Mārcis Ulmanis

Mārcis Ulmanis

Efektīvākais profilakses pasākums – savlaicīga dzīvnieku vakcinācija

9.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) paš­laik ir uzsācis meža dzīvnieku – lapsu un jenotsuņu – vakcināciju pret trakumsērgu. Vakcinācijai tiek izmantota vakcīna «Lysvulpen», kas satur novājināta trakumsērgas vīrusa SAD BERN un SAD B 19 «like» celmu un ir iestrādāta zivju miltu, tauku un parafīna maisījuma iekšpusē. Vakcīnas ēsmas, izmantojot mazās aviācijas lidmašīnas, tiek izvietotas austrumu pierobežā.

Arī mājdzīvnieki ir pelnījuši labturību

23.Janvāris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Patērētāju pārtikas drošība ražotnēs, veikalos, tirgos un izbraukuma tirdzniecībā, dzīvnieku labturība fermās, novietnēs un aplokos, biodrošības pasākumi, īpaši jau cūku fermās un mājputnu kūtīs, maksimāla antibiotiku ierobežošana veterinārijā un arī visdažādāko mīļdzīvnieku turēšanas noteikumu ievērošana – tās joprojām ir svarīgākās tēmas, kam savās ikdienas pārbaudēs un plānveida kontrolēs uzmanību pievērš Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori. Un darāmā mums pietiek katrā no nosauktajām jomām. Arī attiecībā uz suņu un kaķu bezatbildīgu turēšanu savās dzīves vietās.

Slimības vārds ir — MĒRIS

10.Februāris, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šajās dienās ir saņēmis laboratorisko izmeklējumu rezultātus, kas apstiprina, ka SIA «Ancers» cūku novietnē Salaspils novadā konstatēts Āfrikas cūku mēris. Vīruss ir SIA «Ancers» cūku novietnē «Bunči» Salaspils pagastā, kur šim uzņēmumam ir aptuveni 10000 cūku liels ganāmpulks. Kā zināms, Āfrikas cūku mēra dēļ pirms dažām nedēļām šā paša uzņēmuma Krimuldas pagasta cūku novietnē jau nācās likvidēt 5023 cūkas.

Pie durvīm klauvē vēl viena problēma

3.Februāris, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Naudas trūkums laukos negatīvi ietekmējis lauksaimnieciskajā ražošanā izmantoto dzīvnieku veselību. Jūtams, ka mazāk sauc talkā veterinārārstu, tādēļ ganāmpulkos parādās problēmas, ko sākotnēji saimnieks neaptver un atbildīgi nenovērtē. Dakteri saukt esot dārgi, tādēļ vairāk darīt sāk pats. Taču ir lietas, kur nav vietas šādai pašdarbībai, ko pats nemaz nedrīkst uzsākt. Finālā var sanākt sods par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku. Ir bijuši šādi gadījumi. Saimnieka visbiežākā atbilde: nezināju, ka to darīt nedrīkstu! Nezināšana neatbrīvo no atbildības pret tiem, ko esi pieradinājis.

Paslēptuvju mežos būs mazāk

18.Februāris, 2016
Viedokļi
Laikrakstā

Lai sekmīgāk apkarotu un ierobežotu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību Latvijā, kā zināms, ir veikti grozījumi Medību likumā, kas paredz pienākumu medīt mežacūkas jau iepriekš reģistrētos medību iecirkņos, sākot ar 200 ha platību, kā arī Valsts meža dienestam dot tiesības lemt par medību tiesību piekritību arī tajās platībās, kurās līdz šim mežacūku medības nebija atļautas.

Prioritāte joprojām — biodrošības pasākumi

12.Marts, 2015
Viedokļi
Laikrakstā

Šogad vien Āfrikas cūku mēris Latvijā konstatēts 72 mežacūkām 10 novados un 20 šo novadu pagastos. Limbažu novada Umurgas pagasta mežu masīvā nesen piecām atrastajām mežacūkām saņemto laboratorisko analīžu rezultāti apstiprina ĀCM vīrusu. Līdz šim šis vīruss mežacūkām Umurgas pagastā nebija konstatēts. Šī ziņa nepārprotami liecina, ka ĀCM izplatība nebūt nemazinās, bet arvien turpinās un iet tālāk. Tas attiecināms arī uz vairākiem mūsu puses novadiem un pagastiem. Teritorijā no Valmieras līdz Valkai faktiski katru otro dienu atrod pa mežacūkai ar ĀCM vīrusu. Ļoti aktuāli tas pašlaik ir arī Burtnieku novadā.