Lauma Ozoliņa

Nepietiekama ūdens uzņemšana – nopietns apdraudējums veselībai

24.Maijs, 2011
Veselība un labklājība
Portālā

Organisma atūdeņošanās riskam visvairāk pakļauti bērni un veci cilvēki

Līdz ar izskanējušo informāciju par cilvēku veselības pasliktināšanos karsta laika un lielas fiziskas slodzes apstākļos, sākoties vasarai, kā arī piedaloties dažādās sportiskās aktivitātēs, dabīgā minerālūdens „Mangaļi” attīstības vadītāja Inese Rone iesaka pastiprināti pievērst uzmanību pietiekama ūdens daudzuma uzņemšanai. Turklāt par adekvāta ūdens daudzuma uzņemšanu jārūpējas ne tikai maratonu laikā, bet ik dienu. I.Rone atzīmē, ka aprēķināt nepieciešamo dienā uzņemamo ūdens normu iespējams, izdalot cilvēka svaru ar skaitli 30. Īpaši aktuāla pietiekama un pareiza ūdens uzņemšana kļuvusi līdz Rīgas pilsētas mēra Nila Ušakova veselības sarežģījumiem, kas radās pēc dalības Nordea Rīgas maratonā. Kopumā līdz ar karstā laika pastiprināšanos un fiziskas slodzes laikā, pieaug organisma atūdeņošanās jeb dehidratācijas risks, kā rezultātā pasliktinās pašsajūta, parādās galvas sāpes, reibonis un slikta dūša.

 

Latvijā jau redzēti vairāki no ziemas miega modušies lāči

25.Februāris, 2011
Tūrisms un daba
Portālā

Neskatoties uz aukstuma vilni, vairāki Latvijas iedzīvotāji novērojuši interesantu parādību – no ziemas guļas jau atmodušies brūnie „lāči”. Turklāt uzņemtie foto un video liecina, ka lāči redzēti dažādās Latvijas vietās – gan uz Latvijas lielceļiem, gan pilsētu ielās.

Pēta vidzemnieku alus dzeršanas paradumus

26.Oktobris, 2010
Dzīvesstils
Portālā

„Lāčplēša alus darītava” šoruden izpētījusi alus dzeršanas paradumus Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē, atklājot dažādas atšķirības katrā reģionā. Pēc „Lāčplēša alus darītavas” apkopotajiem datiem, 80% aptaujāto Vidzemē alu biežāk dzer vasarā un brīvdienās, tajā skaitā nedēļas nogalē. Vidzemnieki uzskata, ka ir lielākie alus dzērāji Eiropā un ka, salīdzinot ar latviešiem, krievu tautības pārstāvji praktiski nemīl dzert alu. Savukārt attiecībā uz braukšanas paradumiem vidzemnieki ir visapzinīgākie Latvijas iedzīvotāji – tikai 3% atzina, ka sēstos pie stūres, ja būtu izdzēruši vairāk kā vienu litru alus.