonāriem vēl pirms Šķēles un pārējiem čiekuriem,» vedot mūs uz galdniecības cehu, kurā top mūža mājas, atceras SIA Jaunlambikas saimnieks, viens no 2019. gada Vidzemes stāstu varoņiem nominācijā Atbildīgs uzņēmējs ANDRIS ZIEMANIS, kas savulaik beidzis Liepājas jūrskolu un 10 gadus braucis Brīvajā vilnī par kapteini uz zvejas un apstrādes kuģiem. 

Smilteniešu fenomens

26.Februāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

1964. gadā dibināto Smiltenes amatierteātri šobrīd varētu apskaust jebkurš profesionālais kolektīvs, jo biļetes uz visām trim martā paredzētajām Alehandro Kasonas lugas Trešais vārds izrādēm jau ir izpārdotas. Skaidrot šo fenomenu aicināju teātra galveno režisoru AGRI MĀSĒNU.