Nodokļu risinājumam jābūt vienkāršam

- 11.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pašlaik mūs nodokļu politikas jomā iepriecina tas, ka sarunās ar valdību un koalīcijas partiju sadarbības padomi mums beidzot ir izdevies pārliecināt, ka jāņem vērā konkurētspējas elements. Šobrīd jau ir vienošanās plānot par vienu procentpunktu samazināt darbaspēka nodokļus. 

Bet visvairāk iepriecina gatavība iet uz šo samazinājumu tālāk. Patlaban situācija ir tāda, ka nodokļu likmes Latvijā ir vienas no augstākajām reģionā, un mēs nodokļu likmju ziņā jau esam Skandināvijā un sacenšamies ar Zviedriju... Jā, Latvijā ir problēmas ar nodokļu iekasējumiem, bet, ja mums izdosies un valdība pieņems šos grozījumus, tad tas ir labs signāls gan vietējiem cilvēkiem, gan arī ārvalstu investoriem. 

Vēl viena būtiska tēma, kam esam pieķērušies un kas varbūt neskar nodokļus, ir viss, kas sai­stās ar finanšu sektoru. Ir jau  pagājis apmēram gads, kopš Latvijai pozitīvs bija Moneyval ziņojums, taču diemžēl joprojām daudzi mūsu kameras biedri sūdzas par problemātiku ar kontu atvēršanu un ar aizdevumu saņemšanu. Ja salīdzinām ar citām valstīm, tur situācija ir daudz labāka. Uzņēmējiem situācija jau tā ir sarežģīta, ja vēl pie visiem Covid-19 ierobežojumiem traucēta ir kontu atvēršana, partneru iesaiste biznesā un aizdevumu saņemšana, tad tas viss sabrūk... 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru