Par klimata pārmaiņām — interaktīvās nodarbībās

- 10.Februāris, 2016
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā notika tehniski radošās darbnīcas vidusskolēniem par klimata pārmaiņām. Skolēni piedalījās trijās īpaši izstrādātās un sagatavotās tehniski radošajās darbnīcās, kas detalizēti iepazīstināja un izskaidroja, kas ir klimata pārmaiņas un ar tām saistītie problēmjautājumi un risinājumi.

Vispirms jaunieši uzzināja par klimata pārmaiņu iemesliem un sekām, kas  skar gandrīz visus Latvijas un pasaules iedzīvotājus, savukārt otrā darbnīca tika veltīta risinājumiem, kas palīdz samazināt CO2 izmešu apjomus, tādējādi mazinot arī globālo sasilšanu, kas rada klimata pārmaiņas. Trešajā darbnīcā skolēniem bija iespēja dziļāk izprast dažādus pasākumus, kas jāveic, lai pielāgotos negatīvajām klimata pārmaiņu sekām. Visi dalībnieki un pedagogi ieguva arī īpaši sagatavotu informatīvu bukletu jauniešiem par klimata pārmaiņām.

Ģimnāzijas 12.C klases skolēni Linda Puriņa un Egils Lūsiņš vērtē: «Prieks, ka mūsu klasei bija iespēja piedalīties šajā projektā. Vieslektori skaidri, atraktīvi un enerģiski ieinteresēja un iesaistīja praktiskajās nodarbībās. Pats interesantākais bija stratēģiju spēle, kas spilgti parādīja, kā klimata pārmaiņu sekas ietekmē dažādas Eiropas pašvaldības, un uzsvēra nepieciešamību laikus prognozēt dabas kataklizmas, lai varētu veikt nepieciešamos pasākumus dažādu bojājumu mazināšanai. Spēlē pārstāvot kādu Eiropas pašvaldību, kuru spēles laikā piemeklē klimata pārmaiņu negatīvās sekas, varējām reāli saprast patieso klimata pārmaiņu problēmas nozīmi un ietekmi.»

12.C klases skolniece Dana Samule stāsta: «Ļoti patika šī diena, īpaši klimata pārmaiņu iemeslu un seku spēle, jo tajā varēja redzēt, kas notiek ar mūsu planētu klimata pārmaiņu rezultātā. Patika, ka varējām praktiski darboties, piemēram, veidot vēja ģeneratoru un saprast, kā iegūt vairāk enerģijas. Bija jautri vērot, kā, sajaucot etiķi ar sodu, balons pats uzpūšas. Vēlētos biežāk šāda veida pasākumus.»

Ģeogrāfijas skolotāja Anda Asafreja: «Skolēniem bija iespēja ar netradicionālām mācību metodēm un paņēmieniem izzināt klimata pārmaiņas, prognozēt to sekas tuvākā un tālākā nākotnē. Bērni analizēja un rada risinājumus eksperimentējot, iedziļinoties problēmās un iejūtoties konkrētā vidē.»

Šādas darbnīcas Vislatvijas tūres ietvaros notiks 70 skolās līdz pat aprīlim, iesaistot vairāk nekā 4000 vidusskolēnu. Darbnīcas izstrādājis un ieviesis uzņēmums SIA «Aspired», kas tehniski radošo darbnīcu tirgū Latvijā un ārpus tās darbojas jau trīs gadus.

PAR KLIMATA PĀRMAIŅĀM radoši un praktiski uzzināja Pārgaujas ģimnāzijas skolēni.

Komentāri
Pievienot komentāru