Valmiera/ORDO apspēlē grupas līderi BBL

22.Janvāris, 2016

Otrdien Roberta Štelmahera vadītie valmierieši ļoti saspringtā un līdzīgā spēlē prata gūt panākumu pret Triobet BBL čempionāta A grupas vadošo komandu — Panevēžas Lietkabeli. Uzvara nāca grūtā cīņā, jo viesu komplektācija patiešām iespaidīga — NBA uzspēlējušais 216 cm garais serbs Iličs, vēl viens ļoti pieredzējis horvātu centrs Zuza (208 cm), divi labi amerikāņi Lavs un Ross plus teicams leišu kodols ar Latvijā pazīstamajiem Valeiku un Labucku priekšgalā. Vienīgo zaudējumu ciemiņi bija piedzīvojuši Igaunijā pret AVIS Rapla (78:84).

LIDO KĀ JAUNĪBĀ! Mūsu komandas pieredzējušākais puisis Armands Šķēle lunkans kā pantera, tāpēc viegli ticis garām viesu 37 gadus vecajam horvātu leģionāram Juricam Zuzam un dodas iekarot Lietkabeļa grozu. Edgara Vaivada foto

Valmiera/ORDO – Lietkabelis 87:85 (21:17, 19:24, 22:16, 25:28)Mājinieki joprojām bez Kaufmaņa, arī Jonāts tiek pie traumas, kad nācis uz maiņu un nospēlējis vien 34 sekundes. Tomēr valmieriešu devītnieks šoreiz strādā saskaņoti — savu padara līderi, taču arī viņu nomainītāji no lomas ārā nekrīt. Par to varam tikai priecāties.Rezultāts aug līdzīgi, taču pirmās ceturtdaļas beigās pēc Gabrāna trejača, Aigara Šķēles 2/2 no soda līnijas un 2 Iļjina groziem mājiniekiem izdodas izrāviens līdz 21:14. Tomēr 10 minūtes apzīmogo traks Lava trejacis pēdējā sekundē — paliek vien 21:17. Līdz 18. minūtei mājinieki vadību neatdod, tad Labucka trejacis vēstī, ka viss jāsāk no gala — 34:34. Pirmā puslaika beigas nedaudz labāk aizvada viesi, bet Armanda Šķēles reids pāri visam laukumam 5 sekunžu garumā prasījis pārāk daudz spēka, lai trāpītu arī grozā, — pēc 20 minūtēm kabeļnieki priekšā ar 41:40. Otrā puslaika sākumā viesi aizsardzībā rupji nospēlē pret vecāko brāli Šķēli, un tas Armandu sportiski sanikno ne pa jokam! Pēc 0/2 seko divi gūti grozi, un jau mājinieki vadībā 46:44. Leiši vadībā netiek, pateicoties Vīņauda, Gabrāna un Aigara Šķēles trejačiem, pēc 30 minūtēm valmierieši priekšā 5 punktus — 62:57.