Šodien pieminam komunistiskā genocīda upurus

25.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

25. marts Latvijā ir sēru diena, kad pieminam 1949. gada deportācijas upurus. Kopš dienas, kad no savām mājām un dzimtenes svešumā tika aizvesti daudzi tūkstoši latviešu, apritējuši 72 gadi.

Kocēnu novada pašvaldība aicina pieminēt Latvijas vēsturē traģiskos notikumus, upuru piemiņas vietās noliekot ziedus, pūpolu zarus un iededzot svecīti, vienlaikus ievērojot noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības ierobežošanai. «No 25. marta līdz 15. aprīlim Bērzaines pagasta pārvaldes ēkas foajē izstādīta Kocēnu novada pašvaldības veidota fotogrāfiju izstāde «Atgriešanās». Fotogrāfiju izstāde tika izveidota ar mērķi apzināt Kocēnu novada iedzīvotājus, kuru likteni ir ietekmējis komunistiskais režīms un tā īstenotās represijas. 

Izstādes veidotāji, apciemojot politiski represētās personas, pārliecinājās, cik dažāds ir novadnieku mūža gājums, kuram līdztekus, kādam izteiktāk, kādam mazāk, bet vienmēr ir bijušas atmiņas par neizmērojamo noziegumu pret latviešu tautu, ko īstenoja komunistiskais režīms. Kāds to izjuta vistiešākajā mērā, jo bija spiests pamest savu dzimteni un līdzšinējo dzīvi, lai nekurienē, bez elementāriem sadzīves priekšmetiem un no nekā sāktu jaunu dzīvi, turklāt lielai daļai izsūtīto bija jācīnās, lai izsūtījumā izdzīvotu arī viņu bērni. Daudzi novadnieki ir dzimuši izsūtījumā un atgriezušies Latvijā, lai piedzīvotu to, par ko sapņoja viņu vecvecāki un vecāki – dzīvi brīvā Latvijā,» tā pašvaldības pārstāve Elīna Upīte.

 * * * 

25. martā arī Valmierā, piemiņas vietā pie Valmieras dzelzceļa stacijas, visas dienas garumā ikkatrs individuāli vai ģimenes lokā  aicināts nolikt ziedus vai svecīti, kavēties atmiņās un pieminēt 1949. gada traģiskos notikumus.

Izsūtītos genocīda upurus, noliekot ziedus un svecītes, atcerēsies arī Rūjienā, Ternejas parkā, Mazsalacā, Sniedzēnu kalnā. Matīšu centrā līdz plkst. 21 tiks izgaismots piemiņas akmens represētajiem. Skvērā pie Matīšu Tautas nama no plkst. 16 līdz 18 skanēs patriotiskās dziesmas un matīšnieku ierunāti audio atmiņu stāsti un dzeja. Piemiņas brīži, atceroties traģiskos notikumus, paredzēti arī citviet.

JAUNBURTNIEKU KAPOS pie piemiņas zīmes «Ceļš svešumā».


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Valmierietis - 28.Marts, 2021 - 08:02

Lai mūžigs Miers tiem kas mira bada nāvē un aukstumā Sibirijā -- krievu okupantu sarīkotā izsūtījumā lai IZNĪCINĀTU
latvju tautu !!!!!
Mēs dzīvi palikušie DARĪSIM VISU IESPĒJAMO lai tas NEKAD vairs NEATKĀRTOTOS !
Sapratīsim ka VIENĪGI "NATO" vairogs mūs var patiešām aizsargāt ! Krievijas diktators Putins nav muļķis -- viņš
nesāks karu ar "NATO" valstīm !

Novērotājs - 28.Marts, 2021 - 23:12

In reply to by Valmierietis

PAREIZI TEIKTS -- darīsim VISU lai tas NEKAD NEATKĀRTOTOS !!!
Atbalstīsim Latvijas dalību "NATO" valstu grupā -- tikai brīvo valstu saimē ir Latvijas drošā nākotne !!!

Pievienot komentāru