Daibes modernizācijā — pusmiljons eiro

- 5.Aprīlis, 2016
Ekonomika
Laikrakstā

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA «ZAAO» reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā «Daibe» īstenojis infrastruktūras modernizācijas projektu, kura kopējās izmaksas ir vairāk nekā 483000 eiro.

Rezultātā te ir uzstādītas iekārtas, kas palīdz samazināt ietekmi uz vidi un palielina atkritumu reģenerācijas procesa efektivitāti ražošanas procesos. Piemēram, līdz pat 90% ir palielinājies atgūto otrreizējo izejvielu sortiments un samazināts energoresursu patēriņš atkritumu apstrādes procesā. Ir uzstādīta jauna šķiroto atkritumu ķīpu prese, atkritumu iepakojuma maisu atvērējs un izveidotas četras jaunas manuālās šķirošanas darba stacijas.

Projekts «CSA «Daibe» atkritumu reģenerācijas procesu iekārtu modernizācija» (Nr.NOFI/LV06/AK/02/9) ir īstenots, izmantojot  153495 eiro  piešķīrumu no Norvēģijas finanšu instrumenta programmas «Inovācijas «zaļās» ražošanas jomā», kuras mērķis ir atbalstīt inovatīvu vides tehnoloģiju, pakalpojumu un produktu attīstību un ieviešanu. Vairāk par šo projektu informācija iegūstama interneta adresē: www.eeagrants.org


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru