Valmiera/ORDO uzvar BBL starpfinišā

29.Janvāris, 2016

Otrdien mūsu basketbolisti izbraukumā Igaunijā ar uzvaru pabeidza Triobet BBL čempionāta priekšsacīkstes A grupā, pozicionālā cīņā ne pārāk ātrā un mazrezultatīvā mačā apspēlējot mājiniekus no AVIS Rapla. Tas valmieriešiem bija devītais panākums 12 spēlēs, kas garantēja stabilu otro vietu grupā un trešo vietu starp visām 14 A un B grupu komandām aiz B grupas uzvarētājiem Vytautas (11-1) un A grupas vinnētājiem Lietkabelis (10-2).

PIRMĀ PIEREDZE. Jaunākais Valmieras/ORDO basketbolists Edgars Kaufmanis (no labās) savā pirmajā BBL mačā netaisās griezt ceļu AVIS Rapla amerikānim Bruksam. Komandas biedram palīgā cīņā par bumbu gatavs doties arī Lauris Blaus (Nr.16). Edgara Vaivada foto

AVIS Rapla – Valmiera/ORDO 57:66 (12:19, 11:9, 20:19, 14:19) Mājinieki šajā mačā nebija vadībā ne reizi — tas arī izsaka visu. Tiesa, mača otrajā pusē igauņi vairākas reizes pietuvojās rezultātā līdz viena metiena tiesai, taču vienmēr valmierieši atkal pārņēma iniciatīvu. Pirmajā ceturtdaļā ciemiņi lielāko pārsvaru sasniedz 7. minūtē pēc Blaua metiena — 16:6. Nākamo reizi plus 10 mūsējiem 13. minūtē pēc Armanda Šķēles 2+1 gājiena — 24:14. Puslaiks gan tik skaists nesanāk — pēc Bruksa 1 soda metiena 18. minūtes viducī vairs turpinājumā nekas nemainās, un pēc 20 minūtēm viesi priekšā 28:23. 22. minūtē atkal plus 10 valmieriešiem — pēc Laksas trejača 35:25. Bet 26. minūtē pēc Kajupanka metiena vairs tikai 37:36. Mājinieki spurojas pretī, tomēr 30 minūtes pabeidz Rozītis — 47:43.