Pasaules rekords Paņevežā

- 13.Septembris, 2019
Sports
Laikrakstā

Mūsdienās ierasts, ka no esošajiem sporta veidiem top jaunas versijas, kā sacensties un sevi apliecināt, ka šauri nacionāli sporta veidi kļūst pazīstami visā pasaulē.

Tā spēkavīru sportā viena no standarta disciplīnām kopš 1980. gada ir baļķa celšana. Disciplīna, ko visai viegli standartizēt, kurā vienlīdz nozīmīga svarcēlāja tehnika un ātrspēks, kā arī spēka trīscīņnieka spēks. Rezultātu – 190 kg, tā brīža pasaules rekordu, tālajā 2004. gadā Maskavas spēkavīru sacensībās uzrādīja svarcēlājs – olimpietis un tagadējais politiķis Raimonds Bergmanis. Pirmajā Pasaules čempionātā baļķa celšanā 2008. gadā uzvarēja, kā arī rekordu labošanas stafeti pārņēma mūsu dienvidu kaimiņš Zydrunas Savickas, latiņu pamazām paceļot līdz 228 kg.

Spēka un cīņas sporta veidos, kā zināms, sportista personīgais svars ir visai nozīmīgs faktors, tādējādi, piemēram, 120-kilogramīgam vīram sacensties ar 180 kg vieglo Zydrunas ir neiespējami. Tieši tādēļ šogad Lietuvā, Paņevežā, tika organizēts 1. Pasaules čempionāts baļķa celšanā pa svara kategorijām. Uz turnīru ieradās sportisti no 15 valstīm, tajā skaitā ASV, Austrālijas un Dienvidāfrikas Republikas. Latviju pārstāvēja 6 sportisti, viņu vidū arī Spēka Pasaules atlēts Māris Juzups, kurš spēka trīscīņu sekmīgi apvieno ar baļķa celšanu. Augustā Māris demonstrēja labu sportisko formu, uzstādīja personīgo rekordu – 185 kg, izcīnot bronzas godalgu, starptautiskā turnīrā Rīgā, kurā nebija dalījuma kategorijās. Paņevežā Mārim starts izdevās izcils. Aizbēgot no tuvākajiem konkurentiem – diviem ukraiņu atlētiem un amerikāņa, izcīnīta uzvara 125 kg kategorijā, sekmīgi pacelti visi piegājieni – 172,5, 180 un 187,5 kg. Vismaz gadu arī Pasaules rekorda skaitlis būs – 187,5. Jāpiebilst, ka Māra rezultāts ir absolūti labākais starp visu kategoriju sportistiem, kuriem pamata nodarbošanās nav spēkavīru sports. Starp profesionāļiem šogad 207,5 kg smaga uzvara Rongo Keene no Austrālijas, savukārt Mārim nu priekšā gatavošanās Eiropas čempionātam spēka trīscīņā.

VIRS GALVAS 187,5 KG. Pasaules rekords Māra Juzupa izpildījumā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru