Sanda Deisone

Valmiera piedalīsies Vidzemes dienās Sanktpēterburgā

8.Novembris, 2012
Pilsētās un novados
Portālā

Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar LR Ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā un Eiropas Reģionālās Attīstības biedrību š.g. 12.-13. novembrī par godu Latvijas Republikas Neatkarības pasludināšanas gadadienai organizē Vidzemes dienas Sanktpēterburgā, aicinot tajās piedalīties visas Vidzemes pašvaldības.

Valmierā demonstrēs norvēģu filmas

25.Oktobris, 2012
Kultūra un izklaide
Portālā

Oktobra sākumā Rīgā norisinājās Norvēģijas dienas, piedāvājot plašu norvēģu filmu programmu, gan virkni tematisku semināru. Arī valmieriešiem būs iespēja baudīt nelielu daļu no šī piedāvājuma. Kinoteātrī „Gaisma” tiks demonstrētas divas norvēģu mākslas filmas. Abas saņēmušas dažāda veida godalgas kinofestivālos gan Norvēģijā, gan ārpus tās robežām.

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas Norvēģu klasei – 20

11.Oktobris, 2012
Izglītība
Portālā

Kāda atšķirība starp vārdiem ‘’du’’ un ‘’do’’, kas sanāk, lokot vārdu ‘’kake’’, kā jāstaipa lūpas, izrunājot ‘’ø, y, æ’’ burtus, ko nozīmē ‘’mātes pakas’’ taisīšana un kā garšo ‘’bjørnesuppe’’, zina tikai tie VPĢ beidzēji, kuri piederējuši t.s. norvēģu klasei.

Valmierieši piedalīsies Rīgas Svētku Hanzas tirgū

6.Augusts, 2012
Pilsētās un novados
Portālā

17.-19.augustā Rīgā tiks svinēti Pilsētas svētki. Viena no šī gada galvaspilsētas svētku pamattēmām  ir veltīta 730.gadadienai, kopš Rīgas iestāšanās Hanzas pilsētu savienībā.  Atzīmējot šo notikumu, pilsētas laukumos, Rātslaukumā, Doma laukumā, pie Sv.Pētera baznīcas, 18.-19.augustā tiks rīkots Vecrīgas Hanzas tirgus, kurā aicinātas piedalīties Latvijas Hanzas pilsētas, akcentējot  Hanzas nozīmi pilsētu vēsturē un attīstībā, kas cauri gadsimtiem ir saglabājusies kā ekonomiskajos procesos, tā kultūras mantojumā. Pasākumā piedalīsies arī viesi – tādas Hanzas pilsētas kā Rostoka, Tallina, Tartu, Kauņa, Vitebska, Veļikij Novgoroda, Kingisepa.

Valmieras muzejā atklās Kaspara Auzas metālkalumu izstādi

1.Augusts, 2012
Kultūra un izklaide
Portālā

Sestdien, 4.augustā, plkst.14.00 Valmieras muzeja Izstāžu namā atklās Kaspara Auzas metālkalumu izstādi „Kalēju dzimta laikmetu griežos”. Ekspozīcijā būs aplūkojami vairāk kā 20 darbi, tai skaitā interjera elementi, kapara trauki un metālkalumi ar akmeni, stiklu un svarovski kristāliem.

Nosaki fotokonkursa "Gaisa balonu medības ar Tallink!" skaistāko bildi

1.Augusts, 2012
Pilsētās un novados
Portālā

Noslēdzoties gaisa balonu festivālam „Valmieras kauss 2012”, no 1.augusta līdz 8.augustam plkst.10.00 portālā http://www.draugiem.lv/valmieraspilseta norisinās balsošana par izsludinātā fotokonkursa „Gaisa balonu medības ar Tallink!” iesūtītajām bildēm. Uzvarētājs, kura fotogrāfija portālā būs visvairāk reižu novērtēta ar "Man patīk!", saņems galveno balvu – jūras ceļojumu 4 personām uz Stokholmu ar Tallink.

Valmierieši piedalīsies 32. Starptautiskajās Hanzas dienās Lineburgā

25.Jūnijs, 2012
Pilsētās un novados
Portālā

No 28. jūnija līdz 1.jūlijam Vācijas pilsētā Lineburgā norisināsies 32. Starptautiskās Hanzas dienas, kurās tiks pārstāvēta arī Valmieras pilsēta. Uz Lineburgu dosies  Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāts Ričards Gailums, tūrisma informācijas konsultante Anita Deigele, sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Zušmane, ārējo sakaru koordinētāja Sanda Deisone un trīs mūziķes no Valmieras Mūzikas skolas, kuras piedalīsies Valmieras un Lippštates(Vācija) apvienotajā mūzikas projektā ‘’Valmiera-Lippstadt Hanse Ensemble’’.

Valmieras un Solnas sadarbībai – 20

16.Novembris, 2011
Pilsētās un novados
Portālā

Nedēļas nogalē, 17. un 18. novembrī, Valmierā viesosies oficiālā delegācija no Solnas pilsētas pašvaldības Zviedrijā mēra Lara Ērika Salminena (Lars-Erik Salminen) vadībā, lai atzīmētu Solnas un Valmieras 20 gadu sadarbību.

Valmierieši Pleskavā

18.Jūlijs, 2011
Pilsētās un novados
Portālā

Valmieras sadraudzības pilsēta Krievijā, Pleskava,  šīs nedēļas nogalē, 22.-24. jūlijās atzīmēs 1108. jubileju un svinēs pilsētas svētkus, uz kuriem ielūgti arī sadraudzības pilsētu pārstāvji. Valmieras pilsētas pašvaldību pārstāvēs izpilddirektors Jānis Baiks un izpilddirektora vietnieks Aigars Vītols, kuri piedalīsies gan oficiālajās pārrunās ar Pleskavas administrācijas pārstāvjiem, gan pilsētas svētku pasākumos.