Studenti starp pieaugušajiem

- 21.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Arvien straujāk tuvojas brīdis, kad 12. klases skolēniem, kā arī profesionālās izglītības pēdējā kursa audzēkņiem ir jāpieņem svarīgs lēmums – ko darīt tālāk, proti, doties studēt uz augstskolu vai pieteikties darbā. 

Domājot par šo lēmumu, bieži vien audzēkņi nonāk dilemmā – uzsākt studijas un tāpat dzīvot no vecāku naudas vai pievienoties strādājošo cilvēku pulkam. 

Jāteic, ka sabiedrība šajā tēmā bieži vien ir ļoti nesaprotoša, nosodot pilna laika studentus, kas nestrādā. Jā, studenti ir pietiekami zinoši un pieauguši, bet vai tāpēc viņam ir jādara divi darbi reizē, proti, jāmācās un jāstrādā? Studējošie ne tikai klausās lekcijas vai diskutē, bet arī analizē, pēta, lasa un spriež, līdz ar to studējot viņi pavada tikpat kā astoņu stundu darba dienu. Turpretim studenti, kuri strādā, nereti pamet studijas maksātnespējas, laika trūkuma vai lielās slodzes dēļ, kā arī viņu studiju darbi bieži vien nav tik kvalitatīvi, cik pašiem gribētos. Tad rodas jautājums – kāpēc studentiem nepaiet soli pretī ar lielākām atlaidēm gluži kā skolēniem un sapratni par to, ka ne visi studenti var paralēli mācībām strādāt algotu darbu un dzīvot pilnvērtīgi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru