Būt uz viena viļņa

- 7.Aprīlis, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Lai labāk izprastu lauksaimnieku un reģionu uzņēmēju problēmas un izaicinājumus, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) nesen ir izveidojis Klientu konsultatīvo padomi, kurā uz brīvprātības principiem darbosies 30 LLKC klienti un biroju vadītāji no visiem valsts novadiem, pārstāvot augkopību, piena lopkopību, aitkopību, cūkkopību, bioloģisko lauksaimniecību, enerģētiku un vēl citas lauksaimniecības nozares. Klientu padomē ir uzaicināti pieredzējuši saimnieki — LLKC klienti, kuri savā reģionā popularitāti iemantojuši ar sekmīgu lauksaimniecisko ražošanu, kuriem ir uzkrāta pieredze un vienmēr ir savs viedoklis, kas var palīdzēt veidot lauksaimniecības stratēģiju, kas vērsta uz izaugsmi. Izveidotās padomes mērķis ir panākt, lai konsultants un saimnieks būtu ciešā sasaistē, saimniekošanā meklējot inovatīvus risinājumus un piedāvājot neatkarīgus, izvērstus padomus. Jaunās padomes sastāvā no mūsu puses ievēlēts Rūjienas novada Jeru pagasta zemnieku saimniecības «Ceriņi» saimnieks ALDIS KĻAVIŅŠ, kuram, kā zināms, jau gadiem ilgi ir ražīgākais pienkopības ganāmpulks Latvijā. «Liesma» lūdza Alda viedokli par to, kādēļ viņš piekritis strādāt LLKC konsultatīvajā padomē.

«Piekritu tāpēc, ka jūtu atbildību. Esmu taču LLKC klients kopš šā dienesta pirmsākumiem. Vairs precīzi neatceros gadu, bet zinu, ka biju viens no desmit toreizējā Valmieras rajona lauksaimniekiem, kurus vienus no pirmajiem valstī uzrunāja iesaistīties no jauna veidotajā, vēl testēšanas režīmā palaistajā zemnieku konsultēšanā un apmācībā, ko tolaik uzsāka ar Dānijas līdzdalību. Un tā joprojām visus šos gadus esmu LLKC klients, kas regulāri izmanto grāmatvedības pakalpojumus un apmeklē arī visdažādākos seminārus. Pa šiem gadiem ir daudz kas mainījies gan LLKC pakalpojumu klāstā, gan arī manā saimniecībā un lauksaimniecībā kopumā. Nomainījies arī grāmatvedis, kas manai saimniecībai sniedz šo pakalpojumu, bet arvien esmu apmierināts ar kvalitāti.

Darbam konsultatīvajā padomē piekritu arī tādēļ, ka pa šiem gadiem esmu daudz vērtīga iemācījies un praksē apguvis, tādēļ liekas, ka manas zināšanas un pieredze tik tiešām var būt citiem noderīgas. Neesmu no tiem, kas ietiepīgi sēž uz savu prasmju bagāžas un nedalās ar to. Kad man vaicā, ko tieši vēlos mainīt un uzlabot sadarbībā: LLKC konsultants — saimnieks, uzreiz nevaru pateikt, tieši ko, jo tas viss notiek un arī turpmāk notiks kopdarba procesā, kurā ļoti būtiska ir abpusējā sapratne un uzticēšanās, kas jāveido, abām pusēm esot uz viena viļņa. Manuprāt, nekas nav un nevar būt pilnīgi ideāli, jo tad taču nebūtu vēlamā progresa. Ļoti ceru, ka jaunizveidotā padome to veicinās, ka mūsu tikšanās un dažādu programmu ieviešanas lietderības analīze sniegs pareizās rekomendācijas LLKC birojiem to darbības efektivitātes paaugstināšanā.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru