Valmierieši apspēlē ambiciozos lūšus

13.Decembris, 2016

Sestdien mūsu basketbolisti visai saspringtā spēlē, joprojām malā sēžot snaiperim Jānim Kaufmanim, Olybet LBL čempionāta spēlē tika galā ar jēkabpiliešu skaitlisko pārsvaru uz rezervistu soliņa, kā arī viesu auguma pārsvaru zem groziem (AB 26:47!) un izcīnīja sesto uzvaru turnīrā. Uz mājinieku rezervistu soliņa, taču vēl bez sporta formas, sēdēja valmieriešu papildinājums — 190 centimetrus garais amerikāņu leģionārs Eštons Mičels, viņš savulaik savas profesionāļa gaitas sācis tieši Latvijā, spēlējot Liepājā. Jāteic, ka šis mačs notika starptautiskā projekta True Basketball. Real Games (pret spēles rezultātu sarunāšanu) ietvaros, kam par godu abas komandas spēlēja īpašās formās.

Valmiera/ORDO – BK Jēkabpils 78:61 (27:18, 9:17, 23:14, 19:12)

Viesiem auguma pārsvars un zonas presings visā mača garumā, valmierieši pretī liek čaklu spēli aizsardzībā un krietni vien labāku metienu precizitāti. Jau pirmajā ceturtdaļā ar 4 precīziem trejačiem lūšus pārsteidz Vairogs — kad grozā bija ceturtais, tablo rāda 25:14 mājinieku labā! Pēc 10 minūtēm cerīgs 9 punktu pārsvars — 27:18.

Otrajā ceturtdaļā viesu izrāviens 7:2, un tikai tad trejacis Bērziņam — 32:25. Mājinieku uzbrukums pieklibo, un pusotru minūti līdz puslaika beigām Aleksejevs panāk jau 33:32 jēkabpiliešu labā. Tikai Jonāta tālmetiens un arī realizēta pusīte no soda līnijas ļauj puslaiku pabeigt plusos — 36:35.

SAŅEMIET TREJACI! Tūlīt jēkabpiliešu grozā lidos kārtējais Akseļa Vairoga (Nr.33) tālmetiens, un to patraucēt Mikus Sokolovs (Nr.2) vairs nepagūs. Edgara Vaivada foto