Otrais panākums BBL čempionātā

20.Oktobris, 2016

Labs padevies Valmieras/ORDO basketbolistiem starts Triobet BBL čempionātā. Trešdien mūsējie pieveica arī otru Igaunijas komandu B grupā — izbraukumā pārliecinoši tika apspēlēta Tallinas TTU.

TTU – Valmiera/ORDO 62:82 (16:18, 22:15, 7:18, 17:31)

Mūsējiem sastāvā joprojām nebija Purifoja, Kārļa un Artūra Bērziņa, laukuma malā palika arī Gabrāns. Tomēr pirmajā ceturtdaļā spēles gaitu vairāk kontrolēja viesi, biežāk atrodoties vadībā, taču vairāk par dažu punktu pārsvaru iekrāt mūsējiem neizdevās. Otrajā ceturtdaļā saņēmās mājinieki un no 14. minūtes vadību vairs neatdeva, lielāko pārsvaru, 7 punktus, sasniedzot pirmā puslaika pēdējā minūtē pie 38:31. Aktīvi spēlējošais Jonāts vēl paguva atbildēt ar groza guvumu, taču pēc 20 minūtēm tablo vēstīja 38:33 igauņu labā.

Pēc pārtraukuma viesi sāka spēlēt aktīvāk, taču mājiniekus noķert izdevās vien 25. minūtē, kad Laksa trāpīja kārtējo trejaci — 41:41. Tad abpusējs klusums, un tikai 28. minūtē Mārtiņš vēlreiz trāpīja no tālienes — 44:41. Trešās ceturtdaļas izskaņā ar precīziem metieniem apmainījās Blaus un labākais igauņu vīrs Jarvelainens, pēc 30 minūtēm 51:46 viesu labā.

PUNKTU MAŠĪNA STRĀDĀ! Jau otro sezonu Mārtiņš Laksa (Nr.54, vidū) Valmieras/ORDO sastāvā pilda snaipera funkcijas, izņēmums nebija arī trešdienas spēle Tallinā: laukumā pavadot gandrīz 38 minūtes, Mārtiņš trāpīja grozā 5 no 8 divpunktu metieniem, 3 trejačus no 4 un 2 sodiņus no 3! Edgara Vaivada foto