Saltāre Latvijā un ārzemēs

- 20.Aprīlis, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras lielākā sporta deju kluba — Valmieras Valsts ģimnāzijas  «Saltāres» — jaunajiem dejotājiem šī sezona bijusi gana veiksmīga un panākumiem bagāta, jo Riharda Berga audzēkņi uzrādījuši ļoti labus rezultātus vairākās sacensībās gan pie mums Latvijā, gan arī ārzemēs. Jaunāko grupu dejotāji ieguvuši godalgotas vietas lielākās sacensībās Rīgā, Siguldā, Daugavpilī, Valmierā un arī Igaunijā, tādējādi liekot izskanēt pilsētas vārdam ne tikai visā Latvijā, bet arī aiz mūsu valsts robežām.

Lai gan sporta deju sacensības turpināsies līdz maija otrajai pusei, tomēr sezonas svarīgākās sacensības ir aiz muguras, un uz tām var atskatīties ar priecīgām un pozitīvām emocijām, jo valmierieši sporta deju laukumos startējuši ar atzīstamām sekmēm. Rihards Bergs, kurš strādā par treneri un kopš 2010. gada vada SDK «Saltāre», sezonas laikā ar saviem audzēkņiem bija devies uz vairākām augsta līmeņa sacensībām Rīgā, kā arī uz citām pilsētām, kur jaunie valmierieši atzīstami rādīja savu dejotprasmi, izcīnot vairākas godalgotas vietas. Par panākumiem deju laukumos Valmieras sporta laureātu godināšanā apbalvoti «Saltāres» audzēkņi Grēta Puzinkeviča, Markuss Daniels Polis, Rainers Kuplis, Elīze Estere Mardaka, Jānis Atlācis, Anete Ķīkule, Ričards Brauns, Nora Dembovska. Savukārt Latvijas Sporta deju federācijas apbalvošanas pasākumā par sasniegumiem pagājušajā gadā apbalvoti Rūdolfs Dāvis Maklers un Patrīcija Marta Lakstīgala (2. vieta Juniori 1 E4), kā arī Ralfs Pļasunovs ar Annu Niedri (5. vieta jauniešos).

«Saltāre» ar Rihardu Bergu priekšgalā, pateicoties arī sacensību atbalstītājiem, pērn Latvijas čempionātu 10 dejās bija noorganizējuši augstā līmenī, tāpēc arī šogad Latvijas Sporta deju federācija (LSDF) uzticēja godu rīkot valsts čempionātu sporta dejās tieši Valmierā. Līdz ar to pēdējo četru gadu laikā jau trešo reizi deju pāri no visas Latvijas lielākajā Vidzemes pilsētā cīnījās par uzvaru un medaļām visās vecuma grupās. Valmieriešus iepriecināja SDK «Saltāre» meistarīgākais pāris Ralfs Pļasunovs un Anna Niedra, kas jauniešu grupā (16 — 18 g.) iekļuva fināla sešniekā.

Talantīgi bērni ir ne tikai Valmierā, bet arī tuvākajā apkārtnē, tāpēc R. Bergs ikdienā dodas strādāt arī uz Kocēnu novadu, Brenguļiem, Naukšēniem, kur apmāca mazos dejotājus. Tas nozīmē, ka šajā skaistajā un grūtajā sporta veidā Valmieras pusē tiek gatavota jauna maiņa, līdz ar to «Saltārē» dejojošo valmieriešu un tuvāko novadu bērnu panākumi sporta dejās neizpaliks.

TRENERIS. Rihards Bergs pirms dažiem gadiem beidzis pats savu karjeru sporta dejās un strādā par treneri.

Komentāri
Pievienot komentāru