Vēzis, gulbis un līdaka

- 31.Maijs, 2019
Sports
Laikrakstā

Vezumu nevar pavilkt, ja katrs to velk uz savu pusi, taču, ja spēkus sadala dažādiem mērķiem, tad nenotiek tā, kā to aprakstījis Krilovs savā labi zināmajā fabulā. Tā maija otrajā pusē vienlaikus dažādi Spēka Pasaules Valmieras sportisti devās gan uz Kokneses novada čempionātu spēka trīscīņā uz atkārtojumu skaitu, gan uz SELL Studentu spēlēm, gan Pasaules čempionātu spiešanā guļus.

Sacensības spēka trīscīņā uz atkārtojumu skaitu Latvijā norisinājās pirmo reizi. Atšķirībā no šobrīd populārā spēka sporta novirziena crossfit, šajās sacensībās ceļami daudz lielāki svari, kā arī strikti tika vērtēts tehniskais izpildījums. Dāmām bija jāceļ personīgais svars pietupienā, puse personīgā svara spiešanā guļus un personīgais svars reiz 1,25 vilkmē, vīriem – 1,5x personīgais svars pietupienā, 1x personīgais svars spiešanā guļus, 2x personīgais svars vilkmē. Dāmu konkurencē Marika Žarkova svarā līdz 52 kg ar rezultātu 34+24+18 ierindojās 2. vietā. Vīriem 66 kg kategorijā Ivars Mauriņš uzrādīja rezultātu 21+21+21 un izcīnīja uzvaru, Druvis Reiniks ar 8+10+13 – trešais, bet Ralfs Saulītis ar 8+10+4 piektais. 93 kg svarā Ņikita Ļutovs ar 12+15+6 ceturtais, kamēr supersmagajā svarā Jānis Anšmits ar 13+17+6 otrais. Absolūtajā vērtējumā starp visiem jauniešiem Druvis – otrais, starp junioriem Ņikita – otrais, un otrais arī Ivars vīru konkurencē.

Lietuvas studentu galvaspilsētā Kauņā notiekošajās SELL Starptautiskajās studentu spēlēs pulcējās vairāk nekā 40 augstskolu studentu no Baltijas valstīm un Somijas, kā arī citām Eiropas valstīm un pat Ķīnas. Sacensības norisinājās 13 sporta veidos. Uz spēka trīscīņas sacensībām devās rekordliela Latvijas studentu komanda – 14 sportisti, viņu vidū arī daži no Valmieras. Studenšu konkurencē svarā virs 72 kg LSPA studente Juta Gargurne pacēla 315 kg un ierindojās trešajā vietā. Jutas rezultāts pietupienos – 120 kg ir arī Latvijas junioru rekords. Studentiem svara kategorijā līdz 74 kg taktiskā cīņā bronzas medaļu izcīnīja RSU students Jānis Bergholds ar rezultātu – pustonna.105 kg kategorijā Liepājas Universitātes absolvents Edgars Tīfentāls, paceļot 580 kg, ierindojās 8. vietā.

Pasaules čempionāts spiešanā guļus pirmo reizi norisinājās formātā divi vienā. Vienlaikus norisinājās gan sacensības klasiskajā (bez ekipējuma), gan ekipējuma konkurencē. Japānas galvaspilsētas Tokijas piepilsētā Naritā pulcējās 1100 sportisti no visiem kontinentiem. Latviju pārstāvēja rīdzinieks Vladimirs Kovaļskis veterānu konkurencē, kā arī Valmieras SP sportisti – Edgars Jurkāns 66 kg svarā junioru grupā no Valmieras sporta vienības un Māris Juzups 120 kg svarā vīru grupā. Visi Latvijas sportisti sacentās klasiskajā konkurencē. Edgara uzdevums – iekļūt olimpiskajā sešniekā, Mārim censties nosargāt pērnā gada bronzu. Uzspiežot 142,5 kg, kas ir Latvijas junioru, vīru un arī sportista personīgais rekords, Edgars uzdevumu izpildīja. Zelts palika Japānā Tsuchida Masaomi rokās. Pērn Māris ar 227,5 kg rezultātu sīvā taktiskā cīņā kļuva par bronzas medaļnieku. Bija skaidrs, ka šogad ar to nepietiks, taču, ka paceltie 235 kg nodrošinās vien piekto vietu, liecina par sporta augošo popularitāti un jaunu, aizvien talantīgāku atlētu pieplūdumu. Bronza šogad bija 245 kg svarā, zeltu izcīnīja lietuvietis Amandas Paulauskas.

Sportisti un treneris pateicas Valmieras pašvaldībai par iespēju aizstāvēt Latviju un Valmieru, kā arī iepazīt Uzlecošās saules zemi!

LEPNS PAR VALMIERU. Par savu pilsētu tālajā Tokijā neaizmirst Edgars Jurkāns. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru