Valmierieši paņem uzvaru no LU

3.Februāris, 2017

Trešdienas spēlē Rīgā pret Olybet LBL čempionāta pastarīšiem mūsu basketbolisti aizvadīja lielisku pirmo puslaiku, bet otro acīmredzami nomuļļāja, sevi lieki nepiepūlot, taču ar to pārpārēm pietika pārliecinošai uzvarai, kas mūsējiem bija astotā pēc kārtas LBL ieskaitē.

LU – Valmiera/ORDO 60:78 (11:24, 7:27, 16:16, 26:11)

Pirmajā puslaikā viesi, kuru sastāvā vairs nav Vairoga, ar zonas aizsardzību praktiski apstādina studentu uzbrukumu, savukārt otrā laukuma galā nežēlīgi precīzi nomētā LU grozu no visām pozīcijām. Minimāla intriga vien pirmajās minūtēs, kad uz Pita trejaci pamanās ar 4 punktiem divos uzbrukumos (6:3) atbildēt Valmieras basketbola audzēknis LU rindās Ričards Melderis. Līdz lielajam pārtraukumam mājinieku groza tīkliņam ik pa brīdim izlido cauri kāds viesu tālmetiens, kamēr studenti nespēj viesu grozā trāpīt pat no metra attāluma... 18. minūtes sākumā Laksa ar trejaci ieved valmieriešu pārsvaru jau ceturtajā desmitā — 44:13! Puslaikā LU karsējmeitenēm drīzāk gribas raudāt nekā dejot — ciemiņi priekšā ar iznīcinošu 51:18.

Iedvesmas otrajā puslaikā viesiem pietiek līdz 26. minūtei, kad Olybet LBL čempionāta janvāra MVP un Valmieras/ORDO kapteinis Bērziņš panāk maksimālo 41 punkta pārsvaru — uz tablo 64:23 mūsējo labā! Tālākam ceļam uz simtnieku rezultātā vairs motivācijas nepietiek, un studenti izmanto viesu paviršības pēc pilnas programmas, atspēlējot līdz mača beigām 23 punktus.  Toties valmieriešiem tabulā vēl viena uzvara — 78:60.

SASPĒLE TREŠAJĀ METRĀ VIRS ZEMES. Janvāra Olybet LBL vērtīgākais spēlētājs valmieriešu divmetrinieks Artūrs Bērziņš (Nr.14) piespēlē bumbu savam kolēģim laukumā — vēl vienam divmetriniekam Ervīnam Jonātam (Nr.6). Edgara Vaivada foto