Suns – cilvēka draugs un palīgs

- 2.Novembris, 2018
Dzīvesstils
Laikrakstā

Reti kurā ģimenē nav kāda mīļdzīvnieciņa. Bet vispopulārākais mājas mīlulis visā pasaulē ir suns. Suns vienmēr dzīvojis līdzās cilvēkam un ir visuzticīgākais cilvēka draugs.

VISTITULĒTĀKAIS Valmieras Kennelkluba suns ir divkārtējais Pasaules čempions sprogainais retrīvers GYPSY’S SOUL ORNELLA (īpašniece Gunta Gusāne).Tā ir ļoti reta šķirne, Ornella bija pirmais Latvijā ievestais šķirnes pārstāvis, un par viņu saka, ka tas ir retrīvers, bet citāds – sprogains un melns. Šādi ir suņa tituli: WW 2016, WW 2013, NORD W 2013, BALT W 2013, LV W 2013, EU JW 2011, EE JW 2011, LV CH, EE CH, LT CH, Baltic CH, RU CH, PL CH, SE U(U)CH, LV JCH, EE JCH, LT JCH, Baltic JCH, RU JCH, PL JCH. Priecājamies par mūsu kluba biedru sasniegumiem pasaules mēroga izstādēs! Jāatzīmē, ka Ornellas pēcnācēji guvuši izcilus rezultātus šā gada Eiropas izstādē Varšavā (Polija). Tas ir vislielākais gandarījums suņu audzētājam! Arī citi mūsu kluba sunīši šogad ar panākumiem startēja pasaules izstādē Amsterdamā (Nīderlande).

Valmierā ir senas suņu audzētāju un suņumīļu tradīcijas. Daudzi valmierieši ar labiem vārdiem atceras kluba dibinātāju Marutu Papelbo, kura bija aizrautīga īru seteru audzētāja. Atceros, kā 1997. gadā Maruta suņu skolā pieņēma paklausības eksāmenu manam pirmajam sunim īru terjeram vārdā Čerijano Velna Kalpiem.

Kluba pirmsākumos Valmierā bija populāras lielas suņu šķirnes, starp kurām pirmajā vietā bija ņūfaund­lendieši. Ar laiku cilvēki sāka izvēlēties augumā mazākus sunīšus, kurus ir vieglāk turēt dzīvokļos, bet lauku sētās joprojām ir populāri Vidusāzijas un Kaukāza aitu suņi, vācu aitu suņi, rotveileri. Valmierā suņu saimnieki dod priekšroku tādām šķirnēm kā labradors, retrīvers, Bernes ganu suns, bīgls, Stafordšīras bulterjers, bet TOP sunītis ir Kavaliera Karaļa Čārlza spaniels.

Vaislas darbs

Mūsu kinologi sniedz konsultācijas suņu kopšanā un audzināšanā, sniedz padomus iesācējiem suņu turēšanā, palīdz izvēlēties kucēnus. Mēs nodarbojamies ar klubā reģistrēto šķirņu suņu ciltsdarbu un savā darbā ievērojam LKF specializēto šķirņu klubu ciltsdarba Nolikumu prasības. Ik gadu mūsu biedri iegādājas vaislas suņus no pasaules labākajām audzētavām. Klubā ir 15 FCI reģistrētas suņu audzētavas un pieredzējuši dažādu šķirņu suņu audzētāji. Vaislas darbā pievēršam lielu uzmanību suņu veselības pārbaudēm, piemeklējam partnerus ar labu veselību, lai veicinātu veselīgu pēcnācēju nākšanu pasaulē.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru