Jauniešu gada balva

- 2.Decembris, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras Viestura vidusskolā jau piekto reizi pasniedza Valmieras Jauniešu Gada balvu, bet otro gadu balva tika pasniegta 12 nominācijās.

Gada jaunietis — Simona Šmidte, Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu pašpārvaldes prezidente, Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorijas līdere un ideju ģeneratore. Piedalās skolas teātrī «Sprīdītis», improvizē skolas teātra sportā, dzied skolas jauktajā korī.

Gada zaļākais jaunietis — Zane Kraukle, 4. skautu vienības aktīva dalībniece, skautu kustībā darbojas jau nepilnus desmit gadus, piedalījusies neskaitāmās starptautiskās un vietējās nometnēs. Bijusi pieredzes apmaiņas braucienā pie Amerikas skautiem, kur smēlusies iedvesmu jauniešu piesaistei ekoloģiskam dzīvesveidam.

Gada jauniešu organizācija Valmieras Jauniešu dome. Nenogurstoši vairāku gadu garumā VJD ir un būs tilts starp jauniešiem un pašvaldību. Organizējot dažādus pasākumus, pārstāvot viedokli pašvaldībā un atbalstot citas jauniešu organizācijas, ir pagājis VJD 2015. gads.

Gada pasākums jauniešiem — Holi krāsu deja. Mākslas mēneša ietvaros pirmo reizi Latvijā, Valmierā, iesaistoties Valmieras jauniešiem, notika Holi krāsu deja. Tas bija krāsaini, iespaidīgi un neaizmirstami. Par to liecināja daudzās bildes un atsauksmes sociālajos tīklos.

Gada jauniešu vieta — Gaujas Stāvo krastu Sajūtu taka. Tā ir lieliska vieta, kur jauniešiem pavadīt brīvo laiku, tā atrodas vienā no Valmieras skaistākajām vietām un ik dienas pulcē aktīvus un sportiskus jauniešus. Vieta, kur smelties iedvesmu, mieru un vienkārši labi pavadīt laiku.

Gada debija — Rodrigo Krūmiņš. Valmieras Viestura vidusskolas teātra klases audzēknis, kurš  lieliski pierādījis jauniešiem, ka ikviens, kas ir gatavs uzdrīkstēties, var kļūt par jauno režisoru. Rodrigo, konsultējoties ar pieredzējušiem režisoriem, ir izveidojis etīžu ciklu «Bez priekšspēles», pats strādājis pie scenārija, pats atradis aktierus, kā arī pats uzvedis etīžu ciklu.

Gada izaugsme — Karjeras nedēļa. Šī ir jauniešiem interesanta, izzinoša un saistoša nedēļa, kurā ar katru gadu iesaistās aizvien vairāk jauniešu. Pasākums aug, attīstās, pilnveidojas un ir gada izaugsmes vērts.

Gada jauniešu projekts — Latvijas Jaunatnes olimpiāde Valmierā. Vēl viens Latvijas mēroga pasākums Valmierā, kas pulcēja 2637 sportistus no 83 pašvaldībām. Valmieras jaunie sportisti izcīnīja 20 medaļas — sešas zelta, sešas sudraba un astoņas bronzas, taču dalībnieku vidū bija vēl vairāki desmiti, valmieriešiem bija iespēja pasākumā piedalīties arī kā brīvprātīgajiem palīgiem, sacensību tiesnešiem un skatītājiem, tāpēc malā nepalika neviens.

Gada jaunatnes darbinieks — Valmieras Viestura vidusskolas direktors Uldis Jansons. Viņš arī Valmieras 4. skautu vienības vadītājs, pilsētas domes deputāts. Uldis jau vairākus gadus vada skautu nodarbības un rīko nometnes, kurās māca jauniešiem dzīves gudrības un skautu mākas, tagad pierādījis sevi arī kā spēcīgs un labs direktors. Enerģisks un harizmātisks cilvēks, kurā jaunieši ieklausās un ir gatavi sekot viņa piemēram un idejām.

Gada ķeza — Olimpiskā diena 2015 Valmierā. Pasākuma ideja ir saistoša, bet jāpiestrādā pie pasākuma norises. Sportiskam pasākumam neatbilstoša ēdināšana. Netika dota iespēja piedalīties 90% skolēnu.

Gada jauniešu lieldraugs — Ivars Briedis. Bijušais Valmieras Viestura vidusskolas direktors. Devis lielisku iespēju Valmieras Viestura vidusskolas 12. klašu audzēkņiem pierādīt sevi un ik gadu piešķir stipendijas cītīgākajiem. Aicina jauniešus būt atbildīgiem un iesaistīties jaunatnes politikas veidošanā.

Gada skolēnu domnieks — Heinrihs Jānis Kiršblūms. Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolnieks, dīdžejs, tehniskais cilvēks. Viņš ir kā glābšanas riņķis, kura dēļ viss tomēr notiks. Kā uzticams biedrs laivā uz ezera viņš tevi izglābs, un nē, viņš nebaidās kļūt slapjš. Paspēs visu — izklaidēties, pievērsties hobijiem, būt labā roka vai kāja.

ZAĻĀKĀ JAUNIETE. Valmieras Jauniešu gada balvas 2015 ceremonijas fotomirklī pa kreisi Zane Kraukle.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru