Aicinājums Antiņam stabulēt skaļāk

- 16.Jūnijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kuram gan uzņēmumā «Rūjienas saldējums», kad tur pirms nu jau vismaz diviem gadiem sāka ražot upeņu saldējumu ar no pasakas ņemtu vai starp citiem mīļvārdiņiem atrastu nosaukumu «Melnītis», nomodā esot, varēja ienākt prātā doma, ka viņi ar šo saldējumu ne vien Latvijā, bet arī valstīs, uz kurām šis gardums tiek eksportēts, popularizēs rasismu.

Taču nesen šādus pārmetumus, pat ar izsaucienu «Kauns!», rūjienieši ir saņēmuši no «Attīstībai/Par!» biedres Aijas Ingrīdas Abenes. Būtu 1. aprīlis, šādu kauninājumu varētu norakstīt kā neizdevušos joku. Taču esam jau Jāņu noskaņā, un mēģinājumi tieši tagad atkal ravēt kaut vienu vārdu no latviešu daudzkrāsainās valodas pļavas dikti atgādina tālo gadu dižpartijnieka Arvīda Pelšes pieprasījumu uz nacionālo domāšanu mudinošās jāņogas saukt par sarkanajām upenēm. Esot bijis pat cītīgu biedru ierosinājums tām dot «pelšeņu» vārdu, lai uz laiku laikiem, kamēr vien Latvijā kāds šīs ogas ēdīs, tiktu iemūžināts Jāņu visniknākā nīdētāja (pat baroni to neuzdrošinājās) vārds.

Nedēļas nogalē politiķes Rūjienas saldējumu ražotāju kauninājums publiskajā telpā un masu medijos izraisīja sašutuma pilnus komentārus, kuriem pa starpām ierunājās arī dažs rasisma iezīmju cītīgs meklētājs Latvijā. Sak, ja visā pasaulē šobrīd pret rasismu protestē, ir taču jāatrod vienalga kas, lai arī pie mums par to runātu. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru