Uzvaru rēķins atklāts!

12.Oktobris, 2019

Trešdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola basketbolisti izcīnīja pirmo uzvaru jaunajā Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā, viesos Tallinā abpusēji rezultatīvā spēlē ar izcilu aizsardzību mača galotnē pret Taltech atgūstot vadību un to noturot.

TaltechValmiera Glass/ViA 100:103 (22:23, 21:29, 29:26, 28:25)

Maču viesi iesāk bikli, ļaujot mājiniekiem aizbēgt līdz 8:0, tikai tad Blumbergs ar trejaci gūst pirmos punktus. Mūsējo pakaļdzīšanās, 10 punktu deficīta (3:13) likvidēšanai argumentos izmantojot lielākoties Vēvera un Krastiņa (pa 2) tālmetienus, veiksmīgi turpinās, un pie 16:16 viss sākas no gala. Ceturtdaļu ar veiksmīgu sodiņu noslēdz Liepiņš. 23:22.

Otrā spēles nogriežņa pirmo pusi kontrolē mājinieki, taču otrajā jau veiksmīgāk uzbrūk viesi. Tālmetienu krusa neturpinās, taču tieši ar trejaci mača pirmo pusi nobeidz Elksnis, panākot jau 9 punktu pārsvaru valmieriešiem – 52:43.

Palielināt pārsvaru mājinieki neļauj, rezultatīvi spēlē Jarvelainens un Metsalu, tomēr vadībā valmierieši igauņus nelaiž, 29. minūtē pēc aktīvi uzbrukumā spēlējošā Liepiņa trejača panākot 10 punktu (74:64) pārsvaru. Tomēr 30 minūtes pabeidz Metsalu, sadeldējot viesu pārsvaru līdz 6 punktiem – 78:72.

Pēdējā ceturtdaļā, 34. minūtē, pēc Blumberga metiena viesiem vēlreiz 10 punktu pārsvars – 86:76. Mājiniekiem ļoti rezultatīvs no visām pozīcijām joprojām Jarvelainens, viņš uztur dzīvu cerību uz uzvaru arī igauņiem – 38. minūtes beigās pēc viņa trejača vairs tikai 93:92 mūsējo labā... Ar groza guvumiem apmainās Olmre un Elksnis, tad mazulis Šmalcs jau izvirza vadībā mājiniekus – 96:95. Jāspēlē 84 sekundes, viesiem minūte. Elksnim kļūda, un Šmalcs realizē bezkaunīgu caurgājienu, panākot mājiniekiem jau 3 punktus priekšā – 98:95. Kad jāspēlē 52 sekundes, trāpa lielisku spēli aizvadošais Elksnis, viņš arī realizē soda metienu, izlīdzinot rezultātu – 98:98. Metsalu 2/2 no soda līnijas - 100:98 Taltech labā, kad jāspēlē 34 sekundes... Tikai 1 sodiņu trāpa Liepiņš – 100:99, mūsējiem minūte, jāspēlē 21 sekunde... Liepiņš pārtver bumbu, to groza guvumā pārvērš Krastiņš – 101:99 viesiem! Vēl jāspēlē 8 sekundes, igauņiem minūte, pēc kuras piespēli pārtver Krastiņš un pēc Metsalu piezīmes ar 2/2 liek punktu laimīgam trillerim – 103:100!

Punktus mūsējiem guva: Elksnis 21+3AB+12RP+4 kļūdas (ef. koef. +32), Blumbergs 18+6AB (+23), Liepiņš 18+2PB (+22), Vēveris 15+4RP (+7), Dubults 14+12AB+2PB (+20), Krastiņš 13+3AB (+13), Engers 3 (-5), Brokāns 1 (-3). Mājiniekiem rezultatīvākie: Jarvelainens 31+5AB+2PB+1BM (+35), Metsalu 14 (+10). Pārējā komandu statistika: divpunkti 69%:58%, trīspunkti 46%:33%, sodi 79%:80%, AB 30:36, RP 21:18, PB 6:9, BM 1:0, kļūdas 16:10, komandu ef. koef. summas 108:109.

No igauņu sērijas 3 mačiem mūsējiem viens bezcerīgi zaudēts, vienā izlaista uzvara galotnē savā laukumā, bet pēdējā uzvara tieši galotnē izkarota, pie tam viesos. Bilance 1-2 dod komandai 10. pozīciju turnīra tabulā. Sestdien valmierieši spēlēs Ventspilī pret mājiniekiem (2-1), bet nākamajā trešdienā Valmierā uzņems BK Ogre (2-0). Par uzvaru!