Šaha ziņas no Valmieras

- 26.Jūlijs, 2016
Sports
Laikrakstā

Jūlijs šovasar iegājis vēsturē ne tikai ar Latvijas IV Olimpiādi, kas tika noorganizēta visaugstākajā līmenī, par ko liels paldies visiem, visiem, kas pielika roku un palīdzēja, lai šie tūkstoši cilvēku, kas ieradās mūsu mīļajā, jaukajā Valmierā, uz mājām aizvestu vislabākās, visjaukākās atmiņas par šo sporta pasākumu, kur galvenais nopelns — Valmieras pašvaldībai un tās priekšsēdētājam J. Baikam.

Un tagad mazliet par šahu, ko arī atbalsta Valmieras pilsētas dome. Reti jau tā sanāk, ka mēneša laikā notiek četras dažādas nozīmes sacensības. Un tomēr — pirmajā vietā likšu mūsu izcilā šaha meistara Jāņa Līgata piemiņas turnīru, kas tika noorganizēts ar Valmieras pašvaldības finansiālu atbalstu un ko ierosināja un arī noorganizēja šaha sekcijas vadītājs, šo rindu autors, sadarbībā ar biedrību «Valmieras pilsētas pensionārs».

Godinot mūsu novadnieka piemiņu, ieradās 23 dažādi šahisti no 11 apdzīvotām vietām Latvijā! Diemžēl no Valmieras atrada par iespējamu ierasties tikai 6 (!) šahisti. 17 ciemiņi ieradās no Rīgas, Allažiem, Cēsīm, Taurenes, Dzērbenes, Plāņiem, Rūjienas, Valkas, Valgas un Limbažiem.

1. vietu un galveno balvu izcīnīja MK Juris Saksis (Limbaži) ar 22 punktiem no 22 iespējamajiem. 2. vietā — MK Andis Strumpe (Valka) 19 p., 3. v. — MK Māris Koops (Valka) 19 p., 4. v. — Ivo Saksis (Limbaži) 17,5 p., 5. v. — Andris Ručs (Taurene) 17 p., 6. v. — Matīss Mitenieks (Cēsis) 15,5 p., 7. v. — Antons Senkāns (Valmiera) 15 p., 8. v. — MK Guntars Bondars (Valga) 14 p., 9. v. — MK Mintauts Zaklauskis (Cēsis) 13,5 p., 10. v. — Viktors Markus (Valmiera) 11 p.

***

Limbažos notika V Starptautiskais šaha festivāls, kas ietvēra sešus turnīrus nedēļas garumā (11.-17.07.). Vislabākie panākumi šaha sekcijas «VPP» dalībniekiem «B» turnīrā, kas risinājās divas dienas 11 kārtās.

Augstajā 5. vietā ar 7,5  p. no 11 — Gundars Šmits (Rūjiena), 7. vietā ar 7 p. un senioru ieskaitē 65+ čempiontituls šo rindu autoram. Balva kā labākajam Vidzemes šahistam šajā prestižajā turnīrā Viesturam Hemmelim.

Vēl gribu atzīmēt mūsu klubiņa dalībnieku Andri Magoni, kas izcīnīja piecas skaistas uzvaras.

J. LĪGATA PIEMIŅAS TURNĪRĀ. Turnīra uzvarētājs Juris Saksis (no labās) partijā pret trešās vietas ieguvēju Māri Koopu. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru