Valmiera/ORDO turpina dāvināt

8.Janvāris, 2016

Diemžēl mūsu basketbolisti jauno gadu iesāka tieši tāpat, kā pabeidza veco — ar pretiniekiem pēdējā mača minūtē uzdāvinātu uzvaru. Atšķirība vien tā, ka Liepājā tas notika LBL ieskaitē, bet nule otrdien Tallinā — BBL čempionātā, jo pa lielam abi scenāriji bija gandrīz identiski.

ŠOREIZ BŪS! Valmieriešu punktu mašīna Mārtiņš Laksa (Nr. 54) metiena pozīcijā uzlēcis krietni vien augstāk par igauņu leiti Dominiku Milku (Nr. 5). Turpat blakus arī jaunais Valmieras/ORDO 16. numurs — centra spēlētājs Lauris Blaus. Edgara Vaivada foto

TLU/Kalev – Valmiera/ORDO 80:79 (23:19, 19:21, 18:25, 20:14)Gata Meldera rīcībā šoreiz nebija smagu traumu guvušā Haralda Kārļa (sezona beigusies) un joprojām traumu dziedējošā Armanda Šķēles, toties atkal ierindā bija Aigars Šķēle, Dāvis Rozītis un komandas jaunpienācējs Lauris Blaus, kurš pērn aizvadīja lielisku sezonu Liepājā, bet šosezon nebija lāgā iejuties leģionāra lomā Lietuvā. Mājiniekiem, kuri spēlēja gandrīz tukšu tribīņu priekšā, atkal galvenie punktu vācēji bija leģionāri, no viņu kvarteta lielāko pienesumu deva lietuviešu skapis Milka un ASV bālģīmis Dronijs, kurš arī guva 3 izšķirošos grozus igauņiem mača galotnē.Spēle bija līdzīga, jo mājinieku 8:0 starta izrāvienu viesi likvidēja ātri. Puslaikā 42:40 igauņu labā. 23. minūtē pēc Rozīša 2/2 no soda līnijas mūsējie pārņēma vadību (46:45), uz īsu brīdi nokļūstot mīnusos vien 28. minūtes beigās (56:57), taču līdz trešās trešdaļas beigām Iļjins (2), Kaufmanis (4) un Šķēle (3) atkal izvirzīja vadībā viesus — 65:60.Ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē laukumā dominēja valmierieši, taču 37. minūtē viss sākās no jauna — 72:72... Ar jaunā komanda kapteiņa Bērziņa (4) un Jonāta (3) pūlēm 123 sekundes pirms pamatlaika beigām viesiem komfortabla vadība — 79:72, taču turpinājums jau atkal izrādās īsts murgs valmieriešiem. Jāspēlē 85 sekundes, un pilnīgi viens zem mūsu groza Dronejs — 79:76, Gatis Melderis (tāpat kā Liepājā!) sauc malā komandas pieredzējušāko vīru (un arī saspringtu galotņu speciālistu!) Gabrānu, laižot laukumā Kaufmani, Jonātam trejacis garām...