Kā šahā

- 25.Maijs, 2018
Sports
Laikrakstā

Par spēka un cīņas sporta pārstāvjiem dažkārt ļaunas mēles mēdz runāt, ka šajos sporta veidos daudz prāta nevajag. Pavisam retumis šādam uzskatam varētu piekrist, taču parasti šajos sporta veidos nepieciešama teju šahista taktiskā domāšana un anticipācija jeb spēja paredzēt pretinieka rīcību.

Prāta spēles savā prātā nācās risināt arī Latvijas izlases sportistiem un treneriem, kuri kuplā skaitā devās uz Somijas galvaspilsētu Helsinkiem mēroties spēkiem Pasaules čempionātā svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma abām dzimuma un visu vecumu grupām. Statistika rādīja, ka turnīrā ieradušies teju septiņi simti sportistu no visiem kontinentiem. Šāda tipa turnīros allaž pirmās startu sāk senioru vecuma kundzes, tad kungi, aiz viņiem seko jaunā paaudze un sacensības noslēdz paši spēcīgākie open jeb atklātajā vecuma grupā. Par Pasaules spēcīgāko omīti 70+ grupas 63 kg svarā kļuva Viktorija Rumjanceva no Daugavpils, bronza 40+ grupā 57 kg svarā novadniecei Tatjanai Špakovai, viņu piemēram sekoja Aizkraukles un Jēkabpils seniori — 60+ 59 kg sudraba Jevgēņijs Vorobjovs, 60+ 120 kg zelta Dainis Reinholds un 70+ 120+ kg Valdis Alksnītis, turklāt Dainis sevi ierakstīja arī pasaules rekordistu ailēs. Jauniešu grupā 105 kg svarā zeltu izcīnīja rēzeknietis Antons Putnis, supersmago junioru grupā bronzu — rīdzinieks Artjoms Agadžanjans.

Latvijas izlasei iztrūka vien godalgas prestižajā open grupā. Šeit visas cerības tika liktas uz Valmieras Spēka Pasaules 120 kg smago sportistu Māri Juzupu. Sportistu nominācijas liecināja, ka Māris ceturtajā pozīcijā, taču sekotāji elpo cieši pakausī un par bronzu iespējams cīnīties uzreiz pieciem sportistiem. Pirmos piegājienus Māris izpildīja pēc iepriekš izstrādātā plāna 222,5 un 227,5 kg. Izvērtējot situāciju un pretinieku celto, tika izlemts trešajā piegājienā paredzēto 232,5 kg vietā pieteikt 235 kg, tādējādi izprovocējot uz lielākiem svariem arī konkurentus. Taktika nostrādāja. Par uzvarētāju kļuva neaizsniedzamais broļukas Amands Paulausks, aiz viņa francūzis Philippe Billoir, taču gan par Māri spēcīgākais austrietis, gan sekotāji — ukrainis, soms un japānis tā arī netika galā ar trešajiem piegājieniem. Jā, arī Mārim spēku 235 kilogramiem nedaudz pietrūka, taču pasaules bronza tomēr ir vērtīgāka nekā personīgais rekords — 232,5 kg un koka medaļa.

Paldies par atbalstu Valmieras un Aizputes pašvaldībām, paldies firmai Elpa!

PASAULES BALTIJAS ČEMPIONĀTS. Uz diviem no goda pjedestāla pakāpieniem Baltijas valstu pārstāvji. Antona Putna foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru