Piektajā Pasaules čempionātā krosmintonā

- 15.Jūlijs, 2019

No 4. līdz 7. jūlijam Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā norisinājās 5. Pasaules čempionāts krosmintonā, pulcējot vairāk nekā 500 spēlētāju (24 valstis) dažādās kategorijās.

STK Zaļā Pēda (Brenguļi) tika pārstāvēta ar divām spēlētājām – Maretu Jurgensoni un Santu Paegli. Pirmā laukumos devās Jurgensone, kura uzsāka vienspēļu spēles U18 kategorijā jaunietēm (kopā 21 dalībniece). Pirmā spēle gana saspringta pret slovākieti Lesanu Gajdasovu, beigās uzvara trešajā setā un uzvara arī spēlē (16:9, 14:16, 16:11), otrā spēle pret kategorijas līderi – horvātieti Niku Miškulinu, un zaudējums divos setos (2:16, 5:16). Lai turpinātu spēles vienspēļu kategorijā, pēdējā apakšgrupas spēle bija jāuzvar, un to arī Mareta paveica – pārliecinoša uzvara divos setos (16:8, 16:6) pret ungārieti Zitu Lantošu. Ar šo veikumu Jurgensone iekļuva ceturtdaļfinālā, kur pretī stājās Maurīcijas pārstāve Sendilla Mourata, tajā gan piedzīvots zaudējums divos setos (7:16, 5:16), un čempionāts noslēdzies 5. vietā. Jāpiezīmē, ka Maurīcijas pārstāve šo čempionātu arī uzvarēja.

Savukārt dubultspēlēs U18 jaunietēm Jurgensone, spēlējot kopā ar Agati Kristiānu Spāri, pirmajā kārtā tikās ar ungārietēm Biborku Bartošu un Vivienu Racz-Fodoru. Spēle ļoti laba un spraiga, taču noslēgumā vairākas kļūdas un zaudējums trīs setos (16:14, 14:16, 11:16), un čempionāts noslēdzies 9. vietā.

Savukārt Paegle čempionātu sāka ar sieviešu dubultspēlēm, kurās startēja kopā ar Agnesi Logošu. Pirmajā kārtā pārliecinoši (16:3, 16:3) tika pārspēts cits Latvijas pāris – Žogota/Birkāne, nākamajā kārtā pretim stājās slovēnietes Danaja Kneza un Lori Škerla. Trīs setu spēlē (19:17, 6:16, 5:16) diemžēl tika zaudēts, un noslēgumā 5. vieta. Savukārt pretiniecēm augstākais goda pjedestāla pakāpiens.

Vienspēļu turnīrā sieviešu kategorijas (kopā 57 dalībnieces) apakšgrupu turnīru spēlēs Paegle spēlēja pārliecinoši un visās trīs cīņās uzvaras – pret vācieti Katrinu Francelu 16:7, 16:7, pret spānieti Rakuelu Diazu Santanu 16:11, 16:6, pret japānieti Jukino Tsunekagi 16:7, 16:7. Finālturnīra pirmajā kārtā jeb 1/16 finālā pretī nāca vāciete Selina Bosma, pār kuru arī uzvara divos setos 16:9, 16:14. Astotdaļfinālā spēle pret japānieti Fuku Kavabatu izvērtās ļoti gara (spēle ilga vairāk nekā stundu) un saspringta, taču noslēgumā uzvara Paeglei 16:12, 10:16, 16:9, un nākamā spēle ceturtdaļfinālā pret zināmo Jasminu Kēberi. Šajā spēlē piedzīvots zaudējums divos setos 8:16, 8:16, un čempionāts noslēdzies. Rezultātā 5. vieta, kas ir augstākais sasniegums Santai Pasaules čempionātos sieviešu vienspēļu kategorijā.

SANTA PAEGLE Pasaules čempionātā krosmintonā šogad izcīnīja piekto vietu dāmu vienspēlēs. Attēlā: Santa kopā ar savu pretinieci astotdaļfināla spēlē – japānieti Fuku Kavabatu. Foto no personiskā arhīva