Valmiera/ORDO uzvaru baroniem neatdod

8.Decembris, 2015

Mūsu basketbolistiem desmitais panākums Aldaris LBL čempionātā sestdien nāca ļoti smagā cīņā, atspēlējoties no 21 punkta deficīta, kuru paši vien bija pamanījušies iekrāt ar galīgi bezzobainu spēli abos laukuma galos pirmajā puslaikā.

VINNĒJĀM! Valmieras/ORDO kapteinis Haralds Kārlis (no labās) dalās uzvaras priekā ar mača rezultatīvāko vīru Artūru Bērziņu. Edgara Vaivada foto

Valmiera/ORDO – Barons/LDz 96:93 (14:31, 20:18, 16:19, 31:13, 15:12)Mūsu komanda pašlaik pilnīga latviska, jo vienīgais leģionārs lietuvietis Čižausks devies laimi meklēt uz vienu no Vācijas Bundeslīgas lejasgala klubiem. Toties baroniem sastāvā veseli četri amerikāņi, pie tam spēlē pavisam labi katrs savā pozīcijā.Viesi šokē mājiniekus ar 4 trejačiem (Kolimons 2, Ausējs 2) pēc kārtas  — 4:12! Mūsējiem uzbrukumā nekrīt grozā, toties savā soda laukumā valmierieši gluži kā hipnozē noraugās, kā grozu pēc groza, bieži izcīnot atlēkušās bumbas, gūst baltais amerikānis Hips (mačā 2 punktu metieni 8/11!). Pilnīgi tukšā diena abiem mūsu centriem, tāpēc mājinieku galvenais treneris Zvirgzdiņš visai ātri Rozīti (nepilnas 15 minūtes laukumā) nosēdina malā, tāds pats liktenis Iļjinam (nepilnas 5 minūtes). Ceturtdaļa, maigi sakot, bēdīga — 14:31.Otrajās 10 minūtēs valmierieši nokļūst spēles dziļākajā bedrē — pēc Medņa metiena no grozapakšas jau 26:47. Tikko laukumā nākušais Vīņauds un Laksa ar trejačiem situāciju vērš cerīgāku (32:47), un Gabrāns puslaiku noslēdz ar 15 punktu deficītu mājiniekiem — 34:49.Izlieto ūdeni sasmelt nav vienkārši, taču 27. minūtē Laksa ar trejaci panāk jau 44:54. Tūlīt atbild Hips (4) un Dārgais — 44:60, vēl pēc brīža baroni atkal var gavilēt — trešā ceturtdaļa mājiniekiem beidzas ar skumīgu 50:68.