Par valsts īpašumu pārvaldību

- 10.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Mēs esam diezgan bagāta valsts. Arī sabiedrība ir bagāta, jo valstij kopā pieder nekustamie īpašumi 4,6 miljardu eiro vērtībā.

Un tas, neskaitot pašvaldību īpašumus, tā ka  kopējā summa ir vēl lielāka. Tādā ziņā esam bagāti. Ja skatāmies tieši uz Finanšu ministrijas resoru un akciju sabiedrību Valsts nekustamie īpašumi, tad viņu rokās centralizēti ir daļa no īpašumiem, kuru kopējā vērtība ir aptuveni 600 miljoni eiro. 

Lai šo sistēmu sakārtotu, lai to izmantotu pēc iespējas efektīvāk, lai pēc iespējas ekonomiskāk un labi nodrošinātu valsts pārvaldes iestādes ar tām nepieciešamām telpām, jau 2006. gadā tika izveidota un pieņemta koncepcija, lai radītu pēc iespēja vienotu, efektīvu un ekonomisku sistēmu šī mērķa sasniegšanai. Šī koncepcija jau 2020. gadā ir noslēgusies, tiek uzskatīts, ka tā tika pabeigta, bet, ja  skatāmies uz rezultātiem, diemžēl esam diezgan tālu no tā, lai varētu runāt par vienotu, efektīvu un ekonomisku sistēmu, lai nodrošinātu valsts iestādes un valsts pārvaldi ar atbilstošām telpām.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru