Pirms darba apskata Latviju

- 8.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

LIZDA Valmieras novada arodbiedrības pirmorganizāciju priekšsēdētāji, valdes pārstāvji un pirmorganizācijas aktīvisti kārtējo atvaļinājumu noslēdza ar tradicionālo ekskursiju. Augusta vidū devāmies uz Malēniju. Braukt gribētāju bija daudz, bet valstī noteikto ierobežojumu dēļ šogad mūsu pulciņš bija krietni mazāks.

Brauciens sākās agri no rīta, un pēc pavisam neilga laiciņa mūsu autobuss piestāja pirmajā pieturā pie Zvārtavas pils, ko  gleznainajā Gaujienas pagastā Zvārtavas ezera krastā 1881. gadā sākuši celt barons Gotlībs fon Ferzens ar sievu Luīzi. Gadu vēlāk pie pils ieejas tika iegravēti vārdi: «Hic habitat Felicitas, nihil mali intret» (Te mājo Laime, neviens ļaunums neienāks). Izstaigājot pils telpas, kur tagad mājvietu radis biedrības «Latvijas Mākslinieku savienība» Starptautiskais mākslas un izglītības centrs un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja (LMS muzejs) radošā filiāle, tik tiešām varēja just, ka šie vārdi ir sargājuši gan pils iemītniekus, gan arī tagad sargā muzeja viesus. 

«Gaujiena – mana paradīze…» tā savulaik teicis Latvijas Konservatorijas dibinātājs, izcilais komponists profesors Jāzeps Vītols. Cieņas un apbrīnas vērta ir gaujieniešu darbošanās, turot godā Jāzepa Vītola vārdu. Bijušajā Gaujienas muižas aldara divstāvu koka mājiņā 1963. gadā, gatavojoties J. Vītola 100. dzimšanas dienas svinībām, Anniņās oficiāli tika atvērts sabiedriskais muzejs, kurā  mēs izbaudījām pavisam neticamu profesora klātbūtnes sajūtu, ekskluzīvu tikšanos ar Jāzepu Vītolu 40 minūšu prezentācijā ar citātiem no atmiņu dienasgrāmatas, kur fotogrāfijas un mūzika ļauj iejusties profesora radošajā dzīvē, laikmetā un mīlestībā.

TRADICIONĀLAJĀ VASARAS EKSKURSIJĀ augustā bija devušies mācību iestāžu darbinieki, kas ikdienā darbojas arī Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku Valmieras novada arodorganizācijā. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru