Sarmīte Rozenbaha

Koko un Riko ciemojas skolā

6.Novembris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Pirms brīvlaika Valmieras sākumskolā visiem 1. klašu skolēniem bija lieliska iespēja tikties ar grāmatu «Koko un Riko» autori Eviju Gulbi. 

Ne tikai svētkos var dāvināt

25.Oktobris, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Mūsu — Valmieras sākumskolas — bibliotēkai šajā mācību gadā ir krietns papildinājums. Lielākais prieks par to, ka esam saņēmuši jaunas, labas grāmatas, kuras iegādātas ģimenēs un, kad bērni saudzīgi tās izlasījuši, tiek dāvinātas skolai.

Krāsu prieks

20.Septembris, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Caur lietus pelēkumu dabā pamazām ienāk rudens, bet mūsu skolas bibliotēkas plauktos rotājas krāsu prieks, jo allaž ir patīkami par iespēju aplūkot Valmieras Mākslas vidusskolas audzēkņu darbus. Šoreiz pie mums atceļojuši totēmstabi un zivis, kas lieliski «iedzīvojušies»  starp grāmatām.

Kā ar Laimes pogu

22.Februāris, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Pēc UNESCO iniciatīvas katru gadu 21. februārī tiek atzīmēta Starptautiskā dzimtās valodas diena.

Ar tīru sirdsapziņu

1.Novembris, 2016
Izglītība
Laikrakstā

Klau, opi! Kad izaugšu liels, es braukšu prom. Uz kurieni tu brauksi, dēls? Uz Īriju. Bet varbūt uz Ameriku. Vai Austrāliju… Kas tad tur tāds ir, kā nav te, Latvijā? Nu, pirmkārt, tur ir silts, var peldēties gandrīz cauru gadu. Tur ir simtstāvīgas mājas — debesskrāpji, es gribu tos redzēt. Tur cilvēki var sapelnīt kaudzēm naudas. Kā Jančuka tētis, piemēram. Viņš saka — atpakaļ nebraukšot. Un nākamgad Jančuku arī ņemšot līdzi.

Nāc, paņem pīlādžu ledenes!

24.Septembris, 2013
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Kad gaisā jūtams dzestrums un kokus krāso rudens rūķi, zinām — klāt Dzejas dienas. Vaidavas internātpamatskolā septembris pagāja dzejas noskaņās. Literatūras stundās bija gan jāmeklē un jālasa, gan pašiem jāsacer savi dzejoļi. Apmeklējām pagasta bibliotēku, kur bibliotekāres Maijas Vītolas piedāvātajā plašajā dzejoļu krājumu klāstā ļāvāmies dzejas valodai  un tos dzejoļus, kuri ļoti patika, rakstījām uz lapiņām un ielikām balonos. Pie skolas svinīgajā līnijā balonus ar vēstījumiem saņēma gan pārējie skolēni, gan skolotāji un citi darbinieki. Pēc tam brīvajās pēcpusdienas stundās bija taču jāuzzina, kāds dzejolis iepaticies skolasbiedram, ko viņš veltījis. Dubults prieks, ja kāds pratis izteikt dažos vārdos tik ilgi domājamo domu.