Čempionu karogu iesvēta ar uzvaru

4.Oktobris, 2016

Valmiera/ORDO – BK Valka/Valga 89:75 (24:20, 25:21, 26:18, 14:16)

Svētdien mūsu basketbolisti jauno Olybet LBL čempionāta sezonu savā mājas zālē VOC atklāja ar grūtu, taču pelnītu uzvaru, otrajā puslaikā salaužot latviešu - igauņu komandas pretestību pilnīgi un galīgi.

Pirms spēles bija video zelta mirkļi, čempionu karoga pacelšana un visas zāles kopīgi nodziedāta Valmieras himna, kas atsauca atmiņā aizvadītās LBL sezonas pēdējo fināla maču un pirmo Latvijas čempionu titulu Valmieras vīru basketbolā. Simbolisko pirmo iemetienu veica Latvijas basketbola šī brīža galvaspilsētas mērs Jānis Baiks. Un tad sākās ikdiena basketbola laukumā...

Startā ātrāki un labāki viesi, taču mājinieki panikā nekrīt, un 8. minūtē Laksa ar trejaci pirmoreiz panāk izlīdzinājumu — 14:14. Vēl pēc minūtes Kauča un Blaus ar 2/2 no soda līnijas jau izvirza vadībā mājiniekus — 18:16. Puslaiks 24:20 valmieriešiem.

Otrās ceturtdaļas 3. minūtē Blaus pirmoreiz mūsējo pārsvaru vērš divciparu skaitlī — 33:22. Tad viesi sarīko trejaču kanonādi, trāpot gandrīz pēc kārtas — Sāge, Silavs, divreiz Veski — 4 tālmetienus, un 17. minūtē vairs tikai 40:38... Īstā brīdī 2 tālmetienus pēc kārtas trāpa šobrīd neapstrīdami labākais mūsējo spēles diriģents Gabrāns — 48:40. Sāgem tehniskā piezīme, Laksa trāpa brīvmetienu, bet puslaiku ar 1 sodiņu pabeidza Radiks — pēc 20 minūtēm 49:41 mājinieku labā.

GANDRĪZ PERFEKTS! Svētdien mūsu komandas pieredzējušais saspēles vadītājs Raimonds Gabrāns laukumā pavadīja gandrīz 25 minūtes, kuru laikā trāpīja visus 5 metienus no spēles, abus soda metienus, izcīnīja 3 bumbas, 6 reizes rezultatīvi piespēlēja, vienreiz pārtvēra bumbu un vienreiz kļūdījās. Edgara Vaivada foto