Marika Kupče

No nākamā gada būs mazākas sociālās iemaksas

24.Septembris, 2013
Ekonomika
Portālā

No 2014.gada 1.janvāra valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likme vispārējā gadījumā būs 34,09%, no kuriem 23,59 % maksās darba devējs, 10,5 % — darbinieks. Tas nozīmē, ka gan darba devējam, gan darbiniekam būs jāveic mazākas sociālās apdrošināšanas iemaksas nekā 2013.gadā, informē Labklājības ministrija (LM).

Palielinās vecāku nākotnes pensijas

18.Decembris, 2012
Pilsētās un novados
Portālā

No 2013. gada dubultos obligāto sociālās apdrošināšanas iemaksu summu gan par vecākiem, kuri kopj bērnu līdz pusotra gada vecumam un saņem bērna kopšanas pabalstu, gan par vecākiem, kuri kopj bērnu līdz gada vecumam un saņem vecāku pabalstu.

2013.gadā pārcels divas darba dienas

24.Aprīlis, 2012
Pilsētās un novados
Portālā

2013.gadā pārcels divas darba dienas - pirmdienu, 23.decembri, pārcels uz sestdienu, 14.decembri un pirmdienu, 30.decembri uz sestdienu, 28.decembri, tādējādi elastīgāk organizējot darba laika norisi no valsts budžeta finansētajās iestādēs.

No reisa autobusa izņemtu zīdaini ievieto bērnu namā

25.Marts, 2011
Veselība un labklājība
Portālā

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Valmieras reģiona inspektore ceturtdien, 24. martā, telefoniski saņēma informāciju, ka reisa autobusā Valmiera – Rīga atrodas, iespējams, iereibis vīrietis ar zīdaini, turklāt bērns ir nemierīgs, nepārtraukti skaļi raud, bet vīrietis viņu aprūpēt nav spējīgs. Informācija tika operatīvi nodota Rīgas bāriņtiesai un Valsts policijai. Atbildīgo dienestu pārstāvji Rīgas autoostā sagaidīja autobusu un, pārbaudot situāciju, pieņēma lēmumu bērnu līdz apstākļu noskaidrošanai pagaidām ievietot bērnu ārpusģimenes aprūpes iestādē.