Lolita Dreimane

Lasi, vērtē un laimē!

10.Janvāris, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jaunais 2024. gads ir klāt, bet «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2023» vērtēšanas noslēdzošais posms turpinās – līdz janvāra beigām var aizpildīt elektronisko vērtēšanas anketu un dot savu atsauksmi par izvēlēto labāko grāmatu, lai pavasarī Lielajos lasīšanas svētkos varētu paziņot balsojuma rezultātus. Novērtējuma anketa ir atrodama Valmieras bibliotēkas mājaslapā.

Grāmata satikusi lasītāju

29.Marts, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Pavasara brīvlaiks Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas dalībniekiem noslēdzās ar Lielajiem Lasīšanas svētkiem Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

Tiekamies grāmatās!

11.Februāris, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Jaunais Tīģera gads sola lasītājiem daudz jaunu grāmatu, ko lasīt, kā arī nāk ar jauniem izaicinājumiem. Savukārt Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa aicina piedalīties aizraujošās lasīšanas programmās un spēlēs!

Skaļi un drosmīgi

2.Jūnijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Neskatoties uz neparastajiem Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību apstākļiem, Valmieras reģionālais fināls ir veiksmīgi noslēdzies un tiesneši izbaudījuši finālistu videolasījumus, jo 14 finālisti no septiņām Valmieras reģiona skolām izvēlējās savam lasījumam  ļoti dažādas grāmatas – gan latviešu, gan ārzemju autoru. 

Lasīt nozīmē domāt un just!

11.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jaunais 2021. gads drīz būs klāt, bet «Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas 2020» vērtēšanas posms turpinās – līdz janvāra beigām var aizpildīt elektronisko vērtēšanas anketu un izteikt savu viedokli par izlasīto.

Vasara ar grāmatu!

2.Jūnijs, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Priekšā skaistās vasaras dienas un brīži, kas pavadīti, aizmaldoties citās pasaulēs un realitātēs kopā ar uzticamo, mīļo ceļa biedru – labu grāmatu.

Lasīšana kā piedzīvojums

14.Novembris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Jau 19 gadus visā Latvijā (arī citās valstīs, kur ir latviešu dia­sporas) veiksmīgi darbojas lasīšanas veicināšanas programma Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija. Par lasīšanas ekspertiem kļūst arvien vairāk bērnu, jauniešu, vecāku, vecvecāku, skolotāju un bibliotekāru.

Atver vasaru kā grāmatu!

13.Jūnijs, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Katrs no mums grāmatās meklē ko savu – mierinājumu, patvērumu, izaicinājumu, cerību, kāds metas iekšā piedzīvojumos, kāds ierauga pasauli jaunā gaisotnē, kādam strauji iepukstas sirds, – tā lakoniski par grāmatu valstību izsakās vācu mākslinieks Kvints Būholcs.

Bibliotēkā bija SKAĻI!

28.Marts, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Arī šogad aizrautīgi noritēja Nacionālās skaļās lasīšanas 1. solis – kopā tajā iesaistījās vēl vairāk nekā iepriekšējā gadā: ap 400 dalībniekiem Valmieras Pārgaujas sākumskolā, Valmieras sākumskolā, Valmieras 5. vidusskolā, Valmieras Viestura vidusskolā, Valmieras pamatskolā Universum, Rūjienas vidusskolā, Trikātas pamatskolā, Kauguru J. Endzelīna pamatskolā, Matīšu pamatskolā, Burtnieku Ausekļa pamatskolā, Ēveles pamatskolā un Rencēnu pamatskolā. Līdz Valmieras reģionālajam finālam veiksmīgi bija ticis 21 skaļais lasītājs.

Lasīšanas ekspertu svētki pie Raiņa

21.Marts, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Esam lepni un gandarīti par to, ka 9. martā, kad jau 18. reizi Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) rīkoja Lielos lasīšanas svētkus, bijām tiem piederīgi! Vairāki simti lasīšanas veicināšanas programmas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija eksperti ieradās Rīgā, lai pēc lasīšanas un vērtēšanas maratona apbalvotu mīļāko grāmatu autorus, tulkotājus un izdevējus. Svētku dalībnieku skaitā bija 32 Valmieras novadu lasīšanas eksperti no visām vecuma grupām. Bija liels prieks un gods piedalīties apbalvošanā, uzzināt, kādas grāmatas tiek atzītas par labākajām gan Latvijā, gan tautiešu vidū citās valstīs.

Sacensības arī lasīšanā!

17.Janvāris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Lai grāmatu lasīšanas un vērtēšanas process būtu interesantāks, Latvijas Nacionālā bibliotēka turpina Skaļās lasīšanas sacensības, kurās jau otro gadu iesaistījās arī Valmieras bibliotēka.

Lasīšanas maratona finiša taisnē

15.Janvāris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas lasīšanas laiks tuvojas finišam, izlasītās grāmatas tiek vērtētas gan skolās, gan bibliotēkās, gan mājās. Šogad, kā ierasts, grāmatu kolekcija bija piedāvāta četrās vecuma grupās un vecākiem.

Lasīšanas piedzīvojumi vasarā

19.Jūlijs, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Vasara — brīnišķais gadalaiks, pilns ar piedzīvojumiem dabā, ceļojumos. Taču vasaru var bagātināt arī ar ceļojumiem grāmatu pasaulē. Daudzi lasītāji aktīvi interesējās par apgāda «Zvaigzne ABC» Lasīšanas stafeti, kas noslēdzas jūlija beigās. Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa piedāvājusi vajadzīgo grāmatu klāstu, arī jaunumi ātri vien pazūd no bibliotēkas grāmatu plauktiem.

Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas 2017 grāmatas ir izlasītas un novērtētas!

27.Marts, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Visaugstāko novērtējumu saņēma gan lasītāju jau iemīļoti autori — Māris Rungulis («Pastaiga mirušo pilsētā: Pārupes spoku stāsti», izdevniecība Liels un mazs, ilustrators Kristians Brekte) un Kārlis Vērdiņš («Tētis», Liels un mazs, ilustrators Reinis Pētersons), gan arī debitanti — piemēram, Māra Viška, Uldis Daugaviņš, Mārtiņš Sirmais, kuru kopdarbs «Baltais lācis: pasaku pavārgrāmata bērniem» (Liels un mazs) rosinājusi īstus literārus un gastronomiskus priekus daudzās bibliotēkās un skolās. Atzītāko grāmatu vidū ir arī aizraujoši tulkojumi.

Valmierai — savs Nacionālās Skaļās lasīšanas čempions!

27.Marts, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Drosmīgi un aizrautīgi noritēja Nacionālās Skaļās lasīšanas 1. solis — kopā tajā iesaistījās vairāk nekā 200 dalībnieku Valmieras Pārgaujas sākumskolā, Valmieras sākumskolā, Valmieras 5. vidusskolā, Gaujas krasta vidusskolā, Trikātas pamatskolā, J. Endzelīna Kauguru pamatskolā, Matīšu pamatskolā, Burtnieku Ausekļa pamatskolā, Ēveles pamatskolā. Līdz Valmieras reģionālajam finālam veiksmīgi bija tikuši 13 skaļie lasītāji.