Mūžībā aizgājusi Dorīte

17.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ir taču tā, ka daži cilvēki aiz sevis atstāj dziļas rētas, turpretī citi cilvēki dzīvē aiz sevis atstāj nozīmīgas pēdas. Tā arī divi matīšnieki – Jānis Šmits un Dore Šmite – atstājuši nozīmīgu vākumu pagasta novadpētniecībai un kultūrvidei. 

Dore Šmite (14.10.1939. – 12.12.2020.) turpināja sava vīra Jāņa Šmita savākto vēstures materiālu kārtošanu. Dores kundzei tas bija sirdsdarbs, pie tā nopietnāk tika strādāts ziemās, kad nebija jārūpējas par savām mīļajām puķītēm. Tā viņa rakstīja Tautas Saimes grāmatā 2018. gada 31. janvārī. 

Matīšu bibliotēkas vadītāja Agita Zalte, atceroties Dores kundzi, saka: «Man noteikti pietrūks viņas padoma, jo Dorei varēja piezvanīt un pajautāt, kā tur toreiz īsti bija, noprecizēt kādu notikumu pagātnē un vienmēr rast atbildi. 

PIRMS TRIM GADIEM. Matīšu novada vēstures lietu zinātāja Dore Šmite 2017. gada septembrī pēc garākas sarunas ar Burtnieku savas mājas pagalmā pie puķu dobēm. G. Vīksnas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Aivars Kārlis - 18.Decembris, 2020 - 23:17

Dorei aizejot, pateicība viņai par to, ka viņas un Jāņa mājās "Imantās" vienmēr laipni gaidīti viesi bija arī "Liesmas" žurnālisti

Pievienot komentāru