Kitija Balcare

Biosfēras rezervāta pētniece no Latvijas saņem UNESCO programmas «Cilvēks un biosfēra» Jaunā zinātnieka balvu

14.Jūlijs, 2022
Izglītība
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta UNESCO katedras «Biosfēra un cilvēks» zinātniskā asistente Anda Mežgaile kļuvusi par UNESCO programmas «Cilvēks un biosfēra» Jaunā zinātnieka balvas laureāti. Šī balva tiek piešķirta jaunajiem zinātniekiem, kas veic pētījumus bioloģiskās daudzveidības jomā.

Nedēļas nogalē norisināsies Putnu dienas 2021

9.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nedēļas nogalē, 10. un 11. aprīlī, norisināsies Putnu dienas 2021. Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina ne tikai pieslēgties videotiešraidēm no dažādām Latvijas vietām, bet arī doties dabā pašiem, lai par saviem putnu novērojumiem ziņotu arī pētniekiem. 

Vietai vajag vārdu

26.Oktobris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Uzsverot to, ka katrs vietvārds ir unikāls un trausls, līdz ar to saudzējams, noslēdzās pašmāju vietvārdu iemūžināšanas akcija «Vietvārdu talka», bagātinot Latviju ar 4397 reģistrētiem mazzināmiem vietvārdiem.

Izzināt Baltijas ceļa aculiecinieku stāstus

22.Augusts, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar mērķi saglabāt nākamajām paaudzēm atmiņu stāstus par Baltijas ceļu Latvijas Nacionālā vēstures muzeja un citās atmiņas institūciju kolekcijās, gan arī izdevumā «Baltijas ceļa stāsti» atrodamas šī vēsturiskā notikuma liecības. Svinot Baltijas ceļa 20. gadadienu, tos apkopoja UNESCO Latvijas Nacionālā komisija. Aicinām izzināt cilvēku ķēdes dalībnieku personīgos stāstus un atklāt  tautas un indivīdu emocionālo spēku tolaik un tagad.