Pilsētvidē veido dabiskās pļavas

- 13.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

 Valmiera kā viena no dalībpilsētām šogad ir iesaistījusies «GreenFest’21 Mākslas festivālā», ko organizē «GreenFest». 

Zaļā dzīvesveida festivāls «GreenFest» Siguldā notiek jau trešo reizi, un pirmo reizi tiek organizēts arī «GreenFest Mākslas festivāls». Tas tiecas mākslas un vides mijiedarbībā dabīgi plesties pa Gaujas Nacionālā parka teritoriju, aptverot arī Cēsu un Valmieras teritorijas, kas varētu kļūt par pirmo bioloģisko reģionu Latvijā. 

«GreenFest Mākslas festivāls» norisināsies no maija līdz oktobrim. Tā ietvaros ar vides mākslas objektu starpniecību zinātniski radošā komanda izskata dažādu dzīvotņu izzušanas problemātiku, kas ir tiešs videi nedraudzīgas saimniekošanas rezultāts, norādot uz to, kādas sekas ilgtermiņā tās var nest sev līdzi. Šī gada festivāla tēma: «Kad bites pazudīs pavisam no planētas, cilvēkam paliks tikai četri gadi, ko izdzīvot.» (Moriss Meterlinks), vēršot uzmanību uz apputeksnētājiem un izzūdošajām dzīvotnēm.

Piektdien, 7. maijā, Valmierā, Dīvaliņa pļavās, uzsākta projekta «Maģistrāle PĻAVA» izveide. Ideja ir veidot dabisko pļavu pilsētvidē, vairojot un stiprinot pilsētā sastopamo augu un dzīvnieku bioloģisko daudzveidību. «Maģistrāle PĻAVA» veidota tuvāk Lucas un Palejas ielām esošajā Dīvaliņa pļavu zonā.

RŪPĒJOTIES PAR BIOLOĢISKO DAUDZVEIDĪBU, Valmierā, Dīvaliņa pļavās, uzsākts projekts «Maģistrāle PĻAVA». Lietusmētelī (no kreisās) – VDMV direktore Inese Mētriņa. Ar grābekli (no labās) — «GreenFest’21 Mākslas festivāla» idejas autors Andris Strapcāns. Autores foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru